خانه | خبر | اخبارایران

دادستان تهران: به جوانفکر هشدار داده بوديم اما جدی نگرفت

سه شنبه, 1390-09-01 12:14
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

عباس جعفری دولت‌آبادی در مورد رويدادهای روز دوشنبه مؤسسه مطبوعاتی ايران اظهارنظر کرد.

به گزارش تارنمای دادسرای عمومی و انقلاب تهران، عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران گفت پس از گفت‌وگوی روزنامه اعتماد با علی‌اکبر جوانفکر، سرپرست مؤسسه ايران و مشاور رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد، رئيس جمهور ايران؛ اين دادسرا آگاهی يافته بود که جوانفکر قصد دارد در نشست رسانه‌ای روز دوشنبه اظهارات "خلاف واقع و تنش‌آفرين" خود را تکرار کند.

عباس جعفری دولت‌آبادی گفت: "دادستانی تهران روز يکشنبه شب از مجاری مسئول و رسمی کشور به نامبرده در خصوص بيان اظهارات اختلاف‌برانگيز با هدف تشويش اذهان عمومی هشدار داده است اما ظاهرأ اين هشدار جدی گرفته نشد."

نشست رسانه‌ای علی‌اکبر جوانفکر روز گذشته در مؤسسه مطبوعاتی ايران برگزار شد که به گفته جعفری دولت‌آبادی دو تن از مأموران دادستانی به اين نشست رفتند و پس از بازتاب سخنان جوانفکر به دادستانی تهران، مقرر شد که وی به دادسرا معرفی شود.

دادستان تهران: علی‌اکبر جوانفکر در قبال دستور قضايی و اقدام مأمورين مقاومت کرده و با تماس‌های تلفنی و حضور در جمع کارکنان مؤسسه موجب تحريک کارکنان و ايجاد اخلال و بی‌نظمی در روند کاری روزنامه شد

علی‌اکبر جوانفکر دو روز پيش به اتهام "انتشار مطالب خلاف موازین اسلامی در ویژه‌نامه خاتون" درباره حجاب اسلامی، به شش ماه حبس و به اتهام "انتشار مطالب و تصاویر خلاف عفت عمومی" در این ویژه‌نامه به شش ماه حبس محکوم شد.

وی همچنين دو روز پيش در گفت‌وگو با روزنامه اعتماد از اصول‌گرايان انتقادهايی کرده بود که بلافاصله روزنامه اعتماد توقيف شد.

علی‌اکبر جوانفکر در نشست رسانه‌ای روز گذشته خود به حکم صادر شده عليه وی و توقيف روزنامه اعتماد اعتراض کرد.

وی با بيان اين‌که برخی در پی حذف ديگران از صحنه رقابت و جامعه هستند گفت: "نبايد در کشور احساس خفقان به‌وجود آيد."

دادستان تهران در ادامه سخنان خود گفت علی‌اکبر جوانفکر "در قبال دستور قضايی و اقدام مأمورين مقاومت کرده و با تماس‌های تلفنی و حضور در جمع کارکنان مؤسسه موجب تحريک کارکنان و ايجاد اخلال و بی‌نظمی در روند کاری روزنامه شد که پس از اين حوادث حسب دستور دادستان، مأمورين محل را ترک کردند."

تعداد بازداشت‌شدگان مؤسسه مطبوعاتی ايران ۴۰ نفر و همچنين مصيب نعيمی، مديرمسئول روزنامه ايران اعلام شد که از اين ميان ۳۰ تن پس از آزادی مصيب نعيمی، آزاد شدند

عباس جعفری دولت‌آبادی همچنين پرتاب گاز اشک‌آور و استفاده از شوک الکتريکی توسط توسط مأموران دادستانی را تکذيب کرد و گفت: "اساسأ مأموران اين دادستانی در مأموريت‌های محوله مجاز به حمل وسايل مذکور نيستند."

اين در حالی است که علی‌اکبر جوانفکر پس از حمله به مؤسسه مطبوعاتی ايران به خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا) گفته بود: "نيروهای دادستانی در ساختمان گاز اشک‌آور انداختند و سعی در وارد شدن کردند، تعدادی از خبرنگاران روزنامه ايران را بازداشت کردند و با خود بردند و يکی از همکاران من را با شوک الکترونيکی زدند و اکنون وضعيت خوبی ندارد."

خبرگزاری جمهوری اسلامی ايران (ايرنا) که مسئوليت آن در دست علی‌اکبر جوانفکر است، آمار بازداشت‌شدگان را ۴۰ نفر و همچنين مصيب نعيمی، مديرمسئول روزنامه ايران اعلام کرد که از اين ميان ۳۰ تن پس از آزادی مصيب نعيمی، آزاد شدند اما هنوز ۱۰ نفر از کارکنان در بازداشت به‌سر می برند.

از سوی ديگر مرتضی تمدن، استاندار تهران و رئيس شورای تأمين استان تهران شامگاه دوشنبه در تحريريه مؤسسه مطبوعاتی ايران حضور يافت و گفت که بازداشت‌شدگان روزنامه ايران آزاد خواهند شد.

استاندار تهران از نحوه برخورد مأموران دادستانی برای بازداشت جوانفکر انتقاد کرد و گفت: "اگر قرار بود حکم قضايی اجرا شود، می توانستند به شيوه مناسب‌تری اين حکم را اجرا کنند."

مرتضی تمدن همچنين گفت که با حمله‌کنندگان به روزنامه ايران برخورد قاطع می‌شود.

 

 

فيلم‌هايی از حمله به مؤسسه مطبوعاتی ايران:

 

Share this
Share/Save/Bookmark

بازهم این داد ستان یا بهتر بگوییم باد ستان عمومی اظهار افاضه کردند و فرمودند: جوانفکر با
"انتشار مطالب خلاف موازین اسلامی در ویژه‌نامه خاتون" درباره حجاب اسلامی، به شش ماه حبس و به اتهام "انتشار مطالب و تصاویر خلاف عفت عمومی" در این ویژه‌نامه به شش ماه حبس محکوم شد. ما که جوانفکر را نمی شناسیم اما یکی نیست از این ابله بپرسد ایا ازاله بکارت دختران 10-15ساله توسط جلادان رژیم بر خلاف موازین اسلامی نیست؟ ایا اعدام جوانان به دلیل یک حرف مفت بی عمل خلاف موازین اسلامی نیست!؟ ایا زندانی کردن روزنامه نگاران و ناشران به دلیل عدم موافقت با نتیجه انتخابات 88 خلاف موازن اسلامی نیست؟ ایا قتل های زنجیره ای خلاف موازین اسلامی نیست؟ ایا تجاوز به زندانیان مرد و زن خلاف موازین اسلامی نیست که ایت الشیطان معروف ان را جایز داسته است؟ وووووووووو خلاف موازین اسلامی نیستند؟. حتما میگویید این ها همه حرف حساب اما ما سرش را کج گرفته بودیم تا رو به قبله نباشد!

یک کمی حیا و شرم و وجدان هم بد نیست. به خدا روزی خواهد رسید که بر سر هر درخت در خیابانهای شهر یک اخوند اویزان باشد و شما عمال این رژیم هم همین مسیر را در پیش خواهید داشت. بس کنید این وقاحت را. بس کنید این خودسری ها را. معلوم نیست وقتی پول نفت به دستتان نرسد ایا باز هم جلادان مزدور شما حاضرند به مردم تجاوز کنند؟

احمدی نژاد تنها مرد میدان است که برعکس بزدلان ولایت وقیحی مردانه حکم حکومتی را نپذیرفت. 11 روز خانه نشینی شجاعانه اش ثابت کرد امید فردای ماست. 007 خوب میداند چرا 11 روز. فراموش نکنیم که حقوق بشری های بی بخار هم در 11 اسفند پارسال فیلتر شدند.
تا کور شود هر آنکه نتواند دید.
قاه قاه!!!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما