خانه | خبر | اخبارایران

نرخ بیکاری در ۲۶ استان ایران دورقمی شد

شنبه, 1391-12-05 19:08
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

مرکز آمار ایران، استان‌های لرستان، کرمانشاه و کردستان را در پاییز سال ۱۳۹۱ دارای بالا‌ترین نرخ بیکاری عنوان کرد و افزود۲۱ استان دیگر نیز دارای نرخ بیکاری دو رقمی هستند.

 

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) امروز شنبه پنجم اسفندماه مرکز آمار ایران بر اساس چکیده نتایج طرح آمارگیری نیروی کار در پاییز سال ۹۱ اعلام کرد که استان لرستان با ۶/ ۲۰ درصد، دارای بالا‌ترین نرخ بیکاری در بین سایر استان‌های ایران است.

 

 پس از استان لرستان دو استان کرمانشاه با ۸ / ۱۸و کردستان با  ۶/ ۱۵درصد در مرتبه دوم و سوم بالاترین نرخ بیکاری قرار دارند.استان‌های ایلام و گیلان نیز دارای نرخ بیکاری بیش از ۱۵درصد هستند.

مرکز آمار ایران در آبان ماه سال جاری نیز از بیکاری سه میلیون و ۲۳هزارتن در تابستان جاری خبرداده و افزوده بود، نرخ بیکاری در ۱۱ استان این کشور کمتر از ۱۰ درصد و در ۲۰ استان نیز دورقمی است

بنابراین گزارش، ۲۱ استان ایران دارای نرخ بیکاری دورقمی هستند این درحالی است که در مدت مشابه سال گذشته ۲۰ استان ایران دارای نرخ بیکاری دو رقمی بوده‌اند.

 

مرکز آمار ایران، استان خراسان جنوبی با ۴/  ۵درصد را دارای کمترین نرخ بیکاری در پاییز سال جاری دانسته و گفته است نرخ بیکاری در استان سیستان و بلوچستان ۹/ ۶درصد گزارش شده است.

 

با این وجود، نرخ بیکاری در ایران در پاییز سال جاری۲/ ۱۱ درصد گزارش شده است در حالی که این نرخ در پاییز سال گذشته۸ / ۱۱درصد بود.

 

مرکز آمار ایران، نرخ تورم در تابستان سال جاری را ۴ / ۱۲درصد اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه در سال قبل،۳ /۱درصد افزایش داشته است.

 

مرکز آمار ایران در آبان ماه سال جاری نیز از بیکاری سه میلیون و ۲۳هزارتن در تابستان جاری خبرداده و افزوده بود، نرخ بیکاری در ۱۱ استان این کشور کمتر از ۱۰ درصد و در ۲۰ استان نیز دورقمی است.

انتشار آمارهای رسمی دولت ایران در حوزه اشتغال از سال ۸۴ تا ۹۰، نشان می‌دهد که تعداد بیکاران این کشور از دو میلیون و ۶۷۴ هزار تن در سال ۸۴ به دو میلیون و ۸۷۷ هزار تن در سال گذشته افزایش یافته است

تارنمای همشهری‌آنلاین، فروردین ماه سال جای در گزارشی با اشاره به انتشار نرخ بیکاری سال ۹۰ در ۳۱ استان ایران نوشت، نرخ بیکاری در هشت استان تک رقمی و ۲۳ استان دو رقمی است.

 

در آن گزارش آمده بود، یزد با شش درصد کمترین و استان‌های البرز و لرستان به ترتیب با  ۳/ ۱۹و۲ /۱۹درصد بالا‌ترین نرخ بیکاری را دارند.

 

انتشار آمارهای رسمی دولت ایران در حوزه اشتغال از سال ۸۴ تا ۹۰، نشان می‌دهد که تعداد بیکاران این کشور از دو میلیون و ۶۷۴ هزار تن در سال ۸۴ به دو میلیون و ۸۷۷ هزار تن در سال گذشته افزایش یافته است.

 

این افزایش ۲۰۲ هزار نفری تعداد بیکاران در حالی است که مقام‌های دولتی به‌ویژه محمود احمدی‌نژاد بار‌ها مدعی ریشه کن کردن پدیده "بیکاری" در کشور تا پایان سال ۱۳۹۱ شده‌ بودند.

 

 به گزارش خبرگزاری مهر، بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری کشور در هفت سال گذشته طبق آمارهای رسمی دولت نشان می‌دهد که از زمان آغاز به کار دولت‌های نهم و دهم، نرخ بیکاری همچنان در وضعیت دو رقمی باقی مانده و از ۵/۱۱درصد در سال ۸۴ به  ۳/ ۱۲در سال گذشته در نوسان بوده است.

 

در یک سال اخیر خبرهای بسیاری از تعطیلی واحدهای تولیدی و اخراج و عدم پرداخت حقوق کارگران منتشر شده است. محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور ایران وضعیت اقتصادی کشور را به تحریم‌های جهانی علیه جمهوری اسلامی نسبت می‌دهد اما مخالفان او، سیاست‌های اقتصادی دولت دهم را عامل نابسامانی اقتصادی کشور می‌دانند.

Share this
Share/Save/Bookmark

امار ها ۱۰۰٪ دروغ و غیر واقعی و عوام فریبانه است, وضتیت خراب تر از این حرف ها است.

اگر اینطور است چرا مثل سگ ترسو تمام راه های دسترسی بهداینترنت را فیلتر می کنند؟

جمهوری اسلامی=فاتحه

حداقل ۷۰٪ جمعیت جوان ایران بیکار هستند.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما