خانه | خبر | اخبارجهان

رهبر ائتلاف ملی سوریه استعفا کرد

یکشنبه, 1392-01-04 15:34
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

احمد معاذ خطیب، رهبر ائتلاف ملی سوریه اعلام کرد که از رهبری این ائتلاف که بزرگترین ائتلاف مخالفان حکومت بشار اسد در سوریه است، استعفا کرده است.

پس از آنکه احمد معاذ خطیب، خبر کناره‌گیری‌اش را در صفحه فیس‌بوکش اعلام کرد، سخنگوی او به خبرگزاری رویترز گفت که این خبر را تایید می‌کند.

 

خطیب  در صفحه فیس بوکش نوشته است: "کناره‌گیری‌ام را از ائتلاف ملی اعلام می کنم تا امکان آن را داشته باشم که با آزادی بیشتری فعالیت کنم. این کار با داشتن یک مقام رسمی امکان‌پذیر نیست."

 

 او در این نوشته با انتقاد از مخالفان مسلح شدن نیروهای مخالف بشار اسد در سوریه، اضافه کرده است: "با مردم سوریه و خدا پیمان بسته بود هنگامی که کار به خط قرمز برسد استعفا دهد و اکنون به قولش وفا کرده است."

 

خطیب  در صفحه فیس بوکش نوشته است: "کناره‌گیری‌ام را از ائتلاف ملی اعلام می کنم تا امکان آن را داشته باشم که با آزادی بیشتری فعالیت کنم. این کار با داشتن یک مقام رسمی امکان‌پذیر نیست"

هنوز دلیل مشخص استعفای معاذ خطیب مشخص نشده است.

 

به گزارش روزنامه القدس العربی، چاپ لندن، احمد معاذ خطیب، روز جمعه  دوم فروردین ماه جاری (۲۲ مارس ۲۰۱۳) اعلام کرده بود: "مخالفان در صورتی که ببینند می توانند بدون استفاده از سلاح به راه حلی برای پایان دادن به بحران جاری در کشورشان برسند، حاضرند که سلاح های خود را زمین بگذارند."

 

ژنرال جیمز استاوریدیس، فرمانده نیروهای ناتو در اروپا روز سه‌شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۱ (۱۹ مارچ ۲۰۱۳) گفته بود که نیروهای این پیمان دفاعی برای اجرای عملیات نظامی مطابق آن‌چه در لیبی رخ داد، آمادگی دارند.

 

جنگ در سوريه به‌طور عمده بين شورشيان مسلمان و سنی‌مذهب در مقابل طرفداران بشار اسد، رئيس‌جمهور سوريه است که از فرقه علوی است.

 

خشونت‌ها در سوريه از ماه مارس ۲۰۱۱ (اسفندماه ۱۳۸۹) آغاز شده و با وجود تلاش‌ها برای آتش‌بس بين نيروهای درگير٬ همچنان ادامه دارد

 

Share this
Share/Save/Bookmark

آنقدر از مخالفان اسد حمايت نميکنند تا کار به لبنان و بمب شيميايی برسد؟!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما