خانه | خبر | اخبارایران

وزير دفاع بريتانيا خواستار افزايش تحريم‌ها عليه ايران شد

یکشنبه, 1391-07-16 16:36
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

فيليپ هاموند، وزير دفاع بريتانيا در گفت‌وگو با هفته‌نامه انگليسی آبزرور چاپ لندن خواستار تشديد اعمال فشارهای جهانی برای متوقف کردن برنامه اتمی ايران شد.

 

وزير دفاع بريتانيا در اين گفت‌وگو، برنامه اتمی ايران را "ديوانه‌وار" خوانده و در ادامه گفته است: "نشانه‌هايی مبنی بر اختلاف ميان مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی ايران درباره برنامه هسته‌ای اين کشور ديده شده است."

 

"افزايش تحريم‌های اقتصادی" و "بستن راه‌های باقی مانده دسترسی ايران به کانال‌های بانکداری بين‌المللی" از جمله اقداماتی است که به گفته هاموند در پيش پای غرب قرار دارد و با اعمال آن می‌تواند درد [ناشی از تحريم‌ها] را برای دولت ايران افزايش دهد.

 

اين مقام ارشد دولت بريتانيا در ادامه گفته است: "تنها مسئله‌ای که احتمال دارد نظام ايران را تسليم کند اين است که آنها شاهد يک تهديد بر مبنای واقعيت باشند و اين تهديد را درک کنند."

 

فيليپ هاموند، وزير دفاع بريتانيا: هيچ کسی موضع ايران در اعلام اين‌که غنی‌سازی اورانيوم اين کشور دارای مقاصد مسالمت‌آميز است را باور نمی‌کند

فيليپ هاموند با تأکيد بر آن‌که "هيچ کسی موضع ايران در اعلام اين‌که غنی‌سازی اورانيوم اين کشور دارای مقاصد مسالمت‌آميز است را باور نمی‌کند"، گفته است: "هيچ کسی درصدد آسيب رساندن بيشتر به مردم ايران نيست."

 

به گفته وزير دفاع دولت بريتانيا "تحريم‌ها صرفأ برای تحت فشار قرار دادن ضروری تهران برای دست کشيدن از برنامه اتمی‌اش به کار گرفته می‌شوند".

 

دو روز پيش نيز خبرگزاری رويترز از تلاش مقام‌های ارشد ايالات متحده امريکا برای گسترش دامنه تحريم‌های اقتصادی اين کشور عليه ايران خبر داد.

 

نمايندگان گنگره ايالات متحده گفته‌اند که در جست‌وجوی راه‌هايی برای مسدود کردن چيزی حدود ۳۰ درصد ذخيره ارزی ايران هستند که در بانک‌های خارج از کشور نگه داشته می‌شود.

 

اين نمايندگان به اجرای "سناريوی تحريم کامل" اشاره کرده و گفته‌اند: "در صدد گسترش تحريم‌ها تا جايی هستند که امکان انجام هيچ معامله‌ای با ايران به جز در موارد غذا و دارو نداشته باشند."

 

دولت باراک اوباما واکنشی درباره اين اظهارت نمايندگان کنگره امريکا نشان نداده اما سناتور منندز يکی از نمايندگان گنگره در اين‌باره به رويترز گفت که نمايندگان کنگره آمريکا درباره طرح تحريم‌های جديد عليه ايران "گفت‌وگوهای اوليه‌ای" با دولت باراک اوباما داشته‌اند.

 

کشورهای غربی تلاش می‌کنند تا با اعمال تحريم‌های اقتصادی و نظامی عليه جمهوری اسلامی ايران مقامات اين کشور را از ادامه برنامه هسته‌ای خود منصرف سازند و می‌گويند هدف از اين برنامه، دستيابی به سلاح اتمی است، اما ايران با اعلام اين‌که برنامه اتمی‌اش صلح‌آميز است، می‌گويد با وجود اين تحريم‌ها از برنامه اتمی‌اش دست نمی‌کشد.

 

شورای امنيت سازمان ملل از سال ۲۰۰۶ تاکنون چهار بار عليه دولت جمهوری اسلامی ايران قطعنامه صادر کرده است.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

سفیر جمهوری اسلامی در عراق درباره بازرسی هواپیمای ایرانی در این کشور با تأکید بر اینکه به غیر از یک مورد بازرسی موارد دیگری تا کنون مشاهده نشده است!
اظهار داشت: به هر حال این کار را مانند گذشته محکوم می کنیم و معتقدیم خلاف توافق نامه های بین المللی سازمان های هواپیمایی دو کشور است.
وی تصریح کرد: مراتب نگرانی و اعتراض خود را به وزارت خارجه عراق اعلام کرده و امیدواریم دیگر تکرار نشود.!!!
این امر با روابط بسیار عالی بین دو کشور نیز در مغایرت قرار دارد !!

آهای مردم ...آهای ملت ایران ...آهای با فهم های ساکنان ایران .....یکی از قیافه های اصلی باعث استبداد مذهبی را در عکیس مشاهده بفرمائید و ببینید که سازندگان و گرداندگان اصلی زندان اوین و شکنجه گران اصلی چه قیافه ای دارند و اصلا و ابدا" ایرانی نیستند ...با کت و شلوار و کراوات وزیر دفاع در انگلیس ....ایشان به عبارتی می گویند که فقط ما"غرب" با چوپان ها و صلاخ ها قصاب های عبا پوش و عمامه بسرهامون در ایران فقط بر سر تهدید به حصارکشی دور منافعمون " اتم بازی" برای باج گیری و گرفتن حقوق بیشتر مشکل داریم و بس .... ما اصلا به تعویض چوپان و صلاخ و قصاب هامون فکر نمی کنیم ...ما اگر لازم میدانیم که معده مردم ایران تحریم می کنیم که از گرسنگی اولا" برعلیه چوپانمان زبان درازی نکنند و دوما" چوپانامان از مردم گرسنه بترسند ....آهای مردم ایران منتظر غرب نباشید که برایتان حکومت را عوض کنند ....آهای مردم بدانید که غربی ها شادروان شاهپور بختیار و فریدون فروخزاد و.... شاه ایران را کشتند !!!! مردم معنی امپریالیست را به معنی واقعی و نه از کتاب و جزوه و شبنامه درک کنید....!!!!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما