خانه | خبر | اخبارایران

احمد خاتمی: موسوی و کروبی نبايد تطهير شوند

جمعه, 1391-10-29 17:58
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

در حالی که در روزهای اخير چند تن از اصولگرايان حکومتی اعلام کردند ميرحسين موسوی و مهدی کروبی، دو تن از رهبران مخالفان را جزو "سران فتنه" نمی‌دانند، احمد خاتمی، عضو هيئت رئيسه مجلس خبرگان در نماز جمعه امروز تهران نسبت به اين اظهارنظرها هشدار داد و موسوی و کروبی را جزو "سران فتنه" ناميد.

 

به گزارش منابع خبری ايران، احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران امروز جمعه ۲۹ دی ماه گفت در يکی - دو هفته گذشته به تحليل‌هايی برخورده است که احساس کرده اگر وارد نشود "مردم بدهکار و سران فتنه طلبکار شوند."

 

وی نسبت به "تطهير سران فتنه" هشدار داد و گفت:‌ "اگر بيم اين را نداشتم که تطهير فتنه‌گران و تخفيف جرم آن‌ها به يک جريان تبديل شود، اين مسئله را مطرح نمی‌کردم اما احساس خطر کردم که مردم در اين جريان بدهکار شوند."

 

حبيب‌الله عسگر اولادی از رهبران اصولگرايان در چند هفته اخير، چند بار گفته بود ميرحسين موسوی و مهدوی کروبی را "فتنه‌گر" نمی‌داند.

 

وی آخرين بار شامگاه دوشنبه ۲۵ دی‌ماه در نشستی با هواداران حزب مؤتلفه اسلامی گفت: "من با برادرم موسوی و برادرم کروبی سال‌ها کار کرده‌ام... من به‌عنوان عضو هيئت منصفه می‌گويم که اين دو را مجرم نمی‌شناسم."

 

مقامات حکومتی ايران از رويدادهای پس از انتخابات دهمين دوره رياست جمهوری در سال ۱۳۸۸ که در آن به‌مدت نزديک به يک سال نسبت به نتايج انتخابات اعتراضات خيابانی صورت گرفت و ده‌ها نفر کشته و صدها نفر دستگير شدند، به‌عنوان "فتنه" ياد می‌کنند و شرکت‌کنندگان در اين اعتراضات و رهبران آن را "فتنه‌گر" می‌نامند.

 

احمد خاتمی: اين که کسی بگويد سران فتنه افراد نجيب، شريف، مؤمن و متدينی بودند حرف بسيار نادرستی است

علی مطهری، نماينده اصولگرای مجلس ايران نيز گفته بود ميرحسين موسوی و مهدی کروبی بايد بتوانند در يک دادگاه علنی صحبت کنند.

 

وی همچنين در نامه‌ای به احمد جنتی، دبير شورای نگهبان قانون اساسی گفت "هيچ مجوزی" برای "رد صلاحيت" ميرحسين موسوی و مهدی کروبی در انتخابات رياست‌جمهوری سال آینده این کشور وجود ندارد.

 

احمد جنتی گفته بود: "امکانی برای حضور مجدد فتنه‌گران در صحنه انتخابات وجود ندارد."

 

مرتضی نبوی عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام و از اصولگرايان حکومتی نيز گفته بود: "برداشت من اين است که موسوی و کروبی جزو افرادی هستند که در فتنه دخيل بودند اما سران فتنه نيستند."

 

احمد خاتمی در سخنان امروز خود گفت:‌ "اين که کسی بگويد سران فتنه افراد نجيب، شريف، مؤمن و متدينی بودند حرف بسيار نادرستی است."

 

خاتمی در سخنان خود موضوعاتی چون "تقلب در انتخابات سال ۸۸"، "تجاوز به زندانيان" در رويدادهای پس از دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری، "بحث ابطال انتخابات" و "شکستن قبح ارتباط با بيگانگان" را از جمله مسائلی دانست که از سوی موسوی و کروبی مطرح شدند.

 

وی گفت: "يکی از اين دروغ‌ها کافی بود تا سران فتنه نتوانند تا ابد سر بلند کنند اما تعجب است که سه سال نگذشته می‌گويند آن‌ها سران فتنه نيستند."

 

احمد خاتمی گفت "تقلب در انتخابات" رمز اغتشاش بود و "ثابت نشد"؛ "تجاوز به زندانيان" را نيز "هيچ‌کس نتوانست ثابت کند"؛ و در مورد "شکستن قبح ارتباط با بيگانگان" نيز گفت: "نتانياهو هم اين افراد را ستايش کرد."

 

وی بحث "ابطال انتخابات" را "يکی از بدعت‌های سران فتنه" دانست و گفت: "حتی يک تقلب هم در شأن نظام جمهوری اسلامی نيست."

 

عضو هيئت رئيسه مجلس خبرگان در حالی اين سخنان را بيان می‌کند که کروبی و موسوی بارها اعلام کرده بودند حاضرند در دادگاهی عادلانه شرکت کنند تا تمامی مسائل مربوط به دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری را مطرح سازند.

 

موسوی و کروبی به همراه زهرا رهنورد، همسر موسوی از ۲۶ بهمن ۱۳۸۹ بدون محاکمه قضايی، در حصر خانگی به‌سر می‌برند.

 

چهر‌ه‌های اصلاح‌طلب و مخالفان حکومت ايران بارها به تداوم حصر خانگی موسوی، کروبی و رهنورد اعتراض کرده‌اند اما حکومت ايران حصر خانگی اين رهبران را لغو نکرده است.

 

فرزندان موسوی و کروبی ۱۸ دی‌ماه جاری با انتشار بيانيه‌ای نوشتند: "ما مصرانه خواهان آن هستيم که فرصتی فراهم گردد تا اين عزيزان از ظلم رفته بر آن‌ها و حجم انبوه اتهام‌ها، دستگيری بی‌مورد و خشونت رفته بر خود، خانواده و تمام دوستدارانشان به پيشگاه مردم شريف و دلير ايران شکايت کنند."

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

این نجاست خودش هم وقتی اسم موسوی و کروبی را می آورد اگر چه آنها را می آلاید اما در پی وانمود کردن نوعی نرمش است. ولی وجدانا به قیلفه این مزدور امام زمان نگاه کنید چهره کفتار خونآشام را در این قیافه باز خواهید شناخت. قیافه ی ایشان همچون تمثال مبارکی ست که قهوه خانه چهار راه فرح آباد بو و با آن شمشیر خونچکان دوسرش. .

فقط دوست دارم زنده بمونم کشته شدنه این مردکه لجن رو ببینم این عمروعاص خامنه ای

اين دايناسورها افکارشان متعلق به عصر حجر است و حاضر نيستند ازمفت خوري و پست و مقام و پول بدست آمده براحتی دست بکشند.

مردم ايران بچه زباني بگويند بابا ول کنيد حکومت را . مردم از فشارها و محدوديتها عاصی شده اند.

انگلیس چه هیکل چاقی و عبا و عمامه و ریشی بهم زده....!!!

حرفی اگر دارید به عنوان حرف مردم مطرح نکنید. به عنوان حرف خودتان مطرح کنید.
در ایران مردمی هستند که کم نیستن و به هر دلیل رای شون با شما فرق داره.

سلامن به اون بابا یا خانمی که این روحانیون را مجسمه نجاست و از جنس کثافت دانسته و کفتارهایی خونآشام. واقعا که درست نوشته. سلام بر موسوی. مرگ بر اسلام

به گزارش خبرگزاری حوزه محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبری خبر داد که به دستور رهبری زائرسرایی در جوار حرم امام رضا برای استفاده روحانیون حوزه ایجاد شده !! و افزود: قبل از انقلاب نابسامانی ها و مشکلاتی که برای روحانیون وجود داشت با امروز قابل بیان نیست !!، امروز اگر کسی کوچکترین بدبینی نسبت به امام و رهبری داشته باشد ، یقینا سزای ناسپاسی این نعمت را در این دنیا می بیند!!!.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما