خانه | خبر | اخبارایران

"اوباما عهد می‌بندد مانع دستيابی ايران به سلاح هسته‌ای شود"

سه شنبه, 1391-07-04 16:59
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

کاخ سفيد اطلاع داد باراک اوباما، رئيس جمهوری ايالات متحده در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به ايران هشدار خواهد داد که آمريکا "هر آن‌چه لازم است، انجام می‌دهد" تا مانع دستيابی اين کشور به سلاح هسته‌ای شود.

 

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در بخشی از اين سخنرانی که امروز، ۲۵ سپتامبر (پنج مهر) ايراد می‌شود آمده است: "اشتباه نکنيد. ايران مسلح به سلاح هسته‌ای چالشی نيست که بتوان آن را کنترل کرد. اين تهديدی برای موجوديت اسرائيل، امنيت ملت‌های خليج [فارس] و ثبات اقتصاد جهانی خواهد بود."

 

اوباما همچنين خواهد گفت: "به همين خاطر است که مجموعه‌ای از کشورها خواهان توضيح از جانب حکومت ايران هستند و به همين خاطر ايالات متحده هر آن‌چه لازم است، انجام می‌دهد تا مانع دستيابی ايران به سلاح هسته‌ای شود."

 

رئيس جمهور آمريکا در ادامه سخنرانی خود به وقايع روزهای اخير در خاورميانه و اعتراض ملت‌های مسلمان به فيلم آماتور آمريکايی خواهد پرداخت که در آن به پيامبر اسلام توهين شده است.

 

رئيس جمهور آمريکا در ادامه سخنرانی خود به وقايع روزهای اخير در خاورميانه و اعتراض ملت‌های مسلمان به فيلم آماتور آمريکايی خواهد پرداخت که در آن به پيامبر اسلام توهين شده است

او با اشاره به کشته شدن کريس استيونز، سفير و سه کارمند ايالات متحده در ليبی توسط اسلام‌گرايان افراطی خواهد گفت: "امروز بايد تصديق کنيم که کسانی مانند کريس استيونز آينده ما را رقم خواهند زد، نه قاتلان او. امروز ما بايد اعلام کنيم که چنين خشونت و تعصبی هيچ جايی در سازمان ملل ما ندارد."

 

اوباما همچنين خواهد گفت: "با هيچ واژه‌ای نمی‌توان قتل بی‌گناهان را توجيه کرد. هيچ فيلم ويدئويی نمی‌تواند حمله به يک سفارتخانه را توجيه کند. هيچ بذر و بهانه‌ای برای آتش زدن يک رستوران در لبنان يا تخريب يک مدرسه در تونس يا کشتار و ويرانی در پاکستان وجود ندارد."

 

شش هفته مانده به انتخابات رياست جمهوری در آمريکا، باراک اوباما آماج حملات ميت رامنی، رقيب خود قرار گرفته است که سياست‌های اوباما در قبال اين اعتراضات را نقد می‌کند.

 

کاخ سفيد تأکيد کرده است که سخنرانی اوباما در مجمع عمومی سازمان ملل متحد يک سخنرانی انتخاباتی نيست اما رويدادهای جهانی اين اجازه را به او می‌دهد که در اين فرصت از سياست‌های خارجی خود بگويد.

 

اوباما برخلاف هر سال که در حاشيه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با رهبران جهان ديدار می‌کند، اين بار تنها يک روز در نيويورک خواهد ماند و سپس به ستاد انتخاباتی خود می‌پيوندد.

 

ميت رامنی روز گذشته (دوشنبه) اوباما را متهم کرد که مرگ چهار آمريکايی در ماجرای حمله به کنسولگری ايالات متحده در بنغازی ليبی را کوچک جلوه می‌دهد. اوباما در سخنرانی خود با اشاره به وقايعی که پس از بهار عربی در منطقه رخ داده است، آنها را "برخی دست‌اندازها در مسير" ناميده بود.

 

رامنی گفت: "وقتی رئيس‌جمهور درباره دست‌اندازها در مسير حرف می‌زند او درباره تحولات در خاورميانه سخن می‌گويد که شامل اين ترور هم هست."

 

نظرسنجی‌ها حکايت از آن دارد که سياست خارجی اوباما با اقبال عمومی مواجه است، اما رويدادهای خشونت‌آميز دو هفته اخير در خاورميانه تا حدی اين نظرسنجی‌ها را به چالش کشيده است.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

اوباما عهد می بندد به انجام کاری که بوش عهد کرد و نتیجه آن قابل مشاهده است یکی با
‫روش جمهوری خواه و دیگری ‫دموکرات. ایجاد تشنج ، ابهام ، وحشت و ترور یکی از روش های
‫چپاول گرایی سیاستمداران ‫امریکایی بوده و میباشد.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما