خانه

تریبون زمانه

یکشنبه, 1391-08-28 23:41
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

 

تریبون” در اختیار شماست

تریبون زمانه، تریبونی است در اختیار شهروندان. شما می‌توانید در آن هرگونه مطلبی انتشار دهید: متن، اثر شنیداری، اثر دیداری (عکس‌، طرح، ویدئو). آثار، همان‌گونه که به دست ما رسیده‌اند، منتشر می‌شوند. کوشش می‌کنیم که فاصله زمانی دریافت تا نشر بسیار کوتاه باشد.

لازم نیست مطالب به اصلاح “دست اول” باشند. اگر مطلبی را قبلا در صفحات شخصی‌تان یا در وب‌سایت‌های دیگر منتشر کرده‌اید و مایلید عده‌ بیشتری آن را بخوانند، اثر خود را در اختیار “تریبون زمانه” بگذارید.

“تریبون زمانه” مکمل سایت اصلی “زمانه” است، و این سایت یکی از سایت‌های پرخواننده در میان رسانه‌های گزارشگر و اطلاع‌رسان فارسی است.

“تریبون زمانه” همچنین مکمل بخش آموزش آنلاین “زمانه” است. دانشجویان آموزش آزاد زمانه در این پلاتفرم مطالب خود را نشر می‌دهند و این فرصت را می‌یابند که از طریق کامنت‌ها بازخورد نوشته‌ها و آثار صوتی و ویدئویی خود را ببینند.

بخش اصلی “تریبون زمانه” به ارائه مطالب دریافتی اختصاص دارد.

ما به دنبال آثار خواندنی و دیدنی در وب فارسی هم می‌رویم و هر روز گلچینی از آنها را عرضه می‌کنیم. شما در این زمینه هم می‌توانید به ما کمک کنید. اگر به نوشته‌ای برخوردید که فکر کردید خوب است در “تریبون” بازنشر یابد، عین آن یا لینک منبع اصلی آن را با ای-میل در اختیار ما بگذارید، همچنین اگر به عکس، طرح یا ویدئویی برمی‌خورید که مایلید دیگران هم آن را ببینید و بازنشر آنها اشکالی نداشته باشد، از امکان “تریبون زمانه” استفاده کنید.

ما به “خبر خوش” نیز نیاز داریم، خبر خوش برای ستونی به همین نام. تار جهان‌گستر اینترنت پر است از خبرهای دردانگیز. ما بر آن شده‌ایم که خبرهای خوش هم بدهیم: خبر خوش آزادی یک زندانی را، خبر موفقیت یک اعتراض مردمی را، آن سان که ناظم حکمت سروده، خبر در مورد تشنه‌ای که به آب می‌رسد.

به طنز هم نیاز داریم.

و همچنین سپاسگزار خواهیم شد اگر توجه ما را جلب کنید به موضوع‌هایی که در وب فارسی بحث‌انگیز شده‌اند. ما بر آنیم که مدام در مورد این گونه موضوع‌ها گزارش دهیم. البته موضوع‌های بحث‌انگیز فراوان هستند. علاقه ویژه ما به دادن گزارش درباره موضوع‌هایی “دیگر” است، موضوع‌هایی که ممکن است در منظر جریان اصلی رسانه‌ای (mainstream) ننشینند یا حضوری صرفاً حاشیه‌ای داشته باشند.

“تریبون” دارای آیین‌نامه‌ای است که آن را در اینجا می‌خوانید. ازشما می‌خواهیم افزون بر همکاری با “تریبون”، درباره ساختار و شکل و شمایل آن هم نظر دهید.

تریبون در اختیار شماست.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

لطفا در خصوص وضعیت فعلی کشاورزی در ایران بررسی کنید. امیدوارم این بررسی با توجه به وضعیت مالکیت زمینهای زراعی ارزیابی شود. چون از اصلاحات اراضی دهه ٤٠ که عملاریشه کشاورزی و مهمتر از ان حرمت مالکیت خصوصی را در کشور متزلزل و سست نمود کشاورزی در کشور سنتا کشاورز پیشه ایران منهدم شد بعلاوه اینکه قشر اشرافی سرزمین ایران نیز با اعمال یک شبه سیاست های اصلاحات اراضی که درواقع تارومارکردن این طبقه بود به ذلت حکومت ملاها منجر شد٠ صاحبنظران بر این عقیدهاند که اصیلترین نقش را در توسعه وپیشرفت اروپا و سپس امریکا را حتی در ضمینه فرهنگ و هنر مدیون قشر خاص و سرمایه دار بوده است. در واقع بمعنی حفظ مالکیت و حرمت گذاردن به دارای مهمترین نقش را در ایجاد ثروت و ترقی داشته است . اساسا ضرورت حاکمیت قانون و نهایتا نظام پارلمانی دمکراسی پایبندی به حفظ مالکیت و حرمت به محدوده انست. لذا بحث دست درازی دولت به اموال مردم و انچه اصلاحات اراضی موجب شد نمونه بارزیست در نا بود ساختن ضروریات حاکمیت قانون . امید است کشاورزی و وضعیت اسفبار مالکیت زمینهای زراعی سرانجام مورد ارزیابی قرار گیرد و حقیقا بحث احترام به اموال مردم و اصلاحات اراضی بعنوان نمونه ای ازتجاوز به اموال مردم تحت شعارحمایت از عامه بگونه واضحی بدور از شعار بررسی شود. متشکرم . م.ش. شیراز ایران

ایده‌ی خیلی خوبیه ممنون

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما