خانه | خبر | اخبارایران

تنش در مجلس ايران به دليل طرح سئوال از احمدی‌نژاد

یکشنبه, 1391-08-14 12:35
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

امروز علی لاريجانی، رئيس مجلس ايران در حالی طرح سئوال از محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور اين کشور را اعلام وصول کرد که مخالفت شماری از نمايندگان مجلس، فضای پارلمان ايران را دچار تنش نمود.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، علی لاريجانی در پاسخ به نمايندگانی که اعلام وصول طرح سئوال از احمدی‌نژاد را مغاير با هشدارهای چند روز پيش آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی می‌دانستند، گفت: "من رسماً عرض می‌کنم هيچ دستوری از رهبری معظم انقلاب در اين زمينه‌ها به مجلس داده نشده و من اين را بارها گفته‌ام."

 

وی افزود: "مجلس مختار است که هر تصميمی که می‌خواهد بگيرد."

 

رهبر ايران هفته گذشته به سران قوا و مسئولان ايران هشدار داده بود: "از امروز تا روز انتخابات هر کس احساسات مردم را در جهت ايجاد اختلاف به‌کار بگيرد، قطعاً به کشور خيانت کرده است."

 

شماری از نمايندگان مجلس می‌گويند طرح سئوال از احمدی‌نژاد فضای کشور را دچار تنش می‌کند.

 

مهر گزارش داده است: "در حين قرائت متن طرح سئوال از رئيس‌جمهور، غلام‌علی حداد عادل رئيس فراکسيون اصولگرايان مجلس که از چندی پيش به دنبال کاهش امضاهای اين طرح بود به سمت صندلی غلامرضا مصباحی‌مقدم، رئيس کميسيون برنامه و بودجه مجلس رفت و با تندی با وی صحبت کرد. به دنبال آن چند نماينده ديگر به گرد اين دو حلقه زدند اما حداد عادل آن صحنه را ترک کرد و به گوشه ديگری از مجلس رفت."

 

علی لاريجانی، رئيس مجلس: مجلس مختار است که هر تصميمی که می‌خواهد بگيرد

حداد عادل در قسمت صندلی‌های ميهمانان مجلس با تلفن همراه خود مکالمه تلفنی داشت. پس از مکالمه حدادعادل وی بار ديگر با جمعی از اعضای فراکسيون اصولگرايان مشغول گفت‌وگو شد که از جمله آنان احمد سالک، عليرضا زاکانی، مهرداد بذرپاش، جواد کريمی قدوسی، علی‌اصغر زارعی و حميد رسايی بودند. در اين حين محمدحسن ابوترابی، نايب رئيس اول مجلس نيز به اين جمع اضافه شد.

 

براساس اين گزارش هنگامی که اعضای فراکسيون اصولگرايان در حال گفت‌وگو با هم بودند علی‌اصغر زارعی و مهدی کوچک‌زاده از جمع جدا شدند و به پشت تريبون مجلس رفتند، آن‌ها از پشت تريبون و جايگاه نطق نمايندگان با لاريجانی گفت‌وگو کردند.

 

زارعی گفت: "ما ۴۰ امضا از اين طرح پس گرفته‌ايم و از همکاران‌مان در فراکسيون اصولگرايان هم می‌خواهيم که جلسه را ترک کنند." با اين حال از اين جمع فقط مهدی کوچک‌زاده صحن مجلس را ترک کرد.

 

مهدی کوچک‌زاده پيش از خروج از مجلس گفت: "انسان عاقل لازم نيست مثل بچه کوچک همه چيز را به او دستور دهند تا بفهمد، بنده و جمع ديگری از نمايندگان از فحوای کلام رهبری می‌فهميم که تمايل به طرح سئوال از رئيس جمهور در شرايط فعلی ندارند."

 

لاريجانی خطاب به کوچک‌زاده گفت: "فرموديد ما برداشت‌مان از صحبت مقام معظم رهبری اين است، خب نظرتان محترم است اشکالی ندارد اما نمی‌توانيد بگوييد که رهبری اين را گفته‌اند."

 

همچنين علی‌رضا زاکانی، عضو فراکسيون اصولگرايان مجلس به مهر گفته است: "ما تجربه سئوال از رئيس‌جمهور را در مجلس هشتم داريم که چه آسيب‌هايی وارد کرد و نتيجه نداشت."

 

زاکانی از برگزاری جلسه شورای مرکزی فراکسيون اصولگرايان پيرامون طرح سئوال از رئيس‌جمهور قبل از جلسه علنی روز سه‌شنبه خبر داد و گفت: "سعی می‌کنيم در جلسه‌ای که قبل از جلسه روز سه‌شنبه صحن علنی مجلس باشد در مورد ورود به طرح سئوال از رئيس‌جمهور تدبير کنيم."

 

طرح سئوال از احمدی‌نژاد چند هفته پيش با ۱۰۲ امضا تحويل هيئت رئيسه مجلس ايران شد که امروز در هنگام اعلام وصول شمار  امضاهای آن به ۷۷ امضا کاهش يافت.

 

بر اساس قوانين ايران، طرح سئوال از رئيس‌جمهور بايد به امضای يک چهارم نمايندگان مجلس برسد. شمار نمايندگان مجلس ايران در حال حاضر ۲۹۰ نفر است که بايد اين طرح دست‌کم ۷۴ امضا داشته باشد.

 

فراکسيون اصولگرايان مجلس پيش از اين گفته بود: "اين اقدام نمايندگان (طرح سئوال) به ظن قوی کمکی به حل مشکلات موجود نمی‌کند، بلکه می‌تواند تنش‌زا و التهاب‌آفرين باشد."

 

به گفته اين فراکسيون "تجربه سئوال قبلی از رئيس‌جمهور اين احتمال را تقويت می‌کند که طرح سئوال از رئيس‌جمهور فضا را غبار‌آلود و جنجالی خواهد کرد."

 

محمود احمدی‌نژاد پيش از اين نيز پس از ماه‌ها کشمکش بر سر طرح سئوال از رئيس‌جمهور، روز چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۰ برای پاسخگويی به نمايندگان به مجلس هشتم ايران رفت.

 

محمود احمدی‌نژاد در حالی به سئوالات نمايندگان پاسخ گفت که سخنان خود را با شوخی‌های پی‌درپی همراه کرد. اين نوع سخن گفتن احمدی‌نژاد، اعتراض نمايندگان مجلس را به دنبال داشت.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

اینها می خواهند در این آخرین ماهها تمامی جنایات حکومت روحانیون و سپاه پاسداران را بگردن احمدی نژاد بیندازند و خود را با این کثافت تطهیر کنند. اما حاج محمود هم به اندازه ی روحانیون اوباش است. در تهران گفته می شود که قرار است حاج محمود در سانحه ی حوایی و یا یک تصادف رانندگی و یا به علت کار زیاد سکته کند و در هر حال بمیرد و با خود تمامی کثافات را ببرد. اما می ماند حوزه های کثیف روحانیت و تمامی پادگانهای سپاه و مخوفگاههای بسیج و سپاه. این کثافات را مردم باید پاک کنند.

این مجلس تشریفاتی هم که همه اش تا حالا چرت می زده تازه یادش افتاده تا حالا هیچ کاری نکرده و هر از چندگاهی سوال از احمدی نژاد رو طرح می کنه اونم با هزار بار کش و قوس
بعد هم اینقدر ضعیفه که تاب مقابله با احمدی نژاد رو نداره.
واقعا این اقایان به اصطلاح نماینده البته نماینده ملا علی نه مردم چطور روشون میشه میان مردم می روند. واقعا نمایندگانی چنین ناکارامد و مجیزگو خود باری بر اقتصاد مملکت هستند.
حیف اون دست کت شلوار که شما می پوشید کاراییتان به اندازه هزینه اون لباس هم نیست. وقتی صحبت می کنند ادم یاد چاپلوسانی می افتد که هیچ سنخیتی با مسلمان هم ندارد.
من اگر جای اینا بودم می رفتم کف خیابونا رو تمیز می کردم تا حداقل کاری کرده باشم و خدمتی به مردمم.
واقعا جامعه ایران چرا اینقدر چاپلوسان را در خود جای داده است و واقعا همه چیز بچه گانه شده است و سیاست، فرهنگ،اقتصاد به شیوه کدخدایی هم اداره نمی شود.

این مجلس، محصول شورایی عالی مقام که شامل موجوداتی انسان نما و حیوان صفت است می باشد.

در ایران هیچ سازمانی که در قدرت نقش داشته باشد مستقل نیست و اراده والاحضرت در همه چیز نقش مستقیم دارد.
با اینکه من دوران شاه را تجربه نکرده ام و فقط در مورد ان شنیده ام اما می توانم بگویم که ملایان حکومتی دارای ملازمینی نادان و بی عقل و چاپلوس هستند که مدام در حال تمجید و تعظیم هستند.
اما این دفعه خامنه ای خواسته که یه گوشمالی به احمدی نژاد بده غافل از اینکه خودش سیلی خواهد خورد. با این اوضاع هر دو یار سر مست از کودتا خود چه زود مقابل هم قرار گرفتند

بهر صورت محصولات انقلاب اسلامی روز به روز به بار می نشیند و از این باغ هر روز بری می رسد. صدور انقلاب جهان را فرا گرفته و در داخل هم همه چیز ارومه! باش تا صبح دولتت بدمت!!
مشکلات اقتصادی پدر ملت رو در اورده بابا! دو سال دیگه زمین می خوریم اساسی! زمینه اینده ای که بیگانگان ایران را کاملا استعمار کنند چیده شده است. به فکر نان باشید که لاریجانی و احمدی نژاد و اعلا حضرت کشک است.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما