خانه | خبر | اخبارایران

توقف طرح سئوال از احمدی‌نژاد به دستور خامنه‌ای

چهارشنبه, 1391-09-01 13:23
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ايران از نمايندگان مجلس خواست تا پيگيری طرح سئوال از محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور اين کشور را ادامه ندهند.

 

به گزارش منابع خبری ايران، رهبر جمهوری اسلامی در ديدار امروز چهارشنبه يکم آذرماه خود با جمعی از بسيجيان گفت: "طرح سئوال از رئيس‌جمهور تا اين‌جا کار مثبتی بود، هم نشان‌دهنده احساس مسئوليت مجلس و هم آمادگی مسئولان دولتی برای پاسخگويی است."

 

آيت‌الله خامنه‌ای افزود: "اما ادامه اين کار آن چيزی است که دشمن می‌خواهد، از نمايندگان محترم، تقاضا می کنيم از اين‌جا به بعد ادامه ندهند."

 

وی همچنين گفت: "ممکن است عده‌ای از دو طرف تحت تأثیر احساسات و با استفاده از وسائل تبلیغ از جمله روزنامه‌ها و پایگاه‌های اینترنتی فضا را شلوغ کنند در حالی که همه مسئولان برای عمل به وظایفشان نیاز به آرامش دارند و مردم نیز خواستار آرامش هستند و ادامه نیافتن این مسئله نشان خواهد داد که قوای مقننه و مجریه بیش از هر چیز به وحدت و آرامش احترام می‌گذارند."

 

در پی اظهارات رهبر جمهوری اسلامی، نمايندگان طراح سئوال از احمدی‌نژاد و علی لاريجانی، رئيس مجلس در بيانيه‌هايی پيروی خود از دستور آيت‌الله خامنه‌ای را اعلام کردند و بدين ترتيب طرح سئوال از رئيس‌جمهور کنار گذاشته شد.

 

طرح سئوال از محمود احمدی‌نژاد ۱۴ آبان‌ماه سال جاری در مجلس اعلام وصول شد و بر اساس قوانين ايران وی تا ۱۴ آذر فرصت داشت تا برای پاسخگويی به سئوالات نمايندگان در مجلس حاضر شود.

 

هشدار ۱۰ آبان‌ماه رهبر جمهوری اسلامی به مسئولان و رؤسای قوا که گفته بود هر کس تا انتخابات رياست جمهوری يازدهم اختلاف ايجاد کند به کشور خيانت کرده است، سبب شد مخالفت با طرح سئوال از رئيس‌جمهور بيشتر شود

محورهای طرح تازه سئوال از احمدی‌نژاد را "آشفتگی بازار ارز، واردات گندم و واردات خودرو" تشکيل می‌دهند.

 

اين طرح از زمان مطرح شدن آن با مخالفت‌هايی روبه‌رو گرديد. برخی از نمايندگان می‌گفتند برای به اجرا گذاشتن اين طرح امضاهای نمايندگان کافی نيست و برخی ديگر امضاهای آن را کافی می‌دانستند.

 

بر اساس قوانين ايران، طرح سئوال از رئيس‌جمهور بايد به امضای يک چهارم نمايندگان مجلس برسد.
شماری از نمايندگان مجلس معتقد بودند طرح سئوال از رئيس‌جمهور فضای کشور را دچار تنش می‌کند.

 

فراکسيون اصولگرايان مجلس پيش از اين گفته بود: "اين اقدام نمايندگان (طرح سئوال) به ظن قوی کمکی به حل مشکلات موجود نمی‌کند، بلکه می‌تواند تنش‌زا و التهاب‌آفرين باشد."

 

به گفته اين فراکسيون "تجربه سئوال قبلی از رئيس‌جمهور اين احتمال را تقويت می‌کند که طرح سئوال از رئيس‌جمهور فضا را غبار‌آلود و جنجالی خواهد کرد."

 

آيت‌الله علی خامنه‌ای۱۰ آبان ماه سال جاری به محمود احمدی‌نژاد، آيت‌الله صادق لاريجانی رئيس قوه قضائيه و علی لاريجانی هشدار داده بود تا جنجال ايجاد نکنند.

 

وی به مسئولان و رؤسای قوا هشدار داده بود "کار خودشان را بکنند" اما "مراقب باشند مسائل جزيی را مايه جنجال و خوراک تبليغاتی رسانه‌های بيگانه نکنند."

 

رهبر جمهوری اسلامی همچنين گفته بود: "از امروز تا روز انتخابات هر کس احساسات مردم را در جهت ايجاد اختلاف به‌کار بگيرد، قطعا به کشور خيانت کرده است."

 

همين سخنان آيت‌الله خامنه‌ای سبب شد تا پيشبرد طرح سئوال از رئيس‌جمهور با مخالفت‌های بيشتری روبه‌رو شود.

 

محمود احمدی‌نژاد پيش از اين نيز پس از ماه‌ها کشمکش بر سر طرح سئوال از رئيس‌جمهور، روز چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۰ برای پاسخگويی به نمايندگان به مجلس هشتم ايران رفت.

 

احمدی‌نژاد در حالی به سئوالات نمايندگان پاسخ گفت که سخنان خود را با شوخی‌های پی‌درپی همراه کرد. اين نوع سخن گفتن احمدی‌نژاد، اعتراض نمايندگان مجلس را به دنبال داشت.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

یالله پیری ولایت فقیه بلند شو دیگه....وگرنه پوست رو می کنم .... یالله باد بنداز تو قبات و بدو برو بگو به شصت هفتاد میلیون ایران نشین بی غم بی تفاوت که ... سئوال بی سئوال ......این رو احمدی نژاد به خامنه ای میگه !....وگرنه آبروت رو می ریزم ....فکر نکنی که ولایت فقیه ...ولایت فقیه می کنی برای منهم ولایت فقیه هستی ها...تو و اون پسرهات هم کمتر از من ندزدیدن...یالله یا میگی غلط کردم و ".....خوردم" و دیگه بر علیه من و باند مافیائیم کودتا نمی کنی و چند تا سیلی هم به مطهری می زنی که زر..زر زیادی نکنه ....یا به دیوار مسجد میخت می کنم !! قیافه گریه آلود هم به خودت نگیر برام که از دیدنش اسهال می گیرم ..!!

خامنه ای نشان داد که از افشاگری احمدی نژاد واهمه دارد و نتوانست مقاومت کند او می داند که اگر مجلس بخواهد از احمدی نژاد سوال کند و او را تحت فشار بگذارند احمدی نژاد برخی اسرار هشت سال ریاستش را لو می دهد و بازنده اصلی خامنه است. خامنه ای با اینکار عملا گزینه کم هزینه تر را انتخاب کرد. و نشان داد همچنان پشتیبان احمدی نژاد است اما این با از روی اجبار.
اما نمی داند فشار اقتصادی سنگین بر تمام عرصه های اقتصادی ایران، دولت و حامیان درجه 1 دولت را بشدت منفور مردم کرده است و پس از تمام ضعفهای دولت باز هم حمایت غیر قانونی کردن از او، هیچ توجیهی ندارد و فقط حامیان این گروه را رسوا تر می کند.

خامنه ای می گوید بخاطر دشمن سوال نشود پس معلوم می شود مردم ایران دشمن او هستند و الا نمی شود یک گروهی مملکت را به فلاکت برسانند ولی بخاطر دشمن نتوان انها را بازخواست کرد. خیلی مضحک است.

خامنه ای بر خلاف انچه وانمود می کند بسیار ترسو است از رفسنجانی می ترسد از موسوی می ترسد از کروبی می ترسد از احمدی نژاد می ترسد، از سپاه می ترسد. از امریکا می ترسد از اسراییل می ترسد. از وبلاگ نویسها می ترسد.........
او انقدر ضعیف شده است که کنترل همه چیز از دستش خارج شده است، مسئله سوریه او را کلافه کرده است فشارهای داخلی و خارجی انقدر او را کلافه کرده است که با همه ادعاهایش نماینده اش را می فرستد با امریکاییها مذاکره کند که البته خدا کند فشار بر او زیادتر شود شاید از روی اجبار هم که شده کار مثبتی انجام دهد.

امان از بصیرت آقا که تمومی نداره، هفت سال و اندی با بصیرتش مردم و کشور رو قهوه ای کرده بازم دست بردار نیست.
لامذهبها کمتر میبردید، کمتر می کشتید، کمتر اختلاس می کردید و... تا اینقدر از وجود بی وجودی مثل احمدی نژاد در هراس نباشید.

برادر عزیز جناب آقای علی مطهری مصیبت تعطیل قانون اساسی و فرمایشی گردیدن مجلس شورای اسلامی که یادگار خون همه شهدای انقلاب اسلامی است به حضرتعالی و ملت مظلوم ایران تسلیت میگویم.

شعر میرزاده عشقی در وصف چنین مجلسی

بعد از این بر وطن و بوم و برش باید رید / به چنین مجلس و بر کر و فرش باید رید
به حقیقت در عدل، ار در این بام و درست / به چنین عدل و به دیوار و درش باید رید
آن که بگرفته از او تا کمر ایران گه / به مکافات، الا تا کمرش باید رید
پدر ملت ایران، اگر این بی پدر است / به چنین ملت و گور پدرش باید رید
به مدرس نتوان کرد جسارت اما / آنقدر هست که بر ریش خرش باید رید
این حرارت که به خود احمد آذر دارد / تا که خاموش شود بر شررش باید رید
شفق سرخ نوشت آصف کرمانی مرد / غفر اله کنون بر اثرش باید رید
آن دهستانی تحمیلی بی مدرک و لر / بهر این ملک، به نفع و ضررش باید رید
گر ندارد ضرر و نفع مشیرالدوله / از نوک پاش الی فرق سرش باید رید
گر رود موتمن الملک به مجلس گاهی / احتراماْ به سر رهگذرش باید رید

مجلس و ريس جمهوری و مقننه را تعطيل و همه چيز را در اختيار دفتر بگذارند.
ديگر تقلب و تنش و دعوا پيش نميايد!

کش ندهيد....
بع بع همه بگوش ميرسد !

من نمی دانم چرا اینقدر هزینه می کنند و داد و فریاد و شور و آشوب که بله انتخابات ریاست جمهوری است و یا انتخابات مجلس است. بابا در همه آنها را تخته بگیرید و همه قوا و وزارت خانه ها و سازمان ها را را به رهبر بسپارید مردم را راحت کنید و گردن کلفت های محلس نشین پرورش ندهید. وزیر و وکیل و خلیفه در دزدی از همدیگر سبقت می گیرند و برای اینکه دستشان لو نرود از همدیگر وحشت دارند.
اما آی آیات عظام که دم از کشور امام زمان می زدید و دم از حکومت عدل علی پس کجایید و زبان در کدام سوراخ کرده اید که می بینید تما حقوق یک ملت را به نام اسلام محمدی به تاراج می برند و یک مملکت را به پرتگاه انداخته اند و مردم هر روز درمانده تر می شوند و پیر و جوان و زن مرد و را به بند میکنند و اعدام و کشتار برنامه روزانه آنها شده است و در این وضعیت شما هم خفه شده اید؟ یا ترس از قطع سهمه دارید؟ شاید هم با خلیفه سر در یک آخور دارید؟

شاعر میگه من از بیگانه چه نالم که هر چه با من کرد ان اشنا کرد

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما