خانه | خبر | اخبارایران

فرمانده سپاه: از نيروهای قدس سپاه در سوريه حضور دارند

یکشنبه, 1391-06-26 13:16
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران حضور "تعدادی از نيروهای قدس" را در سوريه تأييد کرد.

 

به گزارش منابع خبری محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ايران، امروز، يکشنبه ۲۶ شهريورماه در نشست خبری خود درباره حضور نيروهای سپاه در سوريه گفت تعدادی از نيروهای قدس در سوريه حضور دارند.

 

وی افزود: "همه می‌دانند که سپاه واحدی به نام نهضت‌های اسلامی داشته و دارد که با هدف کمک به مستضعفين و صدور انقلاب اسلامی تشکيل شده است و در اين راستا حرکت می‌کند."

 

وی افزود از زمانی که نيروی قدس سپاه پاسداران تشکيل شد، با هدف "حمايت از مردم مسلمان" در کشورهای لبنان و سوريه حضور داشتند.

 

کشورهای غربی از آغاز اعتراضات در سوريه همواره از حضور نيروهای سپاه قدس در اين کشور و آموزش نيروهای امنيتی سوريه توسط آنان گفته‌اند اما ايران اين موضوع را رد کرده است

فرمانده کل سپاه با بيان اينکه حضور نيروهای قدس در سوريه به‌منزله حضور نظامی ايران در اين کشور نيست، انتقال تجربيات جمهوری اسلامی برای "دفاع از سوريه" را از "افتخارات ايران" دانست.

 

محمدعلی جعفری گفت سپاه هرگونه مساعدت فکری و حتی حمايت اقتصادی انجام می‌دهد و اين در مقايسه با ميزان حمايت نظامی کشورهای عربی از مخالفان حکومت سوريه، اقدامی محسوب نمی‌شود.

 

وی همچنين گفت با در نظر گرفتن موافقتنامه امنيتی ميان ايران و سوريه، در صورت حمله نظامی به سوريه، حمايت نظامی ايران از اين کشور "مشخص نيست و کاملأ به شرايط بستگی دارد."

 

کشورهای غربی از آغاز اعتراضات در سوريه که تاکنون در آن بيش از ۲۳ هزار نفر کشته شده‌اند، همواره از حضور نيروهای سپاه قدس در اين کشور و آموزش نيروهای امنيتی سوريه توسط آنان گفته‌اند اما ايران اين موضوع را رد کرده است.

 

اتحاديه اروپا شهريورماه سال گذشته سپاه قدس را به‌دليل کمک به سوريه در سرکوب معترضان تحريم کرد.

 

بر اساس اين تحريم، اعضای سپاه قدس و همچنين ۱۵ مقام دولت سوريه از حق سفر و دسترسی به دارايی‌های خود در اروپا محروم شدند.

 

اتحاديه اروپا تيرماه سال گذشته نيز محمدعلی جعفری، قاسم سليمانی، فرمانده نيروی قدس سپاه، و حسين طائب، معاون اطلاعات سپاه را به اتهام کمک در سرکوب مردم سوريه مورد تحريم قرار داد.

 

۱۲ شهريورماه جاری، محمدعلی آسودی، معاون فرهنگی سپاه پاسداران ايران گفته بود اگر آمريکا به سوريه حمله کند، ايران وارد عمل خواهد شد.

 

ايران در ماه‌های اخير، حمايت خود را از بشار اسد، رئيس‌جمهور سوريه بيش از پيش گسترش داده است.

 

در حال حاضر ۴۷ ايرانی در سوريه در بازداشت ارتش آزاد سوريه هستند. ارتش آزاد سوريه که از مخالفان بشار اسد است، می‌گويد اين افراد از اعضای سپاه پاسداران ايران هستند.

 

ايران نيز تأييد کرده است شماری از اين افراد از اعضای بازنشسته سپاه پاسداران هستند که برای "زيارت" ‌به سوريه رفته‌اند.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

هموطنان ٕ از بدو تشکیل جمهوری اسلامی در ایران کشور ما با معمارهای اصلی جهان در افتاده و به هیچوجه حاضر به تعامل نیست. چند لحظه ای کلاه خود را قاضی نموده و خودتان را به جای معماران اصلی ساختمان جهانی فرض کنید . شما چه تصمیمی برای مرمت این سازه جهانی اتخاذ مینمودید. ایرانیان نشان دادند که به درد این ساختمان نمیخورند و جهان باید درپی جایگزینی برای ایران باشد. این قدر به خودتان غره مشوید. حیف که با این اعمالو طرز فکرمان موجب نابودی این کشور تاریخی میشویم. به خود بیاییم و در جستجوی راهی باشیم.

نیروئی که ٣٣ سال ات در سوریه حضور دارد و هه هم از آن خبر داشته اند چه چیز تازه ای است؟
مردم فریبی غرب مثل این می ماند که فردا اقای خامنه ای بگوید در عربستان سعودی ،مامورین سیا و موساد حافظ جان مقامات دیکتاتور عربستان هستند و آنرا برای جهانیان پیرهن عثمان کند.

شعار مرگ بر اسراييل ميدهند و سپاه به کشتار وسيع مردم مسلمان سوريه مشغول است ؟ !!

ظاهرامشاوران اوباما مشاوره غلط به وي داده اند.
بزودي ج ا صاحب بمب اتمی خواهد شد و ديگر بايد منتظر رشد ترور و وحشت در خاور ميانه و شمال آ فريقا بود در حالي که همين حالا هم شعار مرگ بر اسراييل ميدهند و سپاه به کشتار وسيع مردم مسلمان سوريه مشغول است و به طالبان هم اردوگاه آموزشي حمله بسفارتها داده اند و در ترکيه مشغول بمب گذاري کنار جاده و....است

شعار مرگ بر اسراييل ميدهند و سپاه به کشتار وسيع مردم مسلمان سوريه مشغول است !!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما