خانه | خبر | اخبارجهان

«یک مرد به‌غیر از سکس به چی فکر می‌کند»

جمعه, 1389-12-13 21:03
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

در بریتانیا کتابی با صفحات سفید و با عنوان «یک مرد به‌غیر از سکس به چی فکر می‌کند» انتشار یافت و در مدت کوتاهی به رقیب هری پا‌تر تبدیل شد.

به گزارش بخش فرهنگی رادیو زمانه، یک استاد دانشگاه به نام شریدان سیموو در بریتانیا کتابی منتشر کرده با عنوان «یک مرد به‌غیر از سکس به چی فکر می‌کند؟»

 

این کتاب در مدت کوتاهی به یک کتاب پرفروش تبدیل شده و با وجود آن‌که انتظار می‌رود اقبال خوانندگان بریتانیایی به این کتاب چندان نپاید، اما در حال حاضر از نظر فروش با مجموعه داستان‌های هری پا‌تر رقابت می‌کند.

 

مهم‌ترین ویژگی این کتاب اين است که صفحات آن سفید است و در واقع به دفترچه‌ای در ۲۰۰ صفحه با صفحات سفید می‌ماند. نویسنده به یک معنا نوشتن این کتاب را به خوانندگان‌اش واگذار کرده است.
 

با این حال شریدان سیموو، نویسنده و مبتکر کتاب «یک مرد به‌غیر از سکس به چی فکر می‌کند» در گفت‌و‌گو با روزنامه تلگراف ادعا کرد که این کتاب دسترنج یک عمر کار پژوهشی او درباره عادت‌های جنسی مردان و تدریس در این زمینه است.
 

سیموو در گفت‌و‌گو با تلگراف همچنین ادعا کرد که پس از سال‌ها تحقیق و تدریس متوجه شده است مردان در واقع به هیچ چیز جز به سکس نمی‌اندیشند. او گفت: «این واقعیت آن‌قدر مرا شوکه کرد که تصمیم گرفتم هر جور شده آن را به جهانیان اعلام کنم.»

شیریدان سیموو به انتشارات آمازون پیشنهاد داده بود که انتشار کتابی با صفحات سفید ولی با عنوان «یک مرد به‌غیر از سکس به چی فکر می‌کند» را برای پخش در بین دانشجویان بریتانیایی بپذیرد و آمازون هم از این پیشنهاد استقبال کرد و کتاب را به این شکل و با صفحات سفید منتشر کرد.

 

به‌زودی این کتاب در بریتانیا و به‌ویژه در دانشگاه‌های این کشور و در نزد دانشجویان پرآوازه شد و اکنون تا آن حد با اقبال خوانندگان بریتانیایی مواجه است که ظاهراً با رمان‌های پرفروش هری پا‌تر رقابت می‌کند.

 

شریدان سیموو از این موفقیت دور از انتظار شگفت‌زده شده است. او در این باره به تلگراف گفت: «اصلاً انتظار چنین موفقیتی را نداشتم و الان واقعاً ذوق‌زده هستم و به هیجان آمده ام.»

 

شریدان سیموو ۳۹ سال دارد و در دانشگاه هاروارد تحصیل‌ کرده است. «یک مرد به‌غیر از سکس به چی فکر می‌کند» نخستین اثر اوست.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

خوشبختانه تکلیف چند صد ملیون مرد دنیا مشخص شد حتی آنها که ناتوانی جنسی دارند و استثناء هم ندارد .اگر اطلاعاتی به مخاطبین منتقل نشده جیب عده ای پر پول شده.

من در اروپا زندگی می کنم، با آمیزهای زندگی این بخش از جهان غریبه نیستم. اما به صراحت باور دارم، که پس پشت این استقبال، چیزی جز بی خودی انگاری نسیت. همیشه چیزهایی فراتر از باور عامه هست و هنوز باور دارم که در ورای یا شاید کنارِ تن ،چیزی به اسم عشق قابل باور است.

واقعن جای تاسف كه این آقا كپی كار یك هنرمند ایرانی را اگر اشتباه نكنم در سال ۱۳۵۲ انجام داده اند. این هنرمند قدیمی آقای محمد صالح علا بودند كه از روسنفكران هنری آن زمان بود كه دانشجوی تئاتر بودند و اقدام به چاپ چنین كتابی كرده اند. و نام كتابشان این بود ( آنچه كه مردان باید در مورد زنان بدانند) در زمان خود این كتاب هم از پرفروشترین كتاب ها بود.
ایشا ن نه تنها این كار بلكه كارهای بسیار متفاوت روشنفگری زیادی كرده اند.
و تئاتری های این چنینی با اهمین مزمون مثل گذاشتن صندلی جلوی تماشاگر تئاتر و نیم ساعت فقط در سكوت به تماشاگران نگاه كردن و بسیاری دست از این كارها ..
این كار این مرد فقط كپی این هنرمند بزرگ ماست. همین -

ای بابا اینکه نیاز به تحقیق نداشت هر زنی که یک بار ازدواج کرده باشه این را به خوبی می فهمه .
اصولا مردا اصلا مغز ندارن که فکر کنن

<30 سال پیش محمد صالح علا در ایران کتابی منتشر کرد با عنوان -آنچه مردان درباره زنان میدانند- به همین صورت با صفحات سفید

ترجمه فارسی کتاب اومده ؟

با سلام

طرح ایشان ابتکاری نیست و سالها پیش آقای محمد صالح اعلا چنین کتابی با عنوان "چیزهایی که مردان در مورد زنان میدانند" منتشر کردند و در کتابفروشیها فروخته شد.

ببخشید من گیج شدم.بالاخره مردها به چیزی به جز سکس فکر میکنن یا نه؟و اینکه کتابی با صفحات سفید که مثل یه دفترچه یاد دیشت میمونه چه طور انقدر فروش داشته؟و در نهایت هدف از انتشار این کتاب چیه؟
ببخشید برای من خیلی حیاتیه که بدونم آیا واقعا سکس بربای یه مرد بهاین اندازه مهمه؟این طور به نظر میاد زن فقط یه وسیله برای ارضای این میل باشه و خیانت معنا پیدا کنه.
من خواهش میکینم منو راهنمایی کنید.ممنون

واقعا شرم آوره
یعنی‌ این همه اندیشمند و بزرگان تاریخ بشریت با این همه دستاورد عظیم که انسان رو به زمین و فضا مسلط کرده همگی‌ بر پایه تفکر جنسی‌ انجام شده، یا اینکه اونها انسان یا مرد نبودند یا ...
اون کسی‌ که چنین نظریه ارائه داده فقط مشکل شخصیتی و روحی خودش را به جامعه بشری بسط داده و فقط بیمارانی مثل خودش تاییدش میکنند.

به جای این همه کلی نگری و جهالت که مخصوص جامعه ایران است بهتر است کمی تفکر بنشینیم که چرا این همه فروش ؟ پس همه ی این افراد نادان و مریض جنسی هستند ؟

به نطر من باید دیدشو بازتر کنه!

اولا آقای صالح علا ترجمه کتاب سفید "آنچه مردان از زنان میدانند" رو به "عهده" داشته البته! این هم از رندی ایشونه!ایده ایرانی نیست!
در ثانی این همه دستاورد بشری که توسط مردها به دست اومده منکر این واقعیت نيست که سکس یکی از اولین ابژه های ذهن خیلي از مردهاست. حتي روان شناسی تا حدی اين رو ثابت کرده که تمایلات جنسی محرک بسیاری از خلاقیت بوده و هست.
اما کتاب میگه مردها به غیر از سکس به "هیچ" چیز نمی اندیشند!این غیر قابل قبوله!چون من الان دارم به نوشتن جملاتم مي اندیشم! از نظر من چاپ این کتاب نوعی بزرگنماییست و به خاطر نوعی آشنایی زدایی شهرت پیدا کرده. و ناگفته پیداست که اساسا بی فایده است.

چندین نکته انحرافی در این خبر است
1- قیمت حدود پنج دلار در واقع قیمت یه دفتر چه است. از این نظر میشه یک کمی بیشتر پول داد واسه اینکه دفترچه ات عنوان هم داشته باشه.
2-میشه بجای مرد، زن نوشت و فروش را دوبرابر کرد ( امتحان کنید).
3- چرا میگید " نویسنده" اون که چیزی ننوشته.شاید فکر کرده چی بنویسه، چیزی بنظرش نرسیده و یا تحقیق کرده و به نتیجه قابل نوشتنی نرسیده و یا شاید رسیده ولی روش نشده بنویسه. در هر حال ننوشته تا بشه نقدش کرد.
4-بجای سکس خیلی چیز های دیگه میشه گذاشت و همینکار را کرد.
5- چرا 200 صفحه ( برابر دفترچه های نت دانشجویان و محصلین سالهای بالا).
6- آیا اسم "کتاب" به این دفترچه میخورده ؟ فکر نمیکنم.
7- عنوان پرفسوری نویسنده، خریدار را ممانعت میکنه که فکر کنه که یه پرفسور هم میتونه "کاسب" باشه.
خیلی میشه گفت. فعلن کافیه

چقدر آدم بیکار هست تو دنیا

باید از ایات عظام پرسید آیا شرعا چاپ کتابی که نتوان آن را سانسور کرد از نظر شرع انور اسلام جایز است یا نه ؟ و با توجه به این که صفحات این کتاب سفید است این سفیدی انسان را تحریک نمی کند؟ حکم کسی که در صفحات این کتاب اس کفار مانند گالیله را ، از روی عمد ، بنویسد چیست؟

البته مردها به غير از سكس به چيزهاي ديگه اي هم مي انديشند. به بدبختي هاشون. اگه در محدوديت محركشون بيشتر بشه خيلي بيشتر به سكس مي انديشند. درسته كه سكس همه ي فكرشون نيست ولي اصل كاريه و بيشتر فكرشونو مشغول مي كنه. در پس و پشت بزرگترين عشق ها همين ميل جنسي و سكس خوابيده پس سر خودتون كلاه نذارين

با نظر کلیه دوستان، چه آنها که شوخی کردند و طنز نوشتند و چه آنها که مطلب را جدی گرفتند، موافقم. قصه سکس اندیشی مردان و مغزمردخوری زنها، درواقع واقعیتهای همه جایی و عامه پسندی هستند مثل تمام واقعیات زندگی انسانها که با اغراق در آنها دستمایه شوخی های روزمره و بعضا آثار ادبی و هنری را فراهم می شود. ولی اینکه فردی تحصیلکرده هاروارد به راستی چنین عقیده ای را به عنوان ماحصل پژوهشهای علمی خود مطرح کند، همانا چیزی نیست جز هوشمندی (بخوانید سوءاستفاده) این مرد از دانش و مدرک معتبرش، جهت پول به جیب زدن (بخوانید تلکه کردن). گرچه به عنوان یک مرد قبول دارم مردان بیشتر از زنان به سکس فکر می کنند، ولی آیا براستی اینشتین زیر رختخواب و روی همسرش (بی ادبی مرا ببخشید) بود که نظریه نسبیت را تبیین کرد؟ می گویند نیوتن در تمام طول زندگی پربار و بلندمدتش با هیچ زنی تماس نداشت. یک بار به کسی علاقمند شد که به سرانجامی نرسید. لابد وقتی با خودش داشت آن کار دیگر میکرد پی به قانون گرانش جهانی برد و فکر نوشتن کتاب پرینسیپا ماتمتیکا (بزرگترین دستاورد علمی بشر) به ذهنش رسید؟ شاید.... عاقلان دانند!

خوب چرا كه نه , من خودم ميدونم در موردم اين قضيه صدق ميكنه , من به سكس علاقه مندم و دوست دختر م هم خيلي ازين موضوع راضي وخوشحاله ودرين دنياي بي سر و ته و شايد حتئ بشه گفت اشفته تنها چيزي كه من و دوست عزيزم رو خوشحال ميكنه سكسه

سلام

همه دوستان و حتی خود نویسنده از یک نکته مهم غفلت کرده اند!
بله مردان غیر از سکس به "همه چیز" فکر می کنند!! خود همین کتاب اثبات این مدعاست! خوب دقت کنید:
نوشتن این کتاب به خود مخاطبین واگذار شده! هیچ کس این را نمی خرد که بگذارد در کتابخانه و نگاهش کند. این همه خریدار، کلی مطالب متنوع و مختلف در آن خواهند نوشت... و همین ها چیزهایی است که مردان به آن ها فکر می کنند. بله اگر مردان به "همه چیز" فکر نکنند چه کسی "فکر" خواهد کرد؟! همه پیشرفت های بشر ناشی از "فکر" کردن "مرد" هاست.

درود

نوشتن یک کتاب سفید دویست صفحه ایی با عنوانی وسوسه انگیزوجذاب، توسط فردی که خود فارغ تحصیل رشته روانشناسی از دانشگاه آکسفورد می باشد و تحقیقات متعدد و تدریس در این زمینه داشته جای بسی تفکر و تعمق دارد. به نکات زیر توجه کنید:
نکته اول: اگر به عنوان روی جلد توجه نمایید کلمه " مرد" و " سکس" درشتتر وپررنگتر از کلمات دیگر نوشته شده است و یکی ازرمزهای موفقیت فروش بسیار بالای این کتاب نانوشته، که توسط درصد بالایی از دانشجویان و بقیه مردم( بدون ذکر جنیست آنها) خریداری شده است، همین دو کلمه است که خود اثباتی برای فکر کردن به "سکس" این پدیده فیزیولوژیک، که جز جدانشدنی از تفکرات بشری است، می باشد. باید استثنائات را کنار بگذارید

2 نکته دوم اینکه کلمه" من انگلیسی" در انگلیسی برای موارد زیر بکار می رود: مرد، بشر، انسان،شخص، فرد و آدم وغیره
در لینک زیر به جمله انگلیسی روی کتاب توجه کنید
http://www.littleabout.com/Odd/sheridan-simove-book-sex-200-blank-pages/...

حال این سوال مطرح است واقعا منظور نویسنده فقط مردان هستند یا درکل جوامع بشری (مرد وزن) این تفکر وجود دارد.
3- نکته سوم اینکه سوال طوری مطرح شده که جنبه مثبت دارد
اگر فرض کنیم منظور نویسنده فقط مرد باشد (با توجه به مصاحبه ایی که با ایشان کردند و در بالا ذکر شده است)
یک مرد به جز سکس به چه چیزی فکر می کند؟
یعنی همه مردان به سکس در کنار تفکرات دیگر فکر می کنند. این سوال مطرح کننده این است چه چیزهای دیگری فکر مردان را مشغول می کند که صد البته بی نهایت چیزها می تواند باشد که در یک کتاب دویست صفحه ایی هم نمی گنجد شما در این دنیا دو نفر را نمی توانید پیدا کنید که تفکرات کاملا و صدرصد مشابه داشته باشند شاید به تعداد انسانهای روی زمین تفکرات و عقاید متفاوت وجود دارد با وسعتی بی نهایت. بنابراین نویسنده کتاب با زبان نانوشته عرض می کند مردان راجع به خیلی چیزهای دیگر فکر می کنند که ممکن است مشترک نباشد ولی یک چیز مشترک دارند آن هم فکر کردن در مورد سکس است که به نظر من صد البته شامل زنان هم می شود.
در لینک زیر در مورد شریدان سیمووبیشتر بدانید:
http://en.wikipedia.org/wiki/Shed_Simove

سپاس
آتوسا

باید بگویم بله مردان غیر از سکس به "همه چیز" فکر می کنند اما در صورتی که مسئله جنسی حل شده باشد به عبارت دیگر هر گاه ارضائ جنسی صورت میگیرد از شدت و قدرت تاثیر تفکرات جنسی موقتا کاسته میشود و این مرحله زمانی برای رسیدن به سایر امور است. در یک تحقیق دریافته اند فاصله زمانی امواج مغزی محرک سکس در مرد 9 ثانیه است که بعد ار ارضائ جنسی هم وجود دارد اما تا مدتی ضعیف میشود. اتفاقا یکی از دلایلی که مردان را برای افزایش قدرت بدنی و بدنسازی ترغیب میکند همین تقاضای دائمی مغز و ناتوانی جسم ار انجام مکرر سکس میباشد
نکته دیگر اینکه این مسئله متاسفانه در مورد جوامع سنتی بیشتر صدق میکند (مثل ما ایرانی ها)، جون اولا در اوج تمایل و توان جنسی مردان و نیز زنان از سکس محروم هستند و حتی در زمان بعد ازدواج نیز زنان به سنی رسیده اند که سکس را مخصوصا بعد از چند سال و آمدن بچه فقط برای ارضای همسر خود انجام میدهند و از فیزیولوژبک خود با همسر و نیز نیاز اطلاع ندارند شاید بیخود نباشد همزمان بودن اختراعات و اکتشافات و افزایش دانش بشری با افزایش آزادی های جنسی در غرب همزمان بوده است
در ضمن ثابت شده است تاثیر اختلافات فردی و ژنتیکی، تغذیه و کار و مشعله زیاد باعث میشود همه مردان به یک اندازه تابع آن بخش محرک سکس نباشند خود بنده با وجود تحقیقات و اطلاعات زیاد در این زمینه، اعتراف میکنم که اگر 9 ثانیه درست نباشد 9 دقیقه درست است!!!!!

جالب بود.

خیلی عالی بود....
بهتر جلد دوم کتاب این باشه که زنها به چی فکر میکنند....
اونقت بهتر میشه مقایسه کرد......البته اگر عمر نویسنده کفاف حل این مسئله رو بده

من یک مردم و الان که این موضوع را خوندم به سکس نویسنده فکر کردم!

به گمانم خریداران این ناکتاب که درواقع خریدن یک جمله ی مردستیز از یک مرد است فقط زنهاو دخترها باشند تا به عنوان هدیه به دوست پسرهایا شوهرشان بدهند برای یک شوخی یا گاهی شوخی همراه با کنایه.
و به نظر من این کتاب رو باید ازدیدگاه نقد روانشناختی مولف اون بررسی کرد. یعنی حضور اندیشه ی مولف در کتاب. شاید خود اقای نویسنده همه اش به سکس فکر میکنه ک در کتابش نمود یافته.

نظرات همه چالب و فابل تامل بود
و به نظر من نقطه آرمانی انسانها در سکسی است که با معشوق خود داشته باشند یعنی باز هم عشق حرف اول رو می زنه

همانطور که دربالا برخی از دوستان هم اشاره کردند این کار نخستین بارآن هم با عنوانی مشابه با اثر موصوف!!! توسط محمد صالح علا انجام شد،بهرصورت باتوجه به اینکه صالح علا نویسنده ی گمنامی نیست.پیشنهاد میکنم،این مطلب را به اطلاع نویسنده ی مذکور برسانیم و منتظر عکس و العمل و پاسخ ایشان بمانیم تا ببینیم،این از آن دست مواردی است که یک موضوع بصورت کاملن تصادفی به ذهن دونفر البته با فاصله ی زمانی بیش از سی سال رسیده،یا اینکه دست برقضا کتاب صالح علا یا توصیفاتش به سمع و نظر ایشان رسیده است،برای اینکه نه تنها کم نیستند از همدوره ایی های جناب صالح علا که سالهاست از کشور خارج شده اند و بسیاریشان با مجامع علمی فرهنگی دنیا مرتبط هستند که در حال حاضر هم موج وسیعی از دانشجویان جوان ایرانی در اروپا و به خصوص انگلستان در حال تحصیلند. و کافی است یکی از آنها سر کلاس درس بهر دلیلی به نشر چنین کتابی در ایران اشاره کرده باشد و به قول معروف"در خانه اگر کس است یک حرف بس است." بنابراین دوباره پیشنهادم را تکرار می کنم که کسانی که به آدرس الکترونیکی نویسنده و یا ناشر دسترسی دارند. این مطلب را برایشان ارسال کنند که بیش از سی سال پیش کتابی به همین شکل تحت عنوان"آنچه مردان از زنان می دانند"!! در ایران منتشر شده است.بی شک پاسخ و عکس العمل نویسنده و ناشر نقاط ابهام این قضیه را روشن خواهد کرد.

‫خدمت اقای سیموو خسته نباشی عمو اگر یوقت قصه کتابت به فیلم کشیده شد سرورت یه پای قضیه است.ایوولا....حالا فکراتوبکن خبرشو به من بده.دمت گرم ایوولا....

سلام واقعا بعضی از مردها هستند که فقط به همین فکر میکند و متاسفانه دلشون میخواد که این کار رو خیلی هم کثیف انجام بدن .مثلا دختر رو تحقیر کند و... یا اینکه تهدیدش کند به ریختن ابروش. یعنی این جماعت نمیتون مثل یه ادمیزاد یه دوس دختری بگیرن و رابطه سالم داشته باشن وحالا مثل غربی ها سکس هم اگه پیش اومد دو طرفه و ادمیزادانه باشه ؟ این دسته از مردها باید جواب پس بدن...

خیلی هم بد نگفته ها!
تقریبا نظریه ی فروید رو میگه.واسه مردای قرن 21 مناسبه.این همه تجاوز از کجا سرچشمه می گیره؟
البته منکره قضییه ی استثنا نباید شد

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما