خانه | خبر | اخبارایران

افزايش آمار سرقت‌ها در ايران

چهارشنبه, 1391-10-20 18:25
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

يک مقام مسئول در پليس ايران، ۹۳ درصد از پرونده‌های تشکيل شده در پليس آگاهی نيروی انتظامی ايران را مربوط به سرقت دانست. ميانگين سنی سارقان جوانان بين ١۵ تا ١٨ است.

 

به گزارش منابع خبری ايران، فريدون خالقی‌فرد، معاون مبارزه با سرقت و جرائم خاص پليس آگاهی نيروی انتظامی ايران امروز چهارشنبه ۲۰ دی‌ماه با بيان اين مطلب گفت: "در ۹ ماهه نخست سال جاری ميزان وقوع سرقت‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱.۳ درصد افزايش داشته است."

 

وی از افزايش ۱۸.۵ درصدی ميزان کشف جرائم سرقت و نيز افزايش وقوع سرقت‌های خرد در آبان‌ماه امسال خبر داد و افزود: "فراوانی سرقت‌های عادی ۹۹.۷ درصد و دو درصد نيز مربوط به سرقت‌های به عنف بوده است."

 

خالقی‌فرد با اعلام اين‌که "در ۹ ماهه ابتدای امسال ميزان دستگيرشدگان در حوزه سرقت ۵.۴ درصد افزايش داشته است"، توضيح داد: " ۹۶.۳ درصد از دستگيرشدگان سارق و بقيه مال‌خر و نيز ۱. ۵۷ درصد افراد دستگير شده بدون سابقه بوده‌اند."

 

به گفته فريدون خالقی‌فرد، معاون مبارزه با سرقت و جرائم خاص پليس آگاهی، سرقت خودرو در سال جاری نسبت به سال گذشته ۴۳ درصد افزايش داشته است

معاون مبارزه با سرقت و جرائم خاص پليس آگاهی ايران، ميانگين سنی سارقان را بين ١٨ تا ١۵ سال عنوان کرد و افزود: "بررسی آمار دستگيرشدگان نشان می‌دهد  که ۹۷.۱ درصد از سارقان مرد و دو درصد نيز زن بوده‌اند."

 

فريدون خالقی‌فرد از افزايش ۴۳ درصدی آمار سرقت خودرو در سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد و تأکيد کرد: "۵۲ درصد از سرقت‌ها مربوط به وسايل نقليه مانند خودرو، موتور و لوازم داخل خودرو است."

 

معاون مبارزه با سرقت پليس آگاهی توضيح داد: "بررسی ميزان فراوانی سرقت‌ها در کشور نشان می‌دهد بيشترين سرقت مربوط به لوازم داخل خودرو با ۳۱.۴ درصد است که نزديک به ۵۴ درصد از اين سرقت‌ها کشف می‌شوند."

 

خالقی‌فرد پيش از اين در آبان‌ماه جاری از کشف ۶۴درصد سرقت‌های انجام شده خبر داده و گفته بود: "خراسان رضوی ١١درصد و اصفهان با هفت درصد پس از تهران بزرگ بيشترين سرقت‌‌ها را به خود اختصاص داده است."

 

پايگاه اطلاع رسانی پليس نيز آذرماه سال جاری به نقل از اسماعيل احمدی‌مقدم، فرمانده نيروی انتظامی ايران نوشت، هم‌اکنون ۳۶ درصد از سرقت‌های کشور در تهران رخ می‌دهد.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

بزرگترین سارق سارقان همه ی تاریخ ایران شیخ بدکاره خامنه ای بر قدرت است. خاک بر سرمن و خانواده ام که چنین نانجیبی را بر قدرت تحمل می کنیم. ت. چی میگی؟؟؟

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما