خانه | خبر | اخبارجهان

شکايت بازيگر فيلم "بی‌گناهی مسلمانان" از سازندگان آن

پنجشنبه, 1391-06-30 13:10
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

هنرپيشه زن فيلم ضداسلامی که باعث شورش‌های گسترده‌ای در خاورميانه شد، عليه سازنده اين فيلم شکايت کرد و از قاضی دادگاه خواست دستور به حذف آن فيلم از وب‌سايت يوتيوب بدهد.

 

به گزارش آسوشيتدپرس، سيندی لی گارسيا که روز چهارشنبه، ۱۹ سپتامبر (۲۹ شهريور) شکايت‌نامه خود را تحويل مقامات قضايی آمريکا در لس ‌آنجلس داد، ادعا کرد که ناکولا باسيلی ناکولا (نقوله باسيلی نقوله)، مردی که عامل اصلی فيلم ضداسلامی "بی‌گناهی مسلمانان" است او را فريب داده است.

 

او گفت، از محتوای اين فيلم ضداسلامی بی‌خبر بوده و در فيلمنامه‌ای که او دريافت کرده بود هيچ اشاره‌ای به پيامبر اسلام و محتوای جنسی و مذهبی فيلم نشده بود.

 

بر اساس اين گزارش، او گمان می‌کرده است که در فيلمی درباره مصر باستان ايفای نقش می‌کند و "جنگجويان صحرا" نام دارد.

 

سيندی لی گارسيا مدعی شد، ديالوگ‌های فيلم که حاوی پيامی ضداسلامی است، بعدها، پس از انجام مراحل فيلم‌برداری به آن اضافه شده‌اند

سيندی لی گارسيا همچنين مدعی شد، ديالوگ‌های فيلم که حاوی پيامی ضداسلامی است، بعدها، پس از انجام مراحل فيلم‌برداری به آن اضافه شده‌اند و اين که تصويری که در آن از پيامبر اسلام ارائه می‌شود، دروغين است.

 

او گفت: "اين فيلمی شرم‌آور و سزاوار سرزنش است."

 

ام. کريس آرمنتا، وکيل اين هنرپيشه نيز در دادخواست او نوشت موکلش از زمانی که اين فيلم توجهات را به خود جلب کرده، بارها تهديد به مرگ شده است و ديگر نمی‌تواند از نوه خود مراقبت کند.

 

در دادخواست سيندی لا گارسيا آمده است، او قصد به چالش کشيدن حقوق آمريکايی‌ها در ابراز آزادانه انديشه‌های خود را ندارد، بلکه تنها می‌خواهد موارد خلاف و مشکل‌زا از سايت يوتيوب حذف شود.

 

بر اساس اين گزارش، يوتيوب درخواست گارسيا را برای حذف اين فيلم رد کرده و گفته است وکلای آن روز پنج‌شنبه (امروز) در دادگاه حاضر خواهند بود.

 

انتشار بخش‌هايی از فيلم "بی‌گناهی مسلمانان" از سايت يوتيوب باعث ناآرامی‌های گسترده‌ای در خاورميانه شده است و اماکن ديپلماتيک آمريکا در کشورهای اسلامی مورد هجوم واقع شده‌اند. در مهم‌ترين اين رخدادها، سفير و سه کارمند ايالات متحده در ليبی به قتل رسيدند.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما