خانه | خبر | اخبارایران

طرح سئوال از احمدی‌نژاد در مجلس نهم هم به جريان افتاد

دوشنبه, 1391-07-17 08:25
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

طرح سئوال از محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور ايران بار ديگر به جريان افتاد. به گفته امضاکنندگان، اين طرح روز چهارشنبه ۱۹ مهر در مجلس ايران اعلام وصول می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، طرح سئوال از احمدی‌نژاد ۷۳ امضا دارد.

 

محمود احمدی‌نژاد پيش از اين نيز پس از ماه‌ها کشمکش بر سر طرح سئوال از رئيس‌جمهور، روز چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۰ برای پاسخگويی به نمايندگان به مجلس هشتم ايران رفت.

 

محمود احمدی‌نژاد در حالی به سئوالات نمايندگان پاسخ گفت که سخنان خود را با شوخی‌های پی‌درپی همراه کرد. اين نوع سخن گفتن احمدی‌نژاد، اعتراض نمايندگان مجلس را به دنبال داشت.

 

نمايندگان پس از پايان بررسی طرح سئوال از رئيس‌جمهور در بيانيه‌ای اعلام کردند نتيجه طرح سئوال از رئيس‌جمهوری "موجب اقتدار مجلس و به نفع و صلاح کشور و ملت" نبود و "سرمايه با ارزشی بدون منفعت درخور" به هدر رفته است.

 

بنا بر قانون اساسی ايران برای سئوال از رئيس‌جمهور بايد يک چهارم نمايندگان، طرح سئوال را امضا کنند. در حال حاضر که مجلس ايران ۲۹۰ نماينده دارد، اين طرح برای عملی شدن بايد دست‌کم امضای ۷۳ نماينده را داشته باشد

اکنون نيز به گفته امضاکنندگان طرح سئوال از احمدی‌نژاد، "نمايندگان بنا دارند در طرح سئوال از رئيس‌جمهور مباحثی همچون نوسانات بازار ارز و نابسامانی اقتصادی که بر حوزه پولی کشور حاکم است را مطرح کنند."

 

محمد بياتيان يکی از نمايندگان امضاکننده اين طرح گفت: "با توجه به اينکه وزير اقتصاد در مورد نوسانات بازار ارز پاسخگو نبوده و رئيس کل بانک مرکزی نيز برای پاسخگويی در مجلس حاضر نمی‌شود، بنابراين تنها کسی که بايد در اين زمينه پاسخگو باشد، شخص رئيس‌جمهور است." بازار ارز ايران در هفته‌های اخير دچار افزايش قيمت شديدی شد. به دنبال بالا گرفتن نوسانات در بازار ارز، دادستانی تهران ۳۰ نفر را به اتهام "اخلال" در بازار ارز بازداشت کرده است.

 

به گفته بياتيان "با درنظر گرفتن شرايط موجود نمايندگان صلاح را در اين ديدند که با دعوت از رئيس‌جمهور علت اصلی نابسامانی در حوزه اقتصاد را جويا شوند."

 

در همين حال يکی ديگر از نمايندگان مجلس ايران که نامش فاش نشده به خبرگزاری مهر گفته است طرح سئوال از رئيس‌جمهوری به امضای ۹۳ نماينده مجلس رسيده است.

 

وی افزوده است: "طراحان اين طرح به‌دنبال جمع‌آوری امضا تا بيش از ۱۰۰ امضا هستند تا در صورتی که امضاکنندگان تحت فشار امضای خود را از طرح برداشتند، طرح مذکور نصاب لازم را برای ارائه به هيئت رئيسه مجلس داشته باشد."

 

بنا بر قانون اساسی ايران برای سئوال از رئيس‌جمهور بايد يک چهارم نمايندگان، طرح سئوال را امضا کنند. در حال حاضر که مجلس ايران ۲۹۰ نماينده دارد، اين طرح برای عملی شدن بايد دست‌کم امضای ۷۳ نماينده را داشته باشد.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

احمدنژاد دل نماینده های "مجلس" برای قصه هات تنگ شده ....بیا دیگه برات امضاء جمع کردن که بدونی چقدر برات دلشون تنگ شده ......می خوان از دهنت قصه هائی در مورد دشمن ....اتم بازی ....اسرائیل ...سوغاتی هات از امریکا بشنوند که تو مجلس باهاش خوابشون ببره ...بیا دیگه ...نازنکن دیگه ....با اون پژو قدیمت هم برون تا مجلس !!!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما