خانه | خبر | اخبارایران

راه‌حل‌های احمدی‌نژاد برای حل بحران اقتصادی ايران

چهارشنبه, 1391-10-27 14:19
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور ايران سرانجام پس از حاشيه‌های چند روزه درباره حضورش در مجلس، امروز در مجلس حضور يافت و ضمن دفاع از دولت و طرح هدفمندی يارانه‌ها راه‌حل‌های دولت برای حل بحران اقتصادی ايران را مطرح کرد.

 

به گزارش منابع خبری ايران، امروز، چهارشنبه ۲۷ دی‌ماه احمدی‌نژاد در جلسه علنی مجلس حاضر شد و سخنانی درباره وضعيت اقتصاد ايران در شرايط تحريم‌های جهانی ايراد کرد.

 

وی در آغاز سخنان خود به‌منظور آرام کردن فضای موجود ميان دولت و مجلس که از مدت‌ها پيش دچار تنش‌هايی شده است، مجلس و دولت را "در يک سنگر" ارزيابی کرد و گفت: "عده‌ای از تيره بودن روابط مجلس و دولت سود سياسی و احتمالا اقتصادی می‌برند."

 

وی گفت ۹۵ درصد خواسته‌های دولت و مجلس مشترک است و پنج درصد باقيمانده نيز بايد با تفاهم بين مجلس و دولت حل شود.

 

با اين حال رئيس‌جمهور ايران در بخش ديگری از سخنان خود گفت: "توسعه مرز اختيارات يک قوه به ساير قوا به ضرر کشور و همه ما است."

 

وی با اشاره به پس فرستادن لايحه‌های دولت در مجلس گفت: "دولت وقتی به نقطه‌ای می‌رسد که بايد کاری در کشور انجام دهد لايحه به مجلس ارائه می‌کند. اگر خدای ناکرده لايحه به مجلس بيايد و آن‌چنان دگرگون شود که برداشت دولت اين باشد که اجرای اين لايحه اهداف را تأمين نمی‌کند ديگر نيازی به اجرای آن نيست."

 

محمود احمدی‌نژاد با بيان اين‌که "نمی شود يک قوه يکسره تحت فشار باشد"، افزود: "دو سوم وقت وزرا و رئيس بانک مرکزی به نهادهای نظارتی و پاسخگويی در برابر مسائل اختصاص می يابد و اعصابی برای آن‌ها باقی نمی‌ماند چطور می‌توان از آن‌ها انتظار کار داشت"

رئيس دولت دهم همچنين با بيان اين‌که "نمی شود يک قوه يکسره تحت فشار باشد"، افزود: "دو سوم وقت وزرا و رئيس بانک مرکزی به نهادهای نظارتی و پاسخگويی در برابر مسائل اختصاص می يابد و اعصابی برای آن‌ها باقی نمی‌ماند چطور می‌توان از آن‌ها انتظار کار داشت."

 

محمود احمدی‌نژاد در بخش ديگری از سخنان خود روند رشد کشور و تحريم‌ها را دو موضوع اساسی در برابر مسئولان جمهوری اسلامی دانست.

 

وی برنامه هسته‌ای ايران و نقض حقوق بشر در اين کشور را "بهانه‌های دشمنان" برای تحريم‌های شديد عليه جمهوری اسلامی خواند و گفت درباره برنامه هسته‌ای، ايران بارها توضيح داده است و در مورد حقوق بشر نيز جمهوری اسلامی "نبايد بهانه به دست آن‌ها" بدهد.

 

محمود احمدی‌نژاد ضمن بيان اين‌که "حتما موضوع تحريم تأثيرگذار خواهد بود"، گفت تحريم‌ها را بايد مديريت کرد.

 

مقامات جمهوری اسلامی ايران در ماه‌های گذشته چنين مطرح می‌کردند که تحريم‌های جهانی هيچ تأثيری بر اقتصاد ايران نخواهد گذاشت.

 

رئيس‌ دولت دهم گفت: "اين تحريم‌ها ابتدا باعث کاهش سرعت رشد کشور شده و بر قشر وسيعی از مردم فشار خواهد آورد و در ثانی هم باعث نوسانات قيمت و تأثير بر قشری از مردم ايران که درآمد ثابتی دارند خواهد شد."

 

وی همچنين تحريم‌ها را عامل "اخلال در تجارت خارجی، اضافه شدن فاصله طبقاتی، ايجاد فعاليت‌های کاذب در اقتصاد، تحت تأثير قرار دادن توليد وابسته به درآمد ارزی و ..." دانست.

 

احمدی‌نژاد "دور زدن تحريم‌ها و ادامه وضع موجود" و "تسليم در برابر فشارها" را دو راه حل نادرست برای وضع موجود خواند و گفت "ايجاد تحول ساختاری" راه حل وضعيت کنونی است.

 

احمدی‌نژاد "دور زدن تحريم‌ها و ادامه وضع موجود" و "تسليم در برابر فشارها" را دو راه حل نادرست برای وضع موجود خواند و گفت "ايجاد تحول ساختاری" راه حل وضعيت کنونی است

در همين رابطه وی اقتصاد ايران را دارای چهار معضل "مسير جريان ثروت و سرمايه به مناطق مرکزی‌تر و به اقشار پردرآمد"، "منحصر شدن اصلی اقتصاد در دست افراد خاص"، "اتکا بودجه به درآمدهای نفتی" و " اتکا به مدل‌های اقتصادی اقتباسی" دانست و چهار راه‌ حل دولت را برای رفع معضلات اقتصادی ارائه کرد.

 

اين چهار راه حل از نظر دولت دهم "تغيير مسير جريان ثروت و سرمايه"، "مردمی کردن اقتصاد"، "قطع اتکا بودجه به درآمدهای نفتی" و "پيشبرد طرح هدفمندی يارانه‌ها" عنوان شد.

 

وی طرح هدفمندسازی يارانه‌ها را "يک الگو و مدل مديريت کلان اقتصاد کاملا ايرانی" خواند و گفت: "اين جزو معدود طرح‌هايی است که الگوهای مديريتی اقتصادی ما را از شيوه‌های رايج سرمايه‌داری و سوسياليستی خارج کرد."

 

دولت و مجلس ايران بر سر اجرای فاز دوم طرح هدفمندسازی يارانه‌ها اختلاف دارند. در حالی که دولت خواهان پيشبرد اين طرح است مجلس تصويب کرده است که به دليل مشکلات اقتصادی امسال دولت نبايد مرحله دوم اين طرح را اجرا کند.

 

احمدی‌نژاد گفت گام نخست اين طرح به "تحقق عدالت" کمک کرده و موجب "صرفه‌جويی ارزی"، "افزايش صادرات غيرنفتی"، "کاهش مصرف ارز"، "کنترل تورم"، "کاهش نقدينگی" و "کنترل مصرف" شده است.

 

وی افزود اگر اين طرح‌ها به صورت پی در پی اجرا شود "اقتصاد ايران رقابتی می‌شود و ديگر عده‌ای نمی‌توانند به بهانه توليد و فعاليت اقتصادی يارانه بفروشند."

 

محمود احمدی‌نژاد در پايان سخنان خود همراه با اعضای دولت مجلس را ترک کرد و پای سخنان نمايندگان مجلس ننشست وی گفت حاضر است در صورت هماهنگی چهار ساعت بيايد و سخنان نمايندگان را گوش کند.

 

با رفتن احمدی‌نژاد و همراهانش از مجلس علی لاريجانی، رئيس مجلس و چند تن از نمايندگان سخنان احمدی‌نژاد را مورد انتقاد قرار دادند.

 

علی لاريجانی گفت: "ای کاش آقای رئيس‌جمهور بودند و اعضای هيئت دولت بودند تا نکاتی را عرض می‌کرديم."

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

کشوري که هياتي اداره شود و ميلياردها دلار نفتي ناپديد شود، همين مديران تقلبي و دروغگو را ميخواهد !

دکتر نوراني فکر ميکند با يارانه دولتی تعديل ثروت ميکند! بابا جان ايجاد کار توليدي و کشاورزي و ساختماني نه از نوع دولتی ، باعث ايجاد در آمد براي مردم ميشود.

: "دو سوم وقت وزرا و رئيس بانک مرکزی به نهادهای نظارتی و پاسخگويی در برابر مسائل اختصاص می يابد و اعصابی برای آن‌ها باقی نمی‌ماند چطور می‌توان از آن‌ها انتظار کار داشت"
دوتا و نصفي نظارت شده وصدها ميليارد دلار دزدي شده! اگر نبود چي ميشد؟!

......"تحقق عدالت" کمک کرده و موجب "صرفه‌جويی ارزی"، "افزايش صادرات غيرنفتی"، "کاهش مصرف ارز"، "کنترل تورم"، "کاهش نقدينگی" و "کنترل مصرف"......
شعارهاي هميشگي و جوک ! هاهاها.....

تمام پزشکان روانپزشک بر این نکته تاکید دارند که احمدی نژاد بیماری اسکیزوفرنی سبک دارد .توهم . گراندیوز
دروغ های پی در پی . ملاقات با فوق بشر و ........... بابا مجلسیان درسته که همه شما یه جورایی نماینده مردم نیستید و با رای حقیقی مردم نماینده نشدید ولی اگر به انسانیت اعتقاد دارید .بدانید که کشور در ورته سقوط است .کمی هم به آینده این کشور فکر کنید . چه شده است شمارا که نام انسان را یدک میکشید و عقلانیت انسان را ندارید .کاشانه خود را چند صباحی رونق میدهید ووطن عزیزمان را نابود میکنید .چرا؟ شما هم در این کشتی که نامش ایران است نشسته اید .نگذارید این کشتی بزرگ با سوراخ هر احمقی تبدیل به حفره شود و همگی با هم غرق شویم.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما