خانه | خبر | اخبارایران

«تشکیل پرونده تازه علیه فائزه هاشمی و احضار مديرعامل ايرنا»

دوشنبه, 1390-02-05 15:31
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

به گفته غلام‌حسين محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائيه ايران پرونده تازه‌ای عليه فائزه هاشمی رفسنجانی به اتهام «توهين به مسئولان نظام جمهوری اسلامی» تشکيل شده است.

 

خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، گزارش داد غلام‌حسين محسنی اژه‌ای، دادستان کل کشور و سخنگوی قوه قضائيه ايران، در نشست خبری امروز خود در تهران گفت: «مصاحبه خانم فائزه هاشمی را من هم ديدم و بعضی مطالب آن الحق‌ و الانصاف قابل تعقيب است. در اين مورد با دادستان تهران تماس گرفتم و ايشان هم گفتند که موضوع را ديده‌اند و اقدام خواهند کرد.»

 

فائزه هاشمی، دختر اکبر هاشمی رفسنجانی، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در گفت‌وگو با تارنمای روزآنلاين به شدت از عملکرد مسئولان حکومت ايران انتقاد کرده و گفته بود اداره کشور اکنون در دست «اراذل و اوباش» است.

 

حاميان حکومت ايران همچنين فائزه هاشمی را به «دخالت در حوادث پس از انتخابات» متهم می‌کنند و خواهان محاکمه وی توسط قوه قضائيه هستند.

محسنی اژه‌ای در ادامه سخنان خود اعلام کرد علی‌اکبر جوانفکر، مدير‌عامل خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ايران (ايرنا) به دادسرای تهران احضار شده و يک جلسه نيز حضور پيدا کرده است.

 

به گفته سخنگوی قوه قضائيه، جوانفکر زمان خواسته است تا مستندات‌اش را ارائه دهد. وی افزود: «جزئيات اين پرونده بعدأ اطلاع داده می‌شود.»

 

سخنگوی قوه قضاييه: چنانچه احساس شود زندانيان توبه کرده و اصلاح شده‌اند، می‌توانند با رعايت ضوابط خاص به مرخصی بروند

خبرگزاری ايرنا در جريان «استعفا»ی حجت‌الاسلام حيدر مصلحی، وزير اطلاعات ايران بر خلاف ساير خبرگزاری‌های رسمی ايران، پس از نامه آيت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ايران در مخالفت با استعفای وی اقدام به حذف خبر آن نکرد.

 

آيت‌الله خامنه‌ای پس از نامه خود در پشتيبانی از وزير اطلاعات، روز شنبه گذشته نيز طی سخنانی با اشاره به جريانات مربوط به وزير اطلاعات گفت: «در قضيه اخير احساس شد از مصلحت بزرگی غفلت شده است.»

خبرگزاری ايرنا در خبر اوليه خود اين بخش از سخنان وی را انعکاس نداد که در پی آن دفتر رهبر جمهوری اسلامی ايران در اطلاعيه‌ای نحوه انتشار سخنان آيت‌الله خامنه‌ای در ايرنا را «ناقص و غيرمسئولانه» دانست و از خبرگزاری‌ها درخواست کرد به «هيچ عنوان» از اين خبر استفاده نکنند.

رهبر جمهوری اسلامی ايران، روز گذشته نيز از نحوه انعکاس نامه خود در برخی روزنامه‌ها انتقاد کرد.

 

مرخصی زندانيان سياسی يکی ديگر از موضوعاتی بود که در نشست خبری غلام‌حسين محسنی اژه‌ای از سوی خبرنگاران مطرح گرديد. 

 

سخنگوی قوه قضاييه در اين‌باره گفت: «چنانچه احساس شود زندانيان توبه کرده و اصلاح شده‌اند، می‌توانند با رعايت ضوابط خاص به مرخصی بروند.»

در حال حاضر صدها نفر از مخالفان سياسی حکومت ايران در زندان‌های جمهوری اسلامی در حبس هستند.

 

اين مخالفان و معترضان عمدتا‍ً در جريان حوادث پس از انتخابات بحث‌برانگيز رياست‌جمهوری سال گذشته ايران بازداشت و به حبس‌های طولانی‌مدت محکوم شدند.

 

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران نيز آذر ۱۳۸۹ گفته بود: «مرخصی محکومان امنيتی به‌خصوص افرادی که در مسير ندامت و اصلاح قرار گرفته‌اند، نه تنها مغاير با قوانين نيست، بلکه سياستی است که می‌تواند متهمان را از جريان فتنه و ضدانقلاب جدا کند.»

 

حکومت ايران از اعتراضات به نتيجه انتخابات رياست‌جمهوری سال گذشته به عنوان «فتنه» نام می‌برد.

 

محسنی اژه‌ای همچنين در پاسخ به پرسشی درباره تشکيل جلسات جبهه مشارکت ايران اسلامی گفت: «اگر حزب، گروه يا سازمانی منحل شده باشد، ديگر نمی‌تواند تحت اين عنوان جلساتی داشته باشد و چنان‌چه اقدامی انجام دهد، مدعی‌العموم می‌تواند برخورد کند.» 

 

پروانه فعاليت جبهه مشارکت و سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی از احزاب اصلاح‌طلب و مخالف دولت ايران ، مهرماه سال گذشته از سوی قوه قضائيه باطل شد اما اين تصميم قوه قضائيه با اعتراض شديد اين دو حزب روبه‌رو گرديد.

غلامحسين محسنی‌اژه‌ای پنجم مهر ۱۳۸۹ گفته بود: «کميسيون ماده ١٠ احزاب پروانه فعاليت اين دو حزب را متوقف کرده و اعلام کرده که آن‌ها حق فعاليت سياسی ندارند و با مستنداتی که ارائه کرد از دادگاه تقاضای انحلال دو حزب را داشت. (برهمين اساس) پرونده آن‌ها به دادگاه رفت و دادگاه نيز مستقلاً تصميم گرفت و هر دو حزب را منحل کرد و هم‌اکنون حق فعاليت ندارند.»

کميسيون ماده ١٠ احزاب وزارت کشور که مرجع صدور مجوز برای فعاليت احزاب و گروه‌های سياسی در ايران است، فروردين ۱۳۸۹ پروانه اين دو حزب را توقيف کرده بود.

جبهه مشارکت ايران اسلامی پس از انتخابات رياست جمهوری سال ۱۳۷۶ در ايران تأسيس شد.
 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

واقعا که مملکت توسط «اراذل و اوباش» تسخير شده است و هر صدای اعتراضی مواجه با چماق و تهديد و حصر خانگی و اخراج و زندان و تجاوز و مرگ است ..

این محسنی اژه ای خودش یکی از آن ارازلترین و اوباشترینهاست. ولی نوبر را نگاه کنید و حالا ببینید کار حکومت ایران به کجا رسیده که حتا فائزه ی رفسنجانی را هم تحمل نمی کنند. ایشان دختر هاشمی رفسنجانی، رفسنجانی به واقع جانی، او دختر کسی ست که خودش در تمامی ترورها و آدمکشی های رژِیم دست داشته ، از کشتن شاپور بختیار و تا پسر شمس پهلوی و تا قتل سعیدی سیرجانی و تا قتلهای ذنجیره ای و قتل برومند و قتل زالزاده و قتل مختاری و پوینده، قتل تفضلی تمامی قتلهای بی سروصدایی که در این سی و دو سال شده در ـ بقول خود رفسنجانی ـ روکم کنی های این سی ساله، جنگ هشت ساله، قتل فجیع فریدون فرخزاد و هزاران قتل و سربه نیست کردنها ووو دست مستقیم داشته، تمامی آدمکشان حرفه ای نظام خونخوار از زیر دست رفسنجانی و فلاحیان و اژه ای و خامنه ای و خمینی انجام شده، حالا کار بجایی رسیده که فائزه ی رفسنجانی فرزند و پرورده ی این پدر اینها را ارازل و اوباش می داند. و این در تاریخ حکومت ضد بشری خمینی و خامنه ای نقطه عطف که نه مثل اخ تفی ست که از این بالا تر نمی رود و البته می افتد در صورت خود قرآن و سیره ی پیغمبر که این چنین فرزندان قاتل و آدنکش و نادرستی را به بشریت اهدا کرده. و این کاری ست کارستان.

معلوم می شود خطر بیخ گوش آقایون است که دلشان به توبه ی توابین خوش است. حکومت حتا از سایه ی خودش هم می ترسد. بخوانید:
چنانچه احساس شود زندانيان توبه کرده و اصلاح شده‌اند، می‌توانند با رعايت ضوابط خاص به مرخصی بروند.
بله ره بده که ریش آقا را گلاب زدی آقای اژه ای. قصاب ولایت

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما