خانه | خبر | اخبارایران

وزير اطلاعات: سران فتنه می‌خواهند به ميدان بيايند

جمعه, 1391-04-16 14:25
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

حيدر مصلحی وزير اطلاعات ايران در نماز جمعه امروز گفت "سران فتنه" سعی دارند به صحنه بيايند.

به گزارش منابع خبری ايران، امروز جمعه ۱۶ تيرماه، حيدر مصلحی، وزير اطلاعات ايران در نماز جمعه تهران گفت: "بعضی از سران و مرتبطين با فتنه فکر می‌کنند با نفوذ در مجموعه‌های مختلف و ارتباط برقرار کردن باز به صحنه می‌آيند تا انقلاب و نظام را با چالش روبه‌رو ‌کنند که بايد گفت اشراف بسيار خوبی بر همه اين جريان‌ها داريم و با همه آن‌ها مقابله می‌کنيم."

وی گفت اين مقابله به گونه‌ای صورت خواهد گرفت که "مردم" با چالش‌ مواجه نشده و حتی "حس چالش" نداشته باشند.

وزير اطلاعات تأکيد کرد: "به فتنه، ضدانقلاب و طراحی‌های داخل و خارج آن‌ها اجازه نمی‌دهيم فتنه ۸۸ تکرار شود."

اشاره حيدر مصلحی به رويدادهای پس از دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری در ايران است که مخالفان تا نزديک به يک سال به‌شکل‌های گوناگون از جمله برگزاری تظاهرات و گردهمايی، اعتراضات خود را عليه نتايج انتخابات و حکومت به‌نمايش گذاشتند. در اين رويدادها ده‌ها نفر کشته و صدها نفر دستگير شدند.

وزير اطلاعات ايران اگر چه آشکارا از اصلاح‌طلبان سخنی نگفت اما به نظر می‌رسد منظور وی تلاش‌ها و اظهارات اخير گروهی از اصلاح‌طلبان در ايران برای ايجاد اتاق فکری و گزينش فردی برای شرکت در انتخابات رياست جمهوری آينده است

وزير اطلاعات ايران اگر چه آشکارا از اصلاح‌طلبان سخنی نگفت اما به نظر می‌رسد منظور وی تلاش‌ها و اظهارات اخير گروهی از اصلاح‌طلبان در ايران برای ايجاد اتاق فکری و گزينش فردی از ميان خود برای شرکت در انتخابات رياست جمهوری آينده است که قرار است در خرداد ۱۳۹۲ برگزار شود.

چندی پيش گزارشی از ديدار محمد خاتمی، رئيس جمهور پيشين ايران و عبدالله نوری، وزير کشور نخستين دولت وی منتشر شد که در آن آمده بود اين دو درباره چگونگی تشکيل اتاق فکر اصلاح‌طلبان گفت‌وگو کرده و در اين‌باره گفته‌اند که اين اتاق فکر بايد به گونه‌ای باشد که بتواند اکثريت افکار و عقايد طيف گسترده حاميان اصلاحات را نمايندگی کند.

از سوی ديگر در ماه‌های اخير در وب‌سايت‌های گوناگون خبرهايی از گزينش فرد يا افرادی از اصلاح‌طلبان برای انتخابات رياست جمهوری يازدهم منتشر شده است. کسانی چون محمدرضا عارف، معاون اول محمد خاتمی در دوران رياست جمهوری؛ عبدالله نوری، وزير کشور دولت اول خاتمی؛ کمال خرازی، وزير امور خارجه دولت خاتمی، حسن خمينی، نوه آيت‌الله خمينی رهبر انقلاب ايران، و حتا محمد خاتمی به‌عنوان گزينه‌های احتمالی اصلاح‌طلبان برای انتخابات رياست جمهوری نامشان عنوان شده‌اند.

با اين حال هنوز اصلاح‌طلبان اظهارنظر روشنی در اين‌باره نکرده‌اند و گروه ديگری از آنان نيز با شرکت در انتخابات رياست جمهوری موافق نيستند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما