خانه | خبر | اخبارایران

اعتراض دانشجويان به حضور حسين شريعتمداری در دانشگاه

پنجشنبه, 1390-09-24 13:54
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

دانشجويان در سخنرانی حسين شريعتمداری، مدير مسئول روزنامه کيهان در دانشگاه آب و برق عباس‌پور نسبت به حضور وی در دانشگاه اعتراض کردند.

به گزارش منابع خبری ايران، بعد از ظهر روز يکشنبه ۲۰ آذرماه در دانشگاه عباس‌پور تهران به دعوت بسيج دانشجويی اين دانشگاه نشستی با موضوع روز دانشجو و با سخنرانی حسين شريعتمداری، مدير مسئول روزنامه حکومتی کيهان برگزار شد.

روزنامه کیهان یکی از روزنامه‌های حکومتی است که مدیر آن توسط آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران منصوب می‌شود.

حسين شريعتمداری در سخنان کوتاه خود در مورد ۱۶ آذر، روز دانشجو و رويدادهای پس از دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری در ايران که از آن با نام "فتنه" ياد می‌کرد، صحبت کرد.

وی در اين سخنان گفت اصلاح‌طلبان و به گفته او "عوامل فتنه ۸۸" سعی داشتند حرکت ضدآمريکايی دانشجويان در ۱۶ آذر ۳۲ را به "حرکتی در حمايت از آمريکا" تبديل کنند.

دانشجويان معترض در سخنان خود با پشتيبانی از زندانيان سياسی، از سرکوب‌ مخالفان در رويدادهای پس از انتخابات سال ۸۸ و "يک قطبی" شدن انتخابات آينده مجلس با حذف اصلاح‌طلبان گفتند و از مواضع "متعصبانه و متحجرانه" روزنامه کيهان انتقاد کردند

پس از سخنان مدير مسئول کيهان، در بخش پرسش و پاسخ، دانشجويان معترض که در سالن سخنرانی حضور داشتند با در دست گرفتن پلاکارد‌هايی از تصاوير زندانيان سياسی همچون نسرين ستوده، احمد زيدآبادی، مصطفی تاج‌زاده و مجيد توکلی و همچنين شعارهای سياسی از جمله "کيهان، رسانه فاشيست" دست به اعتراض زدند.

دانشجويان معترض در سخنان خود با پشتيبانی از زندانيان سياسی، از سرکوب‌ مخالفان در رويدادهای پس از انتخابات سال ۸۸، به‌ويژه در روز عاشورا؛ اختلافات اصول‌گرايان در انتخابات نهم مجلس و "يک قطبی" شدن انتخابات آينده مجلس با حذف اصلاح‌طلبان گفتند و از مواضع "متعصبانه و متحجرانه" روزنامه کيهان انتقاد کردند.

آن‌ها همچنين حسين شريعتمداری را متهم ساختند که همواره با نسبت دادن مخالفان به آمريکا و اسرائيل، پشت "دشمن" پنهان می‌شود. دانشجويان معترض همچنين از " دين‌زدگی مردم و جامعه" نيز سخن گفتند.

حسين شريعتمداری در پاسخ به دانشجويان با بيان اين‌که "هزاران نشريه از آمريکا و اسرائيل حامی‌تان هستند و از شما دفاع می‌کنند" آن‌ها را متهم به "قمه‌کشی" و پرت کردن "بلوک سيمانی بر سر بسيجی" کرد.

وی وجود شکنجه و اعتراف‌گيری در زندان را انکار کرد و گفت: "رهبران اصلاحات چه جور آدم‌هايی هستند که بعد از دستگيری و به محض آن که شيرکاکائو و شيرموز آن‌ها قطع می‌شود طاقت نمی‌آورند و اعتراف می‌کنند؟!"

شريعتمداری همچنين به‌شدت به اصلاح‌طلبان حمله نمود و ضمن آن‌که آن‌ها را "متحجرترين افراد" ناميد، در مورد "يک قطبی" شدن انتخابات در صورت حذف اصلاح‌طلبان گفت: "مگر با حذف منافقين که جنايات کمتری از مدعيان اصلاحات داشتند، جامعه و انتخابات يک قطبی شد؟"

وی وجود اختلاف در ميان اصول‌گرايان در انتخابات مجلس را منکر شد و گفت دو گروه اصول‌گرای "۸+۷" و جبهه پايداری به‌هم می‌پيوندند.

حسين شريعتمداری: من بازجو نبودم ولی افتخار می‌کنم در نظام جمهوری اسلامی چنين کاری بکنم متأسفم از اين‌که ثواب بازجويی در نظام جمهوری اسلامی و جمع‌کردن کثافت‌ها از جمعيت در اعمال‌ام ثبت نشده است

حسين شريعتمداری درباره تظاهرات روز ۲۵ خرداد سال ۸۸ که گفته می‌شد چند ميليون تن از معترضان به نتايج انتخابات در آن شرکت داشتند گفت: "بسياری از آن‌ها کسانی بودند که فريب ميرحسين و کروبی و خاتمی را خورده بودند و هنگامی که متوجه شدند سران فتنه با ساز دشمن به رقص آمده‌اند از کنار آن‌ها پراکنده شدند و توبه کردند. وگرنه، چرا ديگر نيامدند؟!"

وی در بخش ديگری از سخنان خود، تسخير سفارت بريتانيا از سوی نيروهای بسيجی را "قابل پيش‌بينی" دانست و آن را ناشی از "حق‌طلبی و غيرت دينی و اسلامی" ارزيابی نمود.

شريعتمداری در پاسخ به دانشجويی که گفته بود برخی از مطالب روزنامه کيهان مانند حکم دادگاه هستند و نيازمند است که ثابت شوند، گفت: "به صراحت می‌گويم گزارشاتی را که ما داريم وزارت اطلاعات هم ندارد." وی افزود: "همه‌جا بچه‌های بسيجی هستند و گزارشات خود را به ما می‌دهند."

در بخش پايانی اين مراسم دانشجوی معترض ديگری گفت: "متأسفم برای دانشگاه و دانشجويی که سخنران و سخنگوهایش حسين بازجو هستند" و حسين شريعتمداری پاسخ داد: "من بازجو نبودم ولی افتخار می‌کنم در نظام جمهوری اسلامی چنين کاری بکنم متأسفم از اين‌که ثواب بازجويی در نظام جمهوری اسلامی و جمع‌کردن کثافت‌ها از جمعيت در اعمال‌ام ثبت نشده است."

پس از برگزاری اين برنامه، صادق وفايی، مسئول سياسی بسيج دانشجويی دانشگاه عباس‌پور خواهان برخورد مسئولان اين دانشگاه با "هنجارشکنان و قانون‌شکنان" و "اقدامات توهين‌آميز" آنان نسبت به حسين شريعتمداری شد.

وی اين اقدامات را به انجمن اسلامی دانشگاه عباس‌پور منتسب ساخت و خواهان برخورد قانونی با اين انجمن شد.

وفايی گفت اگر با "قانون‌شکنان دانشگاه عباس‌پور مماشات صورت گيرد، بسيج دانشجويی اسناد اقدامات آن‌ها را در اختيار رسانه‌ها قرار خواهند داد."
 

Share this
Share/Save/Bookmark

آقای شریعتمداری یا کوری یا نمی خواهی چشماتو باز کنی. شما ها همه مثل هم هستید. اگر در ایران کثافت باشه اون شما ....  هستید نه مردم ایران زمین.

احتمالانبازتیترکیهانپایین امده میخادرهبری مرهمت بفرمایند
اماوقت دانشجو باارزشاست.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما