خانه | خبر | اخبارایران

طرح استيضاح وزير جهادکشاورزی برای چهارمين بار مطرح شد

دوشنبه, 1391-07-17 08:20
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

دو  روز پس از توقف طرح استيضاح وزير ورزش و جوانان ايران در مجلس، نمايندگان پارلمان ايران طرح استيضاح يک وزير دیگر دولت را به جريان انداختند.

 

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی ايران‌پور يکی از نمايندگان مجلس گفت: "طرح استيضاح صادق خليليان، وزير جهاد کشاورزی با ۳۴ امضا تقديم هیئت رئيسه مجلس شد."

 

بر پايه قوانين مجلس ايران طرح استيضاح وزيران بايد دست‌کم از سوی ۱۰ نماينده مجلس امضا شده باشد. طرح استيضاح وزير ورزش و جوانان ايران که روز يکشنبه ۱۶ مهر در مجلس در حال رسيدگی بود به دليل اينکه تعداد امضاهای آن به کمتر از ۱۰ نفر کاهش پيدا کرد، منتفی شد.

 

مهم‌ترين علت استيضاح وزير جهاد کشاورزی "نابسامانی در بازار کالاهای اساسی و نبود حمايت‌های لازم از کشاورزان" اعلام شده است.

 

مهم‌ترين علت استيضاح وزير جهاد کشاورزی "نابسامانی در بازار کالاهای اساسی و نبود حمايت‌های لازم از کشاورزان" اعلام شده است

طرح استيضاح وزير جهادکشاورزی ايران پيش از اين نيز مطرح شده بود اما مسکوت ماند. اين چهارمين بار است که طرح استيضاح صادق خليليان مطرح می‌شود.

 

به گفته ايران‌پور "با توجه به مشکلات به‌وجود آمده در حوزه محصولات کشاورزی و دامی و نابسامانی در بازار اين کالاها، در ماه‌های اخير تذکرات کتبی و شفاهی بسياری از سوی نمايندگان به وزير جهاد کشاورزی داده شده است."

 

اين نماينده مجلس ايران گفت: "با توجه به تذکرات کتبی و شفاهی متعددی که از سوی نمايندگان طی ماه‌های اخير به وزير جهاد کشاورزی داده شده و نمايندگان نيز با بی‌اعتنايی وزير روبه‌رو شده‌اند، بنابراين طرح استيضاح خليليان تقديم هیئت رئيسه مجلس شده است."

 

برخی نمايندگان مجلس پيشتر "گرانی‌های اخير، افزايش قيمت در بازار و ارقام غير‌واقعی ميان توليد و عرضه محصولات لبنی و کشاورزی" را از دلايل استيضاح وزير جهاد کشاورزی اعلام کرده بودند.

 

با اين حال چندی پيش محمدسادات ابراهيمی، عضو هيئت رئيسه کميسيون کشاورزی، آب و منابع طبيعی مجلس گفته بود: "اکنون در اوضاعی هستيم که استيضاح وزير جهاد کشاورزی به نفع کشور نيست و استيضاح تنها اوضاع را وخيم‌تر و بدتر می‌کند."

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ای وای ...تو که قیافت هم چی بد نیست ..چرا بی رحم ها می خوان تو رو استیضاخت کنن ...نکنه که افتضاخ با آوردی...؟

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما