خانه | خبر | اخبارایران

وزير اطلاعات: توانسته‌ايم در ضدانقلاب خارج‌نشين شکاف و ترديد ايجاد کنيم

جمعه, 1390-04-24 15:25
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

حيدر مصلحی، وزير اطلاعات ايران مدعی شد که وزارت اطلاعات در ميان نيروهای مخالف نفوذ کرده و موفق شده است که در آن‌ها شکاف و ترديد ايجاد کند.

به گزارش خبرگزاری‌های ايران، حجت‌الاسلام حيدر مصلحی، وزير اطلاعات جمهوری اسلامی ايران در نماز جمعه تهران گفت: «ما امروز توانسته‌ايم در مجموعه‌ ضدانقلاب خارج‌نشين شکاف و ترديد ايجاد کنيم. امروز شاهد اين شکاف و اختلاف هستيم.»

وی در توضيح اين «شکاف‌ها و اختلاف‌ها» گفت: «به کسانی که روزی در اين مملکت نماينده‌ مجلس و وزير و ... بودند و فرار کردند و با ضدانقلاب همراه شدند گفته می‌شود که از کجا می‌توان به شما اطمينان داشته باشيم که شما نفوذی اطلاعات ايران نباشيد؟»

حيدر مصلحی با اشاره به نمايش اخير مستند «الماسی برای فريب» از تلويزيون دولتی ايران، افزود: «در عمليات روانی که به‌زودی داريم مجموعه‌های ديگری از نفوذ در جريان ضدانقلاب و به‌هم‌ريختگی‌هايی که در ميان آن‌ها به‌وجود آمده را اعلام می‌کنيم.»

حيدر مصلحی: به‌عنوان مسئول اطلاعات کشور عرض می‌کنم فتنه هم‌چنان در ابعاد مختلف طراحی‌هايی می‌کند تا ضربه‌های خود را بزند

در مستند «الماسی برای فريب» چنين نمايش داده شد که محمدرضا مدحی، «تاجر» ايرانی مقيم خارج، که «سابقه فعاليت در يکی از ارگان‌های نظامی انقلابی» را داشته با تشکل‌های مخالفان و مقام‌های کشورهای غربی برای سرنگونی دولت جمهوری اسلامی مذاکره کرده است.

مخالفان حکومت ايران و مقام‌های کشورهای غربی، از جمله آمريکا چنين ادعاهايی را رد کرده‌اند.

حيدر مصلحی در ادامه سخنان خود به رويدادهای پس از دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری در ايران که مقام‌های جمهوری اسلامی از آن به‌عنوان «فتنه» ياد می‌کنند، پرداخت و گفت کسانی که فکر می‌کنند «فتنه» پايان يافته است اشتباه می‌کنند.

وی گفت: «به‌عنوان مسئول اطلاعات کشور عرض می‌کنم فتنه هم‌چنان در ابعاد مختلف طراحی‌هايی می‌کند تا ضربه‌های خود را بزند و در اين بين بايد سران و هاديان فتنه را مورد توجه قرار داد.»

مصلحی افزود: «اين‌طور نيست که فقط فتنه يک لايه داشته باشد. فتنه به‌غير از لايه‌ای که ما آن را در رسانه‌ها می‌بينيم ابعاد ديگری دارد و می‌خواهد کنه و بنه نظام را هدف قرار دهد.»

 

وزير اطلاعات گفت: «يک عده سران فتنه هستند و يک عده هاديان فتنه. به دليل غفلتی که ما در يک مقطع خاص انجام داديم، اين فتنه باز سر برافراشت و طی جلسات، بحث و گفت‌وگوهايی در حال زنده کردن همان مباحث هستند.»

حيدر مصلحی: هرکس حتی يک درجه با نظام زاويه داشته، هم‌اکنون در مجموعه‌ دشمنان قرار دارد

وی هشدار داد: «به‌خصوص خواص بايد مراقب باشند که مجددأ در اين دام‌ها قرار نگيرند.»

وزير اطلاعات در بخش ديگری از سخنان خود اعلام کرد که در وزارت اطلاعات يکی از سرمايه‌گذاری‌ها بر روی بيرون آمدن از «حالت دفاعی و منفعلانه» به «حالت تهاجمی» در مقابل «دشمنان نظام» بوده است.

مصلحی گفت: «از منظر دستگاه اطلاعاتی کشور امروز مهم‌ترين و اصلی‌ترين شيوه‌های تهاجم جنگ نرم دشمن، مواردی از جمله استحاله فرهنگی در جريان‌های سياسی، فرهنگی و اعتقادی است.»

وی «ترويج تفکرات انحرافی و اباحه‌گری، ايجاد تشکيک در مبانی تفکرات دينی، شبهه‌افکنی در ميان مردم و دوستداران انقلاب و نظام، ترويج ياس و نااميدی در مردم، القای تفکر جدايی دين از سياست، تهاجم تبليغات و جنگ روانی گسترده، ايجاد مشکلات اقتصادی از جمله تحريم‌ها، معارضه‌ی بين‌المللی در تمامی عرصه‌هايی که فقط محدود به بحث هسته‌يی نيست، ايجاد غفلت در بين مردم و مسئولان و شکل‌دهی روحيه‌ بی‌تعهدی و بی‌مئووليتی و جابه‌جايی مسائل اصلی با فرعی نظام» را از اهداف دشمن برشمرد.

مصلحی «ايجاد انشقاق» را نقطه‌ مشترک برنامه‌ريزی‌های همه‌ دشمنان نظام دانست و گفت: «چنان‌چه هرکس حتی يک درجه با نظام زاويه داشته، هم‌اکنون در مجموعه‌ دشمنان قرار دارد.»

سخنان وزير اطلاعات ايران در حالی بيان می‌شود که آيت‌الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ايران ۲۷ مهر ۱۳۸۹ در سفر خود به شهر قم گفته بود: «هوشياری مردم در مقابل فتنه ۸۸ موجب واکسينه شدن کشور و مردم در مقابل ميکروب‌های سياسی و اجتماعی شد.»
 

Share this
Share/Save/Bookmark

خوب تبریک میگم به تون!

فرار به جلو است . از ترس است انچه میگوید. محکم ایستادن برخی چهره های داخل جنبش انان را ترسانیده و این نشان دهنده درست بودن ان راه است.

بسیار جالب است که آقای وزیر با زبان بی زبانی اعتراف به قدرت نیروهای ضد رزیم کرده است که این خود به معنی ضعف و زبونی جمهوری اسلامی ست در رابطه با سرکوب مردم . آقای وزیر ما نگرانی های شما را درک می کنیم و ناتوانی شما را بیش از پیش دریافته ایم مگر تلاش شما برای نفوذ در نیروهای مخالف کار امروز شماست شما از ابتدای سال 57 در نیروهای مخالف نفوذ کردید حتی مدعی شدید که در سی آی ای هم نفوذ کردید آیا شما توانسته اید از ترس انقلاب مردم ارام بگیرید ؟ اگر به هدفتان رسیدید بگوئید حتی اگر فرض کنیم همه ی اپوزسیون هم طرفدار جمهوری اسلامی شوند ایا مردم رهبران جدید انتخاب نمی کنند آیا مردم به این رژیم جهنمی شما دوباره آری خواهند گفت ؟ شما نمی بینید که روز به روز جنبش مردم پرتوان تر شده شما نمی بینید این خود مردم هستند که روبروی شما ایستاده اند ؟ شما آنقدر دروغ گفته اید که خودتان هم باورتان شده . شما در جهت منافع مردم چه کرده اید که از سرنگون شدن نترسید خودتان بهتر از هر کس دیگری می دانید که دیگر مشروعیتتان را از دست داده اید .

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما