خانه | خبر | اخبارجهان

سامسونگ متهم به استفاده از کار کودکان در چين شد

دوشنبه, 1391-06-13 12:19
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

يک سازمان غيردولتی شرکت الکترونيکی سامسونگ را متهم ساخت که در چين از کار کودکان بهره می‌برد.

 

تارنمای مجله اشپيگل آلمان نوشت بر پايه بررسی‌های سازمان ديده‌بان کار چين که مقر آن در نيويورک است؛ سه کارخانه از شش کارخانه شرکت سامسونگ کره جنوبی در چين، کودکان را به کار می‌گيرند.

 

به نوشته اشپيگل آنلاين، ديده‌بان کار چين همچنين در گزارش خود افزوده است برخی از اين کودکان که زير ۱۶ سال سن دارند توسط معلمان خود مجبور به کار در کارخانه شده‌اند چرا که در غير اين صورت کارنامه تحصيلی خود را دريافت نخواهند کرد.

 

ديده‌بان کار چين آورده است قراردادهای کاری اين کودکان به‌طور مستقيم توسط مدرسه و مديران کارخانه مورد مذاکره قرار می‌گيرند و به مدارس نيز در قبال کار کودکان مبلغی پرداخت می‌شود.

 

بر پايه آمار سازمان جهانی کار (ILO)، سالانه ۲۵۰ ميليون کودک پنج تا ۱۴ ساله در جهان محروم از کودکی می‌شوند. طبق اين آمار ۱۲۰ ميليون‌نفر از آنها وارد بازار کار شده و مشغول به کار تمام‌وقت هستند

افزون بر اين، به گفته اين نهاد غيردولتی شکايت‌های ديگری از شرايط کاری در کارخانه‌های سامسونگ در چين شده است، از جمله "شرايط خطرناک کاری"، "قراردادهای کاری نامعتبر" و "اضافه‌کاری‌های زياد."

 

در تماس اشپيگل با شرکت سامسونگ اين شرکت گفته است از انتشار گزارش ديده‌بان کار چين آگاه شده است و در حال "بررسی کامل" اين وضعيت می‌باشد.

 

گزارش ديده‌بان کار چين در ميانه اين هفته به‌شکل رسمی انتشار خواهد يافت.

 

بر پايه آمار سازمان جهانی کار (ILO)، سالانه ۲۵۰ ميليون کودک پنج تا ۱۴ ساله در جهان محروم از کودکی می‌شوند. طبق اين آمار ۱۲۰ ميليون‌نفر از آنها وارد بازار کار شده و مشغول به کار تمام‌وقت هستند. ۶۱ درصد اين کودکان در آسيا، ۳۲ درصد در آفريقا و هفت درصد در آمريکای لاتين زندگی می‌کنند.

 

در مورد کار کودکان در چين آمار رسمی در دست نيست. با اين حال بر اساس آمار وزارت آموزش و پرورش چين ۹۴ درصد کودکان اين کشور آموزش اجباری ۹ ساله را طی می‌کنند و اين به معنی آن است که ۱۸ ميليون کودک يا به مدرسه نمی‌روند و يا رفتن آنها به مدرسه نامنظم است.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما