خانه | خبر | اخبارایران

محکوميت قاطع ايران در مجمع عمومی سازمان ملل

جمعه, 1391-10-01 09:05
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

مجمع عمومی سازمان ملل متحد پيش‌نويس قطعنامه‌ای را که کميته امور اجتماعی، بشردوستانه و فرهنگی سازمان ملل در روز هفتم آذرماه سال جاری در محکوميت نقض فاحش حقوق بشر در ايران به تصويب رسانيده بود با اکثريت قاطع تأييد کرد.

 

به گزارش جامعه دفاع از حقوق بشر در ايران، عضو فدراسيون بين‌المللی جامعه‌های حقوق بشر، مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز گذشته ۳۰ آذرماه ۱۳۹۱ پيش‌نويس کميته امور اجتماعی، بشردوستانه و فرهنگی سازمان ملل را مورد تأييد قرار داد.

 

روز گذشته نتايح رأی‌گيری به قطعنامه‌ کميته امور اجتماعی، بشردوستانه و فرهنگی سازمان ملل ۸۶ رأی مثبت، ۳۲ رأی منفی و ۶۵ رأی ممتنع بود.

 

اين پيش‌نويس که از سوی دولت کانادا ارائه شده بود، در روز هفتم آذرماه در کميته امور اجتماعی، بشردوستانه و فرهنگی ۸۳ رأی مثبت، ۳۱ رأی منفی و ۶۸ رأی ممتنع آورده بود.

 

کمیته امور اجتماعی، بشردوستانه و فرهنگی مجمع عمومی سازمان ملل، موسوم به کمیته سوم، یکی از شش کمیته مجمع برای رسیدگی به موضوعات ويژه است و مسایلی مانند حمایت و پیشبرد حقوق اجتماعی و مقابله با تبعیض و نقض حقوق بشر در نقاط مختلف جهان در حوزه فعالیت آن قرار دارد.

 

عبدالکريم لاهيجی: بايد ببينيم جامعه بين‌المللی در ماه‌ها و سال‌های آينده چه سياستی در ارتباط با يک دولت ياغی و غيرمتعهد به تمام قطعنامه‌های نهادهای سازمان ملل و مقررات بين‌المللی حقوق بشر و حقوق بين‌المللی، اتخاذ خواهد کرد

در اين قطعنامه از "افزايش اعدام‌ها، تبعيض‌ عليه زنان، تبعيض‌های قوميتی و دينی، وضعيت زندانيان سياسی و سرکوب مدافعان حقوق بشر در ايران" انتقاد شده است.

 

محمد خزاعی، نماينده ايران در سازمان ملل هدف اين قطعنامه را "سوءاستفاده از ساز و کارهای حقوق بشر عليه ايران" دانسته بود.

 

وی پيش‌نويس قطعنامه را مبتنی بر "گزارش‌های يک‌جانبه و برخی منابع سياسی" دانسته و گفته بود: "اين قطعنامه يک‌جانبه دارای تناقضات بسيار است."

 

عبدالکريم لاهيجی، نايب رئيس فدراسيون بين‌المللی جامعه‌های حقوق بشر و رئيس جامعه دفاع از حقوق بشر در ايران، درباره تأييد روز گذشته اين قطعنامه در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: "تعداد کشورهای پشتيبان قطعنامه افزايش يافته و نشان از انزوای روزافزون رژيم ايران دارد."

 

وی افزود: "مجموعه جامعه بين‌المللی نمی خواهد سرکوب حقوق بشر در جمهوری اسلامی ايران را تحمل کند. دولتی که از طرف تمام نهادهای سازمان ملل، به‌عنوان ناقض مستمر حقوق بشر شناخته می‌شود، بر طبق مقررات حقوق بين‌المللی يک دولت ياغی و متمرد است."

 

عبدالکريم لاهيجی همچنين گفت: "بايد ببينيم جامعه بين‌المللی در ماه‌ها و سال‌های آينده چه سياستی در ارتباط با يک دولت ياغی و غيرمتعهد به تمام قطعنامه‌های نهادهای سازمان ملل و مقررات بين‌المللی حقوق بشر و حقوق بين‌المللی، اتخاذ خواهد کرد."

 

سازمان‌ها و انجمن‌های بين‌المللی مدافع حقوق بشر، بارها ايران را متهم به "نقض گسترده و مستمر" حقوق بشر کرده‌اند اما ايران اين موضع‌گيری نهادها و انجمن‌های بين‌المللی درباره وضع حقوق بشر در اين کشور را "دخالت در امور داخلی" خود می‌داند.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

متاسفانه این قطعنامه و سایر قطعنامه های مشابه صرفنظر از محتواکمترین تاثیررا در رفتار حکومتیان غیر ایرانی دارد ؛تا مردم به معنای واقعی ضرورت تغییر را حس نکنند و منتظر معجزه ای برای رهائی از این شرایط قرون وسطائی باشند هیچ تغییری درچشم انداز نیست

«محکوميت قاطع ايران در مجمع عمومی سازمان ملل»، هرچند خبر خوبی هست اما اینکه «ایران» بجای شارلاتان خامنه ای شیاد و پسر او محکوم میشود زیاد به دل نمیچسبد! نام کشور ما سالهای سال هست که در جوامع و محافل بین المللی مثل آزمایش پاولف مترادف شده است با منفی ترین ها. در هر صورت جای تشکر و سپاس دارد تلاشهای تمامی مدافعین حقوق بشر در جهت افشای مافیای اسلامی حاکم بر کشور پهناور و زیبای ما. یک امتیاز دیگر بنفع آزادیخواهان و مدافعان حقوق انسانی و شهروندی...

لطفا این فیلم را نگاه کنید اینان فرزندان *** هستند که در تهران و سراسر ایران انجام وضیفه می کنند. اینان فرزندان انقلاب هستند. خوب نگاهشان کنید. نور ولایت از چهره آنها صاتع است. اگر بیشتر خواهانید ببینید٬ در اینترنت بنویسید سارقان و زورگیران در تهران تا تنها گوشه ای از کارهای فرزندان****را ببینید. ****

من هم تا حد زیادی با نظر صادق موافقم. کاش در این محکومیتها بیشتر بر نام بانیان و عوامل جمهوری اسلامی تاکید میشد

آقاي عزيز شما دلتان براي نام مي سوزد ما دلمان براي تك تك آن گل هايي مي سوزد كه ٣٤ ساله در زندان ها و بيرون زندان پر پر مي شوند

متاسفانه *** دست اندرکاران حقوق بشر ایرانی و بین المللی با حکومت اسلامی و با خود اسلام لاس سیاسی و اقتصادی زده و می زنند. جمهوری اسلامی را فقط با زور و با تمامی ابزار زور باید برکنار کرد. آن فیلسوف نمایانی که گاندیگری را برای ایران تجویز می کنند نه مردم ایران را می شناسند و نه مردم هند را و نه بریتانیا را و نه اسلام *** را. اسلام هزار و چهارصد سال است که با نوع بشر جنگ و ستیز دارد. اسلام هزار و چهارصد سال است که خون میریزد٬ هزار و چهار صد سال است *** آری تمامی دست اندرکاران با اسلام و حکومت آن و با مسلمانانش لاس سیاسی و اقتصادی می زنند. با سپاسگزاری از سایت زمانه.

مادر ستار بهشتی: نتوانسته بود درست بنویسد، انگشتانش را شکسته بودند
روزی که ستار را بردند سه شنبه بود، من واقعا از سه شنبه ها بدم می آید. از همان روزی که او را بردند، من با خود گفتم دیگر ستارم را بر نمی گردانند. همه اش ستار با لباس سفید جلوی چشم ام می آمد.
یک هفته بعد همان روز سه شنبه دامادم را خواستند و به او گفته بودند قرص خورده و مرده!!.
به او گفتند برو مادر و خواهرش را آماده کن و قبر بخرید...
خودش را ندیدم و فقط دامادم او را دید و تمام کفن اش پر خون بود،
کسی که او را شسته بود گفته بود، بدنش خیلی آزرده بود. گویا چند تا انگشت و پایش شکسته بود چون من خط اش را می شناسم چیزی که نوشته بود معلوم بود که نتوانسته درست بنویسد. گناه بچه من چه بود؟...

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما