خانه | خبر | اخبارایران

بروجردی: کروبی و موسوی در بازداشت خانگی نيستند، اسکورت می‌شوند

جمعه, 1389-12-06 16:16
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

رئيس کميسيون امنيت ملی مجلس ايران در گفت‌وگو با روزنامه ايتاليايی ايل مانيفستو گفت موسوی و کروبی در بازداشت خانگی نيستند.

علاءالدين بروجردی، رئيس کميسيون امنيت ملی و سياست خارجی مجلس ايران در گفت‌وگو با اين روزنامه در باره بازداشت خانگی ميرحسين موسوی و مهدی کروبی، دو تن از رهبران مخالفان دولت ايران گفت: «اين‌طور نيست. اين افراد دارای اسکورت هستند. در عين حال مرتکب اقداماتی خلاف قانون، مانند ترتيب دادن تظاهرات فاقد مجوز، شده‌اند و به همين دليل امکان دارد مورد پی‌گرد قانونی قرار بگيرند.»
 

وی در مورد درخواست اعدام موسوی و کروبی از سوی برخی از نمايندگان مجلس ايران گفت: «قوه قضائيه و مقننه مستقل از يکديگر عمل می‌کنند. بنابراين تصميم‌گيری در مورد محاکمه و صدور رأی، بر عهده قضات است. اما نمايندگان نيز عقيده‌شان را ابراز کرده‌اند.»

اين سخنان در حالی بيان می‌شود که مخالفان حکومت ايران اعلام کرده‌اند کروبی و موسوی از روز ۲۳ بهمن‌ماه در بازداشت خانگی به‌سر می‌برند و تماس‌های عادی آنان قطع شده است.

در پی راهپيمايی ۲۵ بهمن‌ که منجر به کشته شدن صانع ژاله و محمد مختاری دو جوان معترض، زخمی شدن ده‌ها نفر و بازداشت بيش از هزار نفر شد؛ حمله‌های مقامات دولتی و طرفداران دولت به مهدی کروبی و ميرحسين موسوی افزايش بی‌سابقه‌ای يافته است.

مقامات حکومتی و نيروهای طرفدار دولت در اين مدت بارها خواستار محاکمه و حتا اعدام اين دو مخالف دولت شده‌اند.

 

در اين مدت افزون بر برگزاری تجمع‌هايی عليه اين دو رهبر مخالفان، به خانه‌های آنان و اعضای خانواده‌شان چندين بار حمله شده است.

 

نيروهای امنيتی کوچه خانه ميرحسين موسوی را درب آهنی کشيدند تا علاوه بر بازداشت خانگی هرگونه رفت و آمدی را کنترل کنند.

 

چند روز پيش نيز مأموران امنيتی به خانه کروبی رفته ضمن بازرسی کامل خانه تمامی کليدهای آن را عوض نموده و کتاب‌ها و اسنادی را با خود به‌همراه بردند.

 

فرزندان موسوی و کروبی طی نامه‌های جداگانه نگرانی خود را از وضعيت سلامت آن‌ها در بازداشت خانگی، اعلام داشته‌اند. آن‌ها گفته‌اند که حتا تغذيه والدين‌شان از سوی نيروهای امنيتی تأمين می‌شود.
 

علاء‌الدين بروجردی در پاسخ به سئوالی در مورد راهپيمايی ۲۵ بهمن گفت: «اگر تظاهرات جنبه خشونت‌بار به خود بگيرد، نيروهای انتظامی طبيعتأ با آن برخورد می‌کنند. البته پليس ايران اسلحه حمل نمی‌کند. در مورد افرادی که جان خود را از دست داده‌اند، تحقيقاتی در جريان است و عوامل نفوذی منافقين دخالت داشته‌اند.»

پيش از اين نيز ديگر مقامات دولتی ايران، از جمله حيدر مصلحی، وزير اطلاعات و سردار احمدرضا رادان، فرمانده و جانشين فرمانده نيروی انتظامی ايران و گروهی از نمايندگان مجلس کشته شدن صانع ژاله و محمد مختاری را به مخالفان جمهوری اسلامی نسبت داده بودند اما مخالفان گفته‌اند که آن‌ها طرفدار حکومت نبودند و حتا در چند تظاهرات ديگر عليه دولت شرکت داشتند.

 

بروجردی در پاسخ به اين سئوال که آيا در ايران اپوزيسيون وجود دارد گفت: «مگر می‌شود در کشوری اپوزيسيون وجود نداشته باشد؟ طبيعتأ وجود دارد و در مجلس ما نيز هست.»

وی در مورد وضعيت زندانيان سياسی در ايران گفت: «حقوق بشر برای ما نيز حائز اهميت است. ولی غرب با اعمال استانداردهای دوگانه، از حقوق بشر استفاده ابزاری می‌کند.»

رئيس کميسيون امنيت ملی و سياست خارجی مجلس ايران در بخش ديگری از سخنان خود در رابطه با زمينه‌ها و عوامل رويدادهای اخير کشورهای منطقه گفت: «از جمله اين عوامل می‌توان به رژيم‌های ديکتاتوری بی‌توجه به درخواست‌های ملت‌ها اشاره کرد که در آن‌جا تحت لوای جمهوری، فردی برای ۳۰ يا ۴۰ سال رئيس جمهور می‌ماند و به فکر جانشينی فرزندش است.»

وی نبود عدالت اجتماعی و وابستگی به قدرت‌های بزرگ را دو عامل ديگر اين رويدادها دانست.
 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

تو که راست میگی !!!

همشهری ها و دوستان اصفهانی!
درباره تظاهرات روز سه شنبه این هفته در اصفهان در اعتراض به حصر رهبران جنبش سبزمن یک پیشنهاد دارم:
میدان انقلاب و میدان دروازه شیراز (آزادی) جاهایی هست که نیروهای بسیج و انتظامی و لباس شخصی ها از قبل میریزند و قرق میکنند بطوری که متر به متر نیرو ایستاده و هر گونه شعار یا حتی تحرکی مساوی است با ضرب و شتم و توهین.
من پیشنهاد میدهم که بعد از این تجمع های اعتراضی را در محدوده مربع فرضی زیر انجام بدهیم:
خیابان نظر شرقی- خ. توحید - خ. مهرداد- و خیابان حکیم نظامی
مزیت این کار این هست که :
1- این منطقه نسبتا بزرگه و نمیتونند کامل انرا اشغال کنند.
2- دارای راه های در رو و کوچه ها و فرعی های زیادی هست که در صورت هجوم اوباش حکومتی(به قول اقای کروبی عزیز) براحتی میشه جمعیت بداخل این کوچه ها برند و بعد دوباره در یک نقطه دیگه از این چهار ضلعی و مسیری که گفتم جمع بشوند.
3_ مراکز خرید زیادی در این منطقه هست که پوشش خوبی محسوب میشه و نیروهای سرکوبگر نمیتونند به راحتی شما را مواخذه کنند.
4- به همین دلیل فوق و ازدحام جمعیت امکان فیلمبرداری با موبایل بیشتر هست.
5- اگر اوباش هجوم اوردند میتونیم سریع به داخل فرعی ها بریم و در هر کوچه حتی اگر یک جمع ده یا بیست نفره هم شروع به فریاد زدن و شعار دادن بکنند بسیار موثره و سر و صدای زیادی و در نتیجه سردرکمی زیادی برای سرکوبگران ایجاد میکنه. این باعث میشه که دائم مجبور بشوند نیروهایشان را پراکنده کنند و مثل میدان انقلاب یا دروازه شیراز نمیتونند چند هزار نیرو را توی یک جای کم جمع کنند و نمایش قدرت و در واقع چنگ و دندون نشان بدهند.
6- هر کدام از ما با همراه داشتن یک ماژیک میتونیم روی دیوارها شعار نویسی کنیم که خود این مساله سرکوبگران را گیج و وحشتزده میکنه.
7- در صورت لزوم میتونیم طی فقط پنج یا ده دقیقه به سمت چهارراه نظر و چهارباغ بالا بریم و اونجا تظاهرات را سازماندهی کنیم.
خواهش میکنم اگر با این ایده موافق هستید به دوستانتون هم بگید.
روز سه شنبه باید ضرب شست خودمون را به این جوجه بسیجی های نفرت انگیز نشون بدیم.

اسکورت تون تو سرتون بخوره. مردم و خر فرض کردی مرتیکه.
کیو تو خونه خودش اسکورت میکنن که نتونه بچه اشو ببینه یا نتونه بره نانوای نون بخره یا به دوستانش تلفن بزنه.
این جفنگیات چیه تو میگی.
دیکتاتوری کریه المنظر رتون با صد قلم بزک دوزک هم نمیشه خونه وصال فرستاد.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما