خانه | خبر | اخبارایران

تأييد خبر بازداشت چند نفر در رابطه با مرگ ستار بهشتی

سه شنبه, 1391-08-23 17:39
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران بازداشت چند نفر در رابطه با مرگ ستار بهشتی، زندانی سياسی که گفته می‌شود در زندان به قتل رسيده، را تأييد کرد. در همين حال يک عضو کميسيون امنيت ملی و سياست خارجی مجلس نيز عامل قتل ستار بهشتی را مخالفان حکومت دانست.

 

به گزارش منابع خبری ايران، عباس جعفری ‌دولت‌آبادی، امروز سه‌شنبه ۲۳ آبان‌ماه با بيان اينکه "تحقيقات مفصلی" در رابطه با مرگ ستار بهشتی در زندان، انجام شده گفت: "بازپرس پرونده از هم‌بندی‌های وی در زندان اوين، پزشک معاينه‌کننده و مأمورانی که متهم را در اختيار داشتند تحقيق به عمل آورده است."

 

دادستان تهران در همين‌باره گفت: "روز گذشته چند نفر از افراد بازداشت شدند." با اين حال جعفری دولت‌آبادی سمت و مسئوليت افراد بازداشت‌شده را عنوان نکرد.

 

شبکه ايران، وابسته به خبرگزاری جمهوری اسلامی روز گذشته از بازداشت سه تن از بازجويان ستار بهشتی، وبلاگ‌نويسی که در زمان حبس به "قتل" رسيده، خبر داد اما منابع خبری ديگر درباره بازداشت اين سه بازجو خبری منتشر نکردند.

 

جواد کريمی قدوسی، عضو کميسيون امنيت ملی و سياست خارجی مجلس: اين قتل مشکوک است و من به نفوذ جريان فتنه در اين قتل و پيچيدگی‌های خاص آن مشکوک هستم

جعفری دولت‌آبادی گفت: "اين روزها اگر ما مطلبی نمی‌گفتيم، به معنای عدم موضع‌گيری نبود بلکه به معنای اين بود که ممکن است بيانات ما باعث شود تحقيقات سوخت شود و سکوت ما از سر اين بود که تحقيقات از بين نرود."

 

ستار بهشتی پيش از مرگ در نامه‌ای به موضوع "شکنجه شدنش" اشاره کرده بود. اين وبلاگ‌نويس روز سه‌شنبه ۹ آبان توسط پليس فضای توليد و تبادل اطلاعات نيروی انتظامی (فتا) بازداشت شد و پس از دو روز بازجويی، پنج‌شنبه ۱۱ آبان به بند ۳۵۰ زندان اوين منتقل شد.

 

 

۴۱ زندانی سياسی بند ۳۵۰ اوين طی نامه‌ای شهادت دادند که در زمان حضور ستار بهشتی٬ در اين بند "آثار شکنجه و ضرب‌ و شتم" را بر بدن وی مشاهده کرده‌اند. بهشتی فردای اين روز در زندان درگذشت.

 

يک نماينده مجلس: قتل ستار بهشتی کار مخالفان حکومت است

 

در همين حال جواد کريمی قدوسی، عضو کميسيون امنيت ملی و سياست خارجی مجلس امروز با اشاره به مرگ ستار بهشتی به تارنمای بولتن‌نيوز گفت: "اين قتل مشکوک است و من به نفوذ جريان فتنه در اين قتل و پيچيدگی‌های خاص آن مشکوک هستم."

 

مقامات جمهوری اسلامی ايران به رويدادهای پس از انتخابات بحث‌برانگيز دهمين دوره رياست جمهوری در سال ۸۸ خورشيدی به‌عنوان "فتنه" ياد می‌کنند و شرکت‌کنندگان در اعتراضات گسترده به نتايج اين انتخابات را "فتنه‌گر" می‌نامند.

 

کريمی قدوسی که در جلسه روز گذشته کميسيون امنيت ملی و سياست خارجی مجلس با حضور مسئولان که به‌منظور بررسی موضوع مرگ ستار بهشتی تشکيل شده بود شرکت داشت، يکی از دلايل مشکوک بودن خود و "گروهی از نمايندگان مجلس" را تبليغات "رسانه‌های بيگانه از لحظه دستگيری تا فوت" ستار بهشتی عنوان کرد.

 

وی همچنين افزود: "اين فرد پس از دستگيری توسط پليس فتا قبول می‌کند که همه مطالب نوشته‌شده در وبلاگش متعلق به خود وی است و با اعترافی که کرده تحويل زندان اوين می‌شود. بنابراين وقتی که فردی به جرم خود اعتراف کند ديگر چه لزومی به ضرب و شتم وی برای گرفتن اعتراف وجود دارد."

 

کريمی قدوسی در تکميل موارد "شک‌برانگيز" گفت: "جالب‌تر اين‌که چهار، پنج نفر از عناصر فتنه ۸۸ در آن بند [بند ۳۵۰ زندان اوين] بين خود صورت‌جلسه‌ای می‌نويسند که اين وبلاگ‌نويس مورد ضربت و شتم قرار گرفته، که اين خود از ديگر دلايل مشکوک بودن اين قتل است."

 

وی قتل ستار بهشتی را جزو "پروژه کشته‌سازی فتنه‌گران در سال ۸۸" ناميد و گفت: "به نظر می‌رسد که اين افراد برای انتخابات سال آينده نيز به پروژه کشته‌سازی روی آورده‌اند چرا که فتنه‌گران می‌دانند که پروژه کشته‌سازی به نفع آنها و مخالفان نظام است و سعی می‌کنند اين پروژه را به ضرر نظام جلو ببرند."

 

در جريان رويدادهای سال ۸۸ مسئولان جمهوری اسلامی کشته شدن معترضان در تظاهرات خيابانی را به پای مخالفان حکومت گذاشتند و نيروهای امنيتی را که در خيابان‌ها به سوی مردم حمله می‌کردند بی‌گناه قلمداد می‌کردند.

 

غلامحسين محسنی اژه ای،‌ دادستان کل کشور و سخنگوی قوه قضائيه جمهوری اسلامی روز گذشته وجود آثار کبودی در پنج قسمت از بدن ستار بهشتی،‌ را تأييد کرد.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

این مردک ادم کش رسما دارد اعتراف میکند که شکنجه امری عادی در زندانهای ایران است:"اين فرد پس از دستگيری توسط پليس فتا قبول می‌کند که همه مطالب نوشته‌شده در وبلاگش متعلق به خود وی است و با اعترافی که کرده تحويل زندان اوين می‌شود. بنابراين وقتی که فردی به جرم خود اعتراف کند ديگر چه لزومی به ضرب و شتم وی برای گرفتن اعتراف وجود دارد." منظور این است که قبل از اعتراف متهمان را شکنجه میکنیم.!

همه عاملان شکنجه و قتل ستار بايد در دادگاه علنی و با حضور خانواده ستار و خبرنگاران مستقل و نماينده حقوق سازمان حقوق بشر و در اسرع زمان انجام گيرد.

به نظر من تمام زنان و مردان و جوانان باید با ‌یک یا دو نفر از فامیل و دوستانی که صد در صد به آنها اطمینان داریم گروه مقاومت درست کنیم و به شعار نویسی و کارهای آسان تر بپردازیم و پس از کسب تجربه به کارهای سخت تر و مهمتر بپردازیم.کم محلی و تحقیر آشنایان و فامیل که مزدور رژیم هستند و بحث با نه‌ها خیلی‌ موثر است.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما