خانه | خبر | اخبارجهان

آسانژ انتظار دارد تا یک سال در سفارت اکوادور بماند

جمعه, 1391-06-10 22:11
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

جولیان آسانژ، مؤسس وبسایت ویکی‌لیکس انتظار دارد شش ماه تا یک سال بعد توافق‌هایی درباره آزادی او حاصل شود و او از سفارت اکوادور در لندن خارج شود.

به گزارش رویترز، آسانژ در مصاحبه‌ای که روز گذشته، ۳۰ اوت (۹ شهریور) منتشر شد، گفت که همچنین امیدوار است سوئد پرونده‌ای را که علیه او باز شده‌است، به حالت تعلیق دربیاورد.

این هکر سابق کامپیوتر از دو ماه پیش به این سو در سفارت اکوادور در لندن پناهنده شده تا از این طریق مانع استرداد خود به دادگاه سوئد در رابطه با پرونده تجاوز و آزار جنسی شود.

گفت‌وگوها درباره سرنوشت آسانژ این هفته از سر گرفته شد و دولت اکوادور گفت، امیدوار است به توافقی با بریتانیا دست یابد مبنی بر این که او از سوئد به ایالات متحده مسترد نخواهد شد.

جولين آسانژ: من فکر می‌کنم ماجرا از طریق دیپلماسی حل می‌شود

اکوادور درخواست پناهندگی آسانژ را اوایل این ماه پذیرفت و گفت درک می‌کند او نگران است که به خاطر انتشار هزاران سند محرمانه دیپلماتیک ایالات متحده در این کشور محاکمه شود.

آسانژ که اکنون در داخل سفارت اکوادور به‌سرمی‌برد به شبکه تلویزیونی جاما گفت: "من فکر می‌کنم ماجرا از طریق دیپلماسی حل می‌شود. حکومت سوئد می‌تواند پرونده را از جریان بیندازد. من فکر می‌کنم که این محتمل‌ترین سناریو باشد. شاید پس از انجام تحقیقات کامل در رابطه با آن‌چه اتفاق افتاده است، آنها بتوانند پرونده را از جریان بیندازند."

او همچنین گفت: "فکر می‌کنم ماجرا بین شش تا ۱۲ماه حل خواهد شد. برآورد من این است."

بریتانیا می‌گوید، بر اساس قانون آسانژ را باید به سوئد مسترد کند و آنها به این استرالیایی ۴۱ ساله اجازه نخواهند داد که از سفارت اکوادور خارج شود و به این کشور آمریکای جنوبی سفر کند.

اما ریکاردو پاتینو، وزیر امور خارجه اکوادور روز چهارشنبه گفت که او خوش‌بین است دولت بریتانیا موافقت کند تا تضمینی کتبی بدهد که سوئد آسانژ را به کشوری ثالث مسترد نخواهد کرد.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما