خانه | خبر | اخبارایران

وکيل مدافع مشايی خواهان برخورد قضايی با منصور ارضی شد

چهارشنبه, 1390-06-23 07:50
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

وکيل مدافع اسفنديار رحيم مشايی، رئيس‌دفتر رئيس‌جمهور ايران خواهان برخورد قضايی با منصور ارضی، مداح مذهبی شده است.

 

به گزارش تارنمای اطلاع‌رسانی رياست‌جمهوری ايران، علی‌اصغر حسينی، وکيل مشايی طی نامه‌ای به عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران، منصور ارضی را به جرم «تهديد به قتل» متهم کرده است.
ارضی در مرداد سال جاری طی يک سخنرانی در تهران گفت: «هر کس اسفنديار رحيم‌مشايی را به قتل برساند، به او پول خواهد داد.»
اين مداح درباره مشايی گفته بود: «فعلاً قايمش کردن، بچه‌ها پيداش کنن می‌کشنش. فعلاً اين يهودی امت در هزاران حصار قرار گرفته، گفتم هر کی بکشتش پولشو من می‌دم، خدا شاهده نه اينکه حالا مثلاً بگم... چون اينا خطرناکن، اينا بيان روی کار نمی‌دونی با دين جوونا چه کار می‌کنن...»
وکيل مشايی افزوده سخنان ارضی باعث شده تا در سطح بين‌المللی اين‌گونه به نظر برسد که در ايران، مداحان و روضه‌خوانان می‌توانند فتوای قتل يک مقام ارشد دولتی را صادر کنند.

علی‌اصغر حسينی، وکيل مشايی طی نامه‌ای به عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران، منصور ارضی را به جرم «تهديد به قتل» متهم کرده است

علی‌اصغر حسينی همچنين نوشته اگر دادستانی به شکايتی که سال گذشته به دليل سخنان «توهين‌آميز و هجوآلود» ارضی در دادسرای فرهنگ و رسانه مطرح شد، رسيدگی می‌کرد، «شاهد تکرار اين اظهارات به نحو شديدتر و با بی‌پروايی بيشتر نبوديم.»

علی‌اکبر جوانفکر، مشاور رسانه‌ای محموداحمدی‌نژاد، رئيس‌جمهوری ايران نيز سه‌شنبه اول شهريور ۱۳۹۰ به روزنامه اعتماد چاپ تهران گفت اگر دادستان تهران در برابر تهديدکنندگان دولت واکنشی نشان ندهد، به معنای اين است که به آن‌ها «چراغ سبز» نشان داده تا «امور خلاف قانون‌شان را پی‌گيری کنند.»
جوانفکر با انتقاد از «بی‌تفاوتی» دادستان تهران در برابر تهديدی که عليه مشايی مطرح شده، خواهان اقدام وی شده بود.
دادستان تهران چند روز پيش از سخنان جوانفکر گفته بود مشايی می‌تواند از اين مداح شکايت کند اما جوانفکر گفته دولت معتقد است دادستان تهران نماينده مدعی‌العموم است و نبايد منتظر شکايت دولت بماند.
مشايی در چند ماه گذشته به شدت از سوی چهره‌های اصول‌گرا مورد انتقاد گرفته است. سخنان منصور ارضی «شديدترين» تهديدی است که تاکنون عليه اين مقام دولت ايران مطرح شده است.
منتقدان دولت از مشايی و هم‌فکران وی به‌عنوان «جريان انحرافی» نام می‌برند و آن‌ها را متهم می کنند که قصد دارند «اسلام، روحانيت و ولايت فقيه» را «تضعيف» کنند.
موج انتقادات عليه مشايی و نزديکانش پس از ماجرای برکناری حيدر مصلحی از وزارت اطلاعات و مخالفت آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ايران با آن شدت گرفته است.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما