خانه | گوی‌سياست

انگیزه‌های حمله اسرائیل به غزه

جمعه, 1391-08-26 07:07
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

فرهمند علیپور - در سومین روز از حملات گسترده هوایی و دریایی ارتش اسرائیل به نوار غزه، احمد قندیل نخست وزیر مصر روز جمعه برای دیداری سه ساعته وارد غزه شد تا از نزدیک شاهد اتفاقات سه روز گذشته باشد. ایالات متحده امریکا مصر را تحت فشار قرار داده است تا با میا‌نجیگری این کشور هر چه زود‌تر آتش درگیری‌‌ها در نوار غزه و اسرائیل فروکش کند و فلسطینی‌ها از ادامه موشک پراکنی به اسرائیل خودداری کنند.

 

سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرده که از زمان آغاز این حملات تاکنون، بیش از ۴۵۰ نقطه از نوار غزه که فقیر‌ترین منطقه جهان و نسبت به مساحت، پرجمعیت‌ترین سرزمین جهان به شمار می‌رود، بمباران شده است. از سوی دیگر، تاکنون صد‌ها موشک از نوار غزه به سمت شهر‌ها و شهرک‌های اسرائیلی پرتاب شده‌اند. موشک‌هایی که اغلب آن‌ها دست‌ساز هستند و در دشت‌های خالی از سکنه اطراف نوار غزه سقوط می‌کنند. در این تبادل خونین اما تاکنون دست‌کم ۲۱ فلسطینی و از آن جمله ۶ کودک، جان خود را از دست داده‌اند در اسرائیل نیز تاکنون ۳ تن قربانی جنگ تازه شده‌اند.

 

روز چهارشنبه (۱۴ نوامبر/۲۵ آبان) ارتش اسرائیل در عملیاتی «احمد سعید خلیل الجعبری» فرمانده تیپ عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش حماس را در خودرو او ترور کرد. پس از این عملیات حملات موشکی از سوی نوار غزه و حملات هوایی و دریایی از سوی ارتش اسرائیل آغاز شد. در رویدادی بی‌سابقه برای اولین بار موشک‌های فلسطینی توانستند تل‌آویو را تهدید کنند.

 

پرسشی که مطرح می‌شود این است که چرا اسرائیل باید در مقطع زمانی خاص کنونی دست به حمله‌ای گسترده علیه نوار غزه بزند؟ در اینجا نگاهی داریم به چند احتمال از اهداف این حمله.

 

تا کمتر از چند هفته دیگر اسرائیلی‌‌ها باید اعضای پارلمان تازه این کشور را انتخاب کنند. نتیجه این انتخابات تعیین کننده دولت آتی اسرائیل خواهد بود. اسرائیل در یکی دو سال اخیر با بحران‌های اقتصادی نیز روبرو بوده که موجب اعتراض‌های فراوان از جمله چندین تظاهرات عمومی بزرگ و خودسوزی‌های اعتراضی شده است. یکی از بهترین راه‌ها برای انحراف افکار عمومی از مشکلات داخلی کشور می‌تواند دستاویز "امنیت ملی" و "مقابله با تروریست‌های عرب" باشد.

الف) انتخابات پیش روی اسرائیل؛ تا کمتر از چند هفته دیگر اسرائیلی‌‌ها باید اعضای پارلمان تازه این کشور را انتخاب کنند. نتیجه این انتخابات تعیین کننده دولت آتی اسرائیل خواهد بود. اسرائیل در یکی دو سال اخیر با بحران‌های اقتصادی نیز روبرو بوده که موجب اعتراض‌های فراوان از جمله چندین تظاهرات عمومی بزرگ و خودسوزی‌های اعتراضی شده است. یکی از بهترین راه‌ها برای انحراف افکار عمومی از مشکلات داخلی کشور می‌تواند دستاویز "امنیت ملی" و "مقابله با تروریست‌های عرب" باشد.

 

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و ایهود باراک وزیر دفاع این کشور هر دو تلاش دارند تا چهره‌ای قدرتمند و مستحکم از خود به نمایش بگذارند، کشور را در آستانه تهدید قلمداد کنند و راه‌حل مقابله با خطرات پیش روی اسرائیل را پیروزی خود در انتخابات آتی نشان دهند. تاکتیکی که حداقل تاکنون، و به رغم کشته شدن سه شهروند اسرائیلی جواب داده است. شائول موفاز و یاکومویچ شلی رهبران احزاب کادیما و کارگر، که اپوزیسیون و مهم‌ترین رقبای دولت بنیامین نتانیاهو را تشکیل می‌دهند حمایت خود را از دولت اسرائیل در حمله به غزه اعلام کرده‌اند. این امر می‌تواند یک پیروزی زودهنگام برای دولت نتانیاهو و ایهود باراک تفسیر شود.

 

ب) پیامی برای ترک‌ها و عرب‌ها ؛ خیزش‌های عربی موسوم به بهار عرب فرصتی بود برای روی کارآمدن و قدرت گرفتن احزاب اخوان‌المسلمین در برخی از کشورهای عربی و از آن جمله در مصر. حماس که شاخه جنبش جهانی اخوان‌المسلمین در فلسطین است برخلاف گذشته مورد اقبال و استقبال بیشتر کشورهای عربی واقع شد. بحران سوریه موجب شد تا نزدیکی حماس سنی به ایران شیعی - که همواره یکی از دلایل سرزنش‌ حماس توسط کشورهای عربی بود - کمرنگ‌تر شود، امری که با استقبال کشورهای عربی رخ داد.

 

 امیر قطر چند هفته پیش سفری به غزه داشت و وعده صدها میلیون دلار کمک برای بازسازی این منطقه فقیر و پرجمعیت را داد. سفر امیر قطر موجب ارتقای جایگاه حماس و به نوعی شکسته شدن محاصره پنج ساله غزه شد. پس از سفر امیر قطر به غزه، رجب طیب اردوغان نخست وزیر دولت اخوان‌ا‌لمسلمینی ترکیه نیز که از دو سال پیش چند بار قصد سفری به غزه را اعلام داشته، تصمیم خود را جدی‌تر مطرح کرد. دولتمردان تل‌آویو نمی‌خواهند که غزه و حماس دارای مشروعیت و پشتیبانی بین‌المللی باشند و از این طریق اسرائیل را تحت فشار قرار دهند. اسرائیل با این حمله می‌خواست این پیام را بدهد که کشورهای عربی، ایران و ترکیه نمی‌توانند با حمایت از غزه خللی در موضع سرسختانه اسرائیل در قبال نوارغزه ایجاد کنند.

 

چهار سال پیش و زمانی که باراک اوباما تازه به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شده بود دولت اسرائیل عملیات گسترده‌ای علیه نوار غزه آغاز کرد. بسیاری از تحلیل‌گران معتقد بودند که دولت اسرائیل می‌خواهد سیاست خارجی آمریکای تحت رهبری اوباما را مهندسی کند و تل‌آویو را در مرکز توجهات واشنگتن قرار دهد. این احتمال وجود دارد که اسرائیل بازهم و با همان نیت دست به چنین عملیاتی زده باشد.

ج) دولت تازه اوباما؛ چهار سال پیش و زمانی که باراک اوباما تازه به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شده بود دولت اسرائیل عملیات گسترده‌ای علیه نوار غزه آغاز کرد. بسیاری از تحلیل‌گران معتقد بودند که دولت اسرائیل می‌خواهد سیاست خارجی آمریکای تحت رهبری اوباما را مهندسی کند و تل‌آویو را در مرکز توجهات واشنگتن قرار دهد.

 

این احتمال وجود دارد که اسرائیل بازهم و با همان نیت دست به چنین عملیاتی زده باشد. به ویژه آن‌که در این دور از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، حمایت‌های آشکار بنیامین نتانیاهو از میت رامنی، رقیب باراک اوباما موجب شد تا در پایان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بازنده انتخابات نه میت رامنی که بنیامین نتانیاهو معرفی شود.

 

آغاز عملیات اسرائیل علیه غزه تنها شش روز پس از اعلام پیروزی اوباما، آمریکایی‌ها را در موضعی قرار می‌دهد تا سریعا اعلام نظر کنند و دوباره وفاداری خود به تل‌آویو و تعهدات خود برای پاسداری از امنیت اسرائیل را به پایتخت‌های عربی تکرار کنند. از سوی دیگر محمود عباس رهبر فلسطینی‌ها در روزهای آتی می‌خواهد درخواست به رسمیت شناختن فلسطین به عنوان یک کشور مستقل را در سازمان ملل ارائه دهد. این موضوع برای اسرائیل بسیار سهمگین است آنگونه که حتی دولت محمودعباس را تهدید به سرنگونی کرده است.اسرائیل نیاز دارد تا آمریکا تحت تاثیر دگرگونی‌های اخیر جهان عرب، به ویژه انقلاب مصری‌ها قرار نگیرد و همچون گذشته به طور همه‌جانبه پشت اسرائیل، برنامه‌ها و اقداماتش بماند.

 

کاخ سفید در واکنش به خشونت‌های سه روز اخیر، حملات گروه‌های فلسطینی را "بزدلانه" توصیف کرده و در بیانیه‌ای گفته که از "حق اسراییل برای دفاع از خود در پاسخ به حملات موشکی از غزه" حمایت می‌کند.

 

د) دشواری‌های محمد مرسی؛ شاید یکی از اهداف اسرائیل برای آغاز عملیات گسترده نظامی علیه حماس و غزه را بتوان تلاش این کشور برای شکل دادن روابط مصر و امریکا عنوان کرد. مصر این روزها غرق در مشکلات اقتصادی و اجتماعی روزهای پس از انقلاب است.

 

دولت اخوان‌المسلمینی محمد مرسی برای ادامه کار خود به شدت به کمک‌های مالی وعده داده شده آمریکایی‌ها، اروپائی‌ها و سازمان‌های بین‌المللی نیاز دارد. صندوق بین‌المللی پول قرار است ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار وام در اختیار مصر قرار دهد. اتحادیه اروپا نیز متعهد شده است تا کمکی ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلاری در اختیار دولت مصر بگذارد.

 

دولت قاهره این نکته را به خوبی می‌داند که تنها در پرتو پایبندی به قرارداد صلحش با اسرائیل – کمپ دیوید – است که می‌تواند چنین کمک‌هایی را دریافت کند. علاوه بر مشکلات اقتصادی، اختلافات گسترده دولت اخوان‌المسلمینی و ارتش از یکسو، اختلافات سکولار‌ها و ملی‌گرایان با نیروهای تندروی مذهبی به ویژه سلفی‌ها از دیگر سو موجب شده است تا دولت مرسی در موقعیت ضعیفی قرار گیرد و نتواند اقدام موثر و چشمگیری در مقابل اسرائیل انجام دهد.

 

با توجه به این موارد انتظار می‌رود دولت مرسی به فراخواندن سفیر خود از تل‌آویو اکتفا کند. ضعف مرسی در برابر اسرائیل اما می‌تواند پیامدهای سنگینی برای او در پی داشته باشد. بخش عمده‌ای از افکار عمومی مصر از ملی‌گرایان سکولار گرفته تا مذهبی‌های رادیکال از رخداد پیش آمده در غزه به چشم آزمونی در برابر سیاست خارجی دولت مرسی خواهند نگریست.

 

عکس: همه تصاویر از درگیری‌های چند روز اخیر اسرائیل و فلسطین‌اند؛ منبع: خبرگزاری فرانسه

Share this
Share/Save/Bookmark

از کی تا به حال کار ارتش ترور بوده است؟ احتمالا این خبرنگار ارتباطی با خبرگزاری فارس ندارد؟ یعنی چه این جمله؟: «ارتش اسرائیل در عملیاتی «احمد سعید خلیل الجعبری» فرمانده تیپ عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش حماس را در خودرو او ترور کرد. »

دوست عزیز از دایره تنگ دعوای خبرگزاری فارس و سایت جرس و.. خارج شوید و اندکی بهتر نگاه کنید. این اقدام یک اقدام تروریستی بود. و تقریبا تمام رسانه های غربی و انگلیسی زبان و حتی اسرائیلی ها هم این عملیات رو "ترور فرمانده فلسطینی" اعلام کردند.
آیا خبرگزاری رویترز با خبرگزاری فارس ارتباطی دارد؟

اینجا خبرگزاری رویترز : http://www.reuters.com/article/2012/11/14/us-palestinians-israel-command...

(Reuters) - Ahmed Al-Jaabari, the Hamas military chief assassinated by Israel in the Gaza Strip on Wednesday,

مثلا در اینجا و نظر اسرائیلی ها: http://www.huffingtonpost.com/2012/11/16/ahmed-jabari-truce-hamas_n_2142...

یا اینجا روزنامه نیویورک تایمز
http://www.nytimes.com/2012/11/17/opinion/israels-shortsighted-assassina...

یا روزنامه ونکوور کانادا
http://www.vancouversun.com/news/Hamas+commander+assassination+beginning...

یا اینجا خبرگزارCBC
http://www.cbc.ca/news/world/story/2012/11/16/israel-gaza-hamas-idf.html

یکی از مشکلات فلسطیینها و کلا کشورهای اسلامی این است که همین که به اسراییل حمله میکنند بقیه هم مثل دارو دسته اوباش برای کمک به اینها می آیند و حتی مثلا روشنفکرانشان هم همراه با روشنفکران چ‍پگرای غربی نه تنها جنگ افروزیهای اسلامگراها مورد تقبیح قرار نمیدهند بلکه با اخبار دروغ یا مقاله هایی عجیب و غریت سعی میکنند که این جنایات و حمله به مردم یک کشور دیگر را توجیح کنند و به جایش اسراییل را محکوم کنند.
جرا مسلمانان و به اصطلاح روشنفکرانشان نمیخواهند بفهمند که جنگ بد است و حمله موشکی به مردم یک کشور دیگر جنایت است؟ اسراییل دارد میفهمد که متاسفانه خودداری از قطع دست تجاوزگران به مردم کشورش آنها را وقیح تر کرده ودیگردر برابر هر حمله وحشیانه را که مسلمانان شروع کنند به شدت از مردمش دفاع خواهد کرد و بهتری راه را هم انتحاب کرده که سعی میکند روسای جنگ طلب را که دستور حمله و کشتار مردم اسراییل را میدهند و جنایتکاران اصلی هستند در هر جنگی مورد حمله قرار دهند تا دیگر خیال جنگ طلبی به سرشان نزند. حالا این ارازل و اوباش منطقه و حامیان قطری و ترکیه و مصریشان ملیونها دلار هم برای این جنایات بر علیه مردم اسراییل خزج کنند و یا کشتن رهبران اسلامگرای جنگ طلب را ترور بنامند یا هر چه که دلشان میخواهد. این تروربیستها مجبور نیستند که به اسراییل حمله کنند پس هر بلایی سرشان می آید دیگر ناله و زاری مظلوم گرانه ندارد.
مردم اسراییل هم احتما زیاد به کسانی بیشتر رای خواهند داد که بتوانند در مقابل حمله های ارتش اسلام که فکر میکنند حمله به خیبر و کشتار یهودیها حق مسلمشان است از آنها با قدرت تمام دفاع کنند نه مثل رهبران قبلی اسراییل که همه چپگرا بودند و میگذاشتند اعراب همان فرهنگ کشت و کشتاری را که در سوریه و عراق و ایران از خودشان نشان میدهند روی مردم اسراییل هم پیاده کنند.
مردم و رهبران ایران هم باید بفهمند که اگر از جنابت و حمله هایشان بر علیه اسراییل (از تروریسم گرفته تا جنگهایی با فرستادن حماس و حزب الله و ...) دست برندارد در صورت حمله اسراییل به ایران دیگر حق ناله و زاری و مظلوم گرایی ندراد. جنگ بد است حتی جنگ مسلمانان بر علیه دیگر انسانها. این را به روشنفکران ایرانی هم بفهمانید.

سلام خواستم به دوستمان بگويم ترور يعني چه- هر كسي چه ديدگاهش با تو باشد چه بامن ناجوان مردانه چه در پــارك وجه جلوي خانه اش وچه در ماشين خارج از محيط جنگي با برنامه ريزي قبلي مورد سوء قصد قرار گيرد ترور محسوب شده وشخص يا ... خاتي تروريسم محسوب مي شود كه كاري بسيار زشت وناپسند است

در پاسخ به این دوست اسرائیلی که نوشته :"یکی از مشکلات فلسطیینها و کلا کشورهای اسلامی این است که همین که به اسراییل حمله میکنند بقیه هم مثل دارو دسته اوباش برای کمک به اینها می آیند"
اتفاقا یکی از مشکلات کشورهای مسلمان و عرب این است که از بی عرضگی یا ترسشان نخواسته اند یکبار برای همیشه اسرائیل را سر جای خود بنشانند.
اتفاقا این آمریکا و کشورهای غربی هستند که چشمهایشان را می بندند و سریعا پشت هر اقدام اسرائیل می ایستند.
به نظر شخصی من هیچ تفاوتی میان افرادی چون نتانیاهو، باراک و آویدگور لیبرمن با رهبران حماس و جهاد اسلامی نیست. اگر فرقی هم هست این است که انها زمین و اموال و خانه های اینها را دزدیده اید! وقیحانه شش سال است این اوارگان را در کمپ هایشان در غزه در محاصره غذا و دارو و.. گذاشته اند.
با پیشرفته ترین سلاح ها و جنگنده ها به فقیرترین منطقه جهان حمله می کنند و هیچ شرمی هم ندارند که در برابر حماس!! ارتش 30 هزار نفری و 75 هزار نفری احضار کنند!! واقعا شرم آوره.
اموالشان را دزدیده اید، آنها راا در محاصره و زندان قرار دادیده اید، هر روز در کرانه غربی زمین های بیشتری را می بلعید، کمکهای آمریکا و غرب را هم بالا می کشید و بعد هم داد و فریاد مظلومیت هم سر می دهید! شرم اوره!

این هم یک مدافع دیگر جنایات فلسطینیها و اعراب و مسلمانان بر علیه انسانهای دیگر. یعنی چه که مردم غزه در کمپهای آوارگان هستند و در محاصره؟ مگر اسراییل غزه را به خود فلسطینیها کاملا تحویل نداد که در کشور خودشان زندگی خودشان را بکنند و آزاد باشند؟ مگر غزه زیر دست اسراییل است؟ آوارگان کسانی هستند که به کشورهای دیگر رفته اند مثل آوارگان یهودی ایرانی و عراقی سوریه ای و لبنانی که از دست مسلمانان کشورهایشان که میخواستند حکومت اسلام در تمام خاورمیانه پیاده کنند به اسراییل فرار کردند. مردم غزه در غزه به دنیا آمده اند و در این کشور در زیر حکومت خودشان در آزادی زندگی میکنند و کشورشان هم مثل بقیه کشورهای اسلامی کشوری است فقط برای پیروان دین اسلام. یهودیهایی هم که وقتی در اشغال اسراییل بود در آن زندگی میکردند از آن خارج شدند که خدای نکرده امت اسلام جایشان تنگ نباشد. مردم غزه آزاد هستند و فقط به خاطر بازی های سیاسی و البته با حمایت چپگرایان آمریکاو اروپا است که هنوز محله های مختلفی رادر غزه اردوگاه نام نهاده اند ( که بتوانند از آمریکا و اروپا پول مجانی بگیرند و مدرسه مجانی و بیمارستان مجانی)
تنها محاصره ای که در غزه است از طرف دریا است که به خاطر اینکه وارد کردن بمب و موشک از کشورهای اسلامگرای رادیکال مثل ایران برای جنگ افروزی بر علیه اسراییل از دریا آسان تر است محاصره است وگرنه مصر با غزه مرز دارد که البته امثال شما انگار این را نمیخواهند اعتراف کنند.
فرق زیادی است بین فلسطینیها متجاوز که به دستور ایران اسلامی و به خاطر عقاید وحشیانه اسلامی به مردم اسراییل حمله میکنند و حتی از کودکان خود به عنوان سربازان کوچک استفاده میکنند و رهبران اسراییل که میخواهند دست تجاوز جنایتکاران اسلامی را از مردمشان قطع کنند. در جنگ ایران و عراق مسلمانان ایرانی هزاران کودکانشان را به جبهه های جنگ حق علیه باطل ! فرستادند ولی دیگر وقتی اینها کشته شدند مظلوم بازی در نیاوردند. فلسطینیها ولی این حقه بازیها را از رهبران اسلامی ایران و حامیان چپگرایشان یاد گرفته اند.
از اعراب چه انتظاری دارید که آنها را ترسو میخوانید؟ عصبانی هستید که کمی عقلشان رسیده و متمدن شده اند و حاضر نیستند در دفاع از جنایتکاران اسلامگرای عرب و ایرانی پیرو اسلام ناب محمدی بر علیه اسراییل جهود کشی راه بیندازند و جنایت کنند؟ حتما هم بعدا انتظار خواهید داشت که از عقاید اسلامگرایان دیگر هم دفاع کنند و در افغانستان به روی کودکان اسید بپاشند و در عراق بمبهای انتحاری در کوچه و خیابان منفجر کنند و در ایران جوانان مردم را کهریزکی کنند و در سوریه هم برای کشتار بیشتر مردم دفاع کنند؟ملیونها ایرانی هم مثل شما عاشق خامنه ای هستندو هم اکنون دفاع ازین جنایات را ترویج میکنند. توجیح جنایت هم که آسان است. کافی است ملت دیگری را کافر بعثی عراقی بنامیدو هشت سال هم جنگ به آنها تحمیل کنید و از روشنفکرانتان ! هم بخواهید که انواع و اقسام توجیحات را برایتان درست کنند!
بعضی اعراب هم دیگر دارند متمدن میشوند و میدانند که جنگ بد است ولی کوتاه آمدن در مقابل جنایتکاران هم تنها آنها را پررو تر میکند. به جای دفاع و توجیح جنگ و جنایت از فلسطینهیا و ایرانیها بخواهید که از صدور دین اسلام به کشورهای دیگر خودداری کنند و بفهمند که اگر به دیگران حمله کنند آنها هم حق دارند به هر وسیله ای از خود دفاع کنند. دیگر زمان لشگر کشی مسلمانان به کشورهای دیگر و اشغالگری و فتوح اسلامی سر آمده. متاسفانه هر کس که بیشتر مقالات این چند روزه را بخواند میفهمد که هنوز مسلمانان خیلی مانده تا بفهمند که اسید پاشی بر روی دختر بچه ها جنایت است و دست بریدن و سنگسار کردن زنان بد است و کشتن و کهریزگی کردن جوانان به خاطر گفتن حق بد است و جنگ بر علیه ملتهای دیگر جنایت است پس تنها راه اسراییل و انسانهای متمدن دفاع از خودشان در مقابل دشمنان تمدن و انسانیت است.
تنها تاسف این است که اسراییل نمیتواند در حمله متقابل به موشک اندازن جنگ طلب فلسطینیهارا مجبور کند که کودکانشان را از اطراف دستگاههای موشک اندازی دور کنند. هیج کس هم نتوانست مسلمانان ایرانی را از فرستادن کودکان 13-14 ساله شان به جنگ ایران و عراق منصرف کند. فرهنگ شهادت طلبی همین است دیگر.

بله من چپگرا هستم و خوشحالم که مثل شما نیستم. اما نوشتیه اید:" توجیح جنایت هم که آسان است. کافی است ملت دیگری را کافر بعثی عراقی بنامیدو هشت سال هم جنگ به آنها تحمیل کنید و از روشنفکرانتان ! هم بخواهید که انواع و اقسام توجیحات را برایتان درست کنند!"

واقعا شما فکر میکنید ما ایرانی ها جنگ را علیه عراقی ها آغاز کرده ایم؟ یعنی شما الان اینهمه دلسوز عربها و دلرحم شده اید؟ دلتان برای دخترانی که صورتشان با اسید می سوزد در افغانستان و پاکستان به درد آمده است اما شرم ندارید از ینکه مدرسه سازمان ملل را در غزه بمباران می کنید و با بمب های فسفری 70 دانش آموز و کودک را جزغاله می کنید؟
وقعاشما خدای روی هستید!

یهودیان ایرانی به اسرائیل پناهنده شدند به خاطر اسلام؟؟ اونکه زمان شاه مهاجرت کردند و آنهم به خاطر تبلیغات شما که کشوری رو یک شبه ساختید و یهودی های جهان رو جمع کردید. لابد یهودیان افراطی روس - همونهایی که چندماه پیش در محله بیت شمش بیت المقدس به خاطر دامن کوتاه یک دختر هشت ساله به صورت او آب دهان انداختند و یکی دو هفته با پلیس درگیر شدند - هم به خاطر حکومت اسلام در مسکو از آن جا گریختند و به اسرائیل پناه آوردند!

راستی پس این 20-30 هزار یهودی که الان ایران هستند چرا بیرون نمی رن اگه وضعیتشون اینقدر سخته؟ شما دروغگویان خوبی هستید ، اما اشتباه گرفتید اینها رو بروید در آمریکا بگویید که هیچ کسی خبر از هیچ چیز ندارد. نیایید و به ما بگوئید که شما ایرانی ها جنگ را علیه عراقی ها تحمیل کردید! عجبا که اسرائیلی ها دلسوز هستند و ضد جنگ! کشوری که دائم در جنگ با این همسایه و آن همسایه به سر می برد و چهره ای ضالم و اشغالگر در جهان دارد!

لابد ریچارد فالک یهودی، نماینده سازمان ملل در غزه هم که هر روز اسرائیل را به خاطر وحشیگری هایش محکوم میکند هم طرفدار خامنه ای است و مسلمان؟؟؟

شما برای توجیه کشتار کودکان و زنان در غزه و در مناطق دیگر دائم می گیوئید که آنها در کنار موشک اندازها و .. هستند، اینها را می گوید تا عذاب وجدان سراغتان نیاید، تا شب آسوده بخوابید و فردا کودکان بیشتری را لت و پار کنید و بعدهم ینجا بیائید و ژست دفاع از کودکان و انسانها و تمدن بگیرید! چه تمدن خونین و سیاهی!

یک روز نام یهودیان همراه بود با مظلومیت، امروز به لطف زشتی های اسرائیل، نام این مردمان همراه با ظلم شده است. از پس این شعارهای و حرفهای دروغین بیرون بیائید، به ظلم پایان بدهید و به همون سرزمین های غصبی که سازمان ملل بهتون داد قانع باشید. دست از سر فلسطینی ها هم بردارید و بعد ببینید چگونه ایران و ترکیه و مصر و.. همه با شما دوست خواهند بود. مثل خود من و خانواده ام که دوستان و همسایگان خوب یهودی در اصفهان داشتیم. دست از ظلم و دروغگویی و خونریزی بردارید...

دوست عرب : اینکه گفته اید که در اصفهان دوست یهودی داشته اید باید بگویم هیچ یهودی اصفهانی را تا حالا ندیده ام که حتی یک خاطره خوش از مسلمونا داشته باشه. حداقل مسلمانان شهری که من زندگی میکردم سنی مذهب بودن و خودشان زیر ستم جمهوری اسلامی بودن که موجب شده بود انسان تر از بعضی ها باش.
در مورد اینکه گفته اید ما یهودیها باید به همان یک وجب خاکی که سازمان ملل به یهودیها داده راضی باشیم حرفی نیست. اسراییل خاک دیگری نمیخواد. از هزاران سال پیش تا هزاران سال دیگر هم یهودیها فقط ادعای مالکیت اسراییل را داشته اند چون سرزمین آبا و اجدادیشان بوده و ادعای مالکیت جای دیگری را ندارند.نه مثل عربهای مسلمان که بنا به عقاید اسلامیشان علاوه بر عربستان همه دنیا را ارث بابای خود میدانند و با اشغال کشورهای دیگر این همه کشورهای عربی تاسیس کرده اند. اگر کشورهای عربی هم در سال 1967 به قصد به آب ریختن باقیمانده یهودیهای خاورمیانه به اسراییل حمله نکرده و شکست نخورده بودند حالا کرانه باختری هم مال خودشان بود و در اشغال اسراییل نبود.اسراییل به خاطر صلح صحرای سینا ( و چاههای نفتی اش )را به مصر پس داد و میخواست جولان و نوار باختری و نوار غزه را هم به اعراب پس بدهدو بارها هم پیشنهاد پس دادن بقیه زمنیها را برای صلح با اعراب داده ولی آنها مخصوصا سوریه حاضر به صلح نیستند و تا حالا همه شان مخصوصا فلسطینیها می گویند که تمام اسراییل باید مال اعراب باشد.(حرف مرا قبول ندارید از فلسطینیها حامی حماس بپرسید)
ایران هم که میگوید تمام اسراییل باید مال مسلمانان باشد چون الله گفته که اسراییل را به مسلمانان داده و اشغال همه زمنیها دنیا و خاورمیانه حق مسلم مسلمانان است. اسراییل که نوار غره را به فلسطینیها داد نه تنها صلحی نشد بلکه غزه شده پایگاه نظامی جمهوری اسلامی و جهاد لشگر اسلامی بر علیه اسراییل و جنگ و خونریزی بیشتر. اگر مشکل فقط زمین بود که اسراییل بقیه زمنیها را هم میداد و قضیه تمام میشد ولی متاسفانه موضوع فقط دشمنی اسلام با یهودیها و عقاید برتری طلبانه مسلمانان است و بیشتر هم عقاید آخرزمانی حکمرانان اسلامی ایران که عقیده دارند یک روز امام زمان می آید و همه دنیا و مخصوصا اسراییل را میدهد به آقای خامنه ای رهبر مسلمانان این دنیا و آن دنیا و تنها خواست او از مسلمانان این است که آدم بکشند. بدبخت به امام زمانی که بیاید و دستور کشتار و خونریزی ندهد. فوری میگویند مدعی دروغین مهدویت است و اعدامش میکنند!
در مودر جنگ ایران و عراق هم باید بگویم انگاری شما سنتان کم است. ماهایی که لحظه لحظه هشت سال آن جنگ را زندگی یا بهتر بگویم مرگ کردیم فقط میدانیم که جنگ بر علیه عراقیها مخصوصا وقتی صدام بعد از 2 سال تقاضای صلح کرد فقط یک جنایت بود هم بر علیه مردم ایران و هم بر علیه مردم عراق. اگر این را درک نمیکنید پس یا از آن با باهوشهای اصل اصیل اصفهانی نیستید یا خدای نکرده فاشیستی ماشیستی چیزی هستید و شستشوهای مغزی و سانسورهای 33 ساله جمهوری اسلامی کار خودش را کرده!

بهروز ***، نظر تان راجع به ارباب حکومت اسلامي يعني روسها و چينها چه ميباشد؟ چه کسي شروع به پرتاب موشک کرد؟ آيا حماس آلت دست حکومت اسلامی قرارگرفت و با پرتاب موشک الفجر سعی کرد سقوط اسد را بپوشاند؟ چرا دولت اسلامی 40 ميليون دلار به لبنان هديه کرد؟ آيا دولت اسلامی با ايجادتنش باعث فراواني نفت در بازار و فروش ميلياردي تسليحات آمريکا به کشورهاي منطقه نشد؟ نظرتان راجع به حکومت سوسيال اختلاسيت چه ميباشد؟! قتل ستار مرگ طبيعي بوده ؟.... نه فلسطين نه لبنان نه سوريه عرب نشين . زنده بادايران!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما