خانه | خبر | اخبارایران

دفاع رهبر جمهوری اسلامی از دولت در برابر نمايندگان مجلس

چهارشنبه, 1391-03-24 14:38
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

آيت‌الله خامنه‌ای در ديدار با نمايندگان مجلس گفت نبايد به نام استقلال مجلس درباره هر مسئله‌ای به دولت اعتراض کرد.

به گزارش منابع خبری ايران، امروز، چهارشنبه ۲۴ خردادماه، آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ايران در ديدار با نمايندگان جديد دوره نهم مجلس شورای اسلامی از اختلافات موجود ميان دولت و مجلس سخن گفت.

آيت‌الله خامنه‌ای در اين ديدار گفت: "نبايد به اسم استقلال مجلس، درباره هر مسئله‌ای به دولت معترض شد، مجلس اگر نظر مخالفی دارد می‌تواند با پرهيز از اين‌گونه برخوردهای غيرمفيد، در آن زمينه، قانون بگذارند."

وی بار ديگر مسئولان حکومتی را به "اتحاد و همدلی" ترغيب کرد و آن را "مسئله و ضرورت مهم روز" دانست.

رهبر جمهوری اسلامی ايران گفت: "در زمينه اختلاف نظرها نيز مراجع حل اختلاف مشخص‌اند و مراجعه به قانون يا نظر شورای نگهبان، تکليف همگان را مشخص می‌کند."

رهبر جمهوری اسلامی: همه دو سه طرف موجود از مذمت اختلاف سخن می‌گويند اما در عمل نمونه‌های اختلاف، گاه ديده می‌شود

وی افزود: "همه دو سه طرف موجود از مذمت اختلاف سخن می‌گويند اما در عمل نمونه‌های اختلاف، گاه ديده می‌شود."

آيت‌الله خامنه‌ای در اين ديدار "نظارت صحيح" را از نشانه‌های زنده بودن مجلس دانست و "نظارت‌های ناشی از نيت‌های نادرست، نظارت‌های جانبدارانه و ضدجانبدارانه و نيز نظارت‌هايی که عمق‌يابی نمی‌کنند" را از جمله "نظارت‌های نادرست" خواند.

آيت‌الله خامنه‌ای نمايندگان مجلس نهم را به پرهيز از "تعرض به آبروی ديگران" فراخواند و گفت: "متوجه باشيد که شما از پشت بلندگويی ملی حرف می‌زنيد و لازم است از تعرض به آبروی ديگران، بيان اتهاماتی که ثابت نشده است و طرح مسائل خصوصی افراد به‌شدت پرهيز کنيد."

رهبر جمهوری اسلامی در رابطه با "سالم بودن مجلس" نيز گفت: "اگر گرايشی ولی کوچک در منافات با برخی اصول انقلاب در مجلس شکل بگيرد اين نشانه عدم سلامت سياسی مجلس است."

در سال‌های اخير اختلافات مجلس و دولت برای مثال در تعداد تغيير وزيران دولت، در عدم اجرای مصوبه‌های مجلس توسط دولت، در تغيير و يا لغو مصوبات و بخشنامه‌های دولت توسط مجلس، در ارائه ندادن به‌موقع لوايح به مجلس، در اعتراض به تغييرات نمايندگان در لوايح مصوب دولت؛ در ادغام وزارت‌خانه‌ها، در پيشبرد طرح هدفمندسازی يارانه‌ها و غيره همواره وجود داشته است.

محمود احمدی‌نژاد در شهريورماه سال ۱۳۸۹ قوه مجريه را "قوه اول کشور" خوانده بود و علی لاريجانی نيز بارها قدرت‌گيری قوه مجريه را زمينه‌ساز ديکتاتوری دانسته بود.

اختلافات مجلس و دولت ايران با وجود تدابيری که آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ايران از يک سال پيش اتخاذ کرد و حل اختلافات را به شورای نگهبان و کارگروه رسيدگی به اختلافات مجلس و دولت سپرد، همچنان ادامه دارد.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

سلطان امر فرمودن.. تمام نوکران، بت پرستان و متملقین دستور نماینده خدا در کره زمین رو اجرا نمایند.. اگر نه سرو کارتان با خدا و یا فرشتگان خدا که همون مامورین گمنام امام زمان هست خواهد بود..

مليجک ساخته و پرداخته خودش ميباشد و مجري فرامين در مورد اعطاي پول نفت به مجتبي و مصباح و ياران بوده!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما