خانه | خبر | اخبارایران

علی مطهری: احمدی‌نژاد يک روز هم نبايد در قدرت بماند

جمعه, 1391-07-07 13:54
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

علی مطهری، نماينده اصولگرای منتقد دولت، نطق ميان دستور خود را که روز گذشته موفق به قرائت آن در مجلس نشده بود در اختيار رسانه‌ها قرار داد و در آن خواستار کناره‌گيری محمود احمدی‌نژاد، رئيس دولت ايران از قدرت شد.

 

به گزارش منابع خبری ايران، علی مطهری، نماينده تهران که نام وی در قرعه‌کشی روز گذشته هيئت رئيسه مجلس برای انتخاب نطق‌کنندگان ميان‌دستور در نيامده و به همين دليل موفق به ارائه سخنرانی در صحن علنی مجلس نشده بود بامداد امروز، جمعه هفتم مهرماه متن نطق خود را در اختيار رسانه‌ها قرار داد و در آن انتقادات شديدی نسبت به عملکرد دولت دهم و شخص محمود احمدی‌نژاد مطرح کرد.

 

مطهری محمود احمدی‌نژاد را به "استبداد"، "ديکتاتوری" و "به توپ بستن مجلس" متهم کرده و گفته است: "رئيس ‌[جمهور] در مصاحبه اخير تلويزيونی خود می‌گويد من قانونی را که منطبق بر قانون اساسی تشخيص بدهم امضا و اجرا می‌کنم و قانونی را که منطبق بر قانون اساسی تشخيص ندهم امضا و اجرا نمی‌کنم؛ اين يعنی استبداد و ديکتاتوری و به توپ بستن مجلس. چنين شخصی حتی يک روز هم نبايد در مسند قدرت باقی بماند، نه اين‌که بگوييم بايد کاری کنيم که دوره‌اش به پايان برسد چون آدم جسوری است و پرونده‌هايی زير بغل دارد."

 

علی مطهری: دولت به جای آن‌که حکم ديوان عدالت اداری در مورد سعيد مرتضوی را اجرا کند، اساسنامه صندوق تأمين اجتماعی را تغيير داد، يعنی دور زدن قانون و دهن‌کجی به قوه قضائيه و کاری شبيه حيله‌های شرعی

علی مطهری در ادامه وضعيت نابسمان اقتصادی و بحران ارزی در کشور را بيش از آن که ناشی از "تحريم‌های اقتصادی غرب" بداند در نتيجه "عملکرد نامناسب دولت دهم در اجرای قانون هدفمندی يارانه‌ها" دانسته و می‌گويد دولت از طريق تأمين غيرقانونی کسری ۱۵ هزار ميليارد تومانی خود از محل فروش نقت و عدم پرداخت يارانه بخش توليد اکنون "به صورت مستأجری در آمده است که در پايان هر ماه بايد اجاره سنگينی را به موجر پرداخت نمايد و روزهای آخر ماه را در هول و هراس به‌سر می‌برد."

 

نماينده اصولگرای مجلس‌های هشتم و نهم معتقد است که پس از تصويب قانون هدفمندسازی يارانه‌ها، زمانی که دولت از اجرای دقيق آن "طفره رفت" مجلس هشتم بايد در مقابل آن می‌ايستاد و بر اجرای دقيق قانون پافشاری می‌کرد؛ اما به گفته وی مجلس هشتم به نام "تعامل" و "حفظ وحدت" از اجرای قانون و پاسداری از حقوق مردم کوتاه آمد و در مقابل اين قانون‌گريزی دولت دم فرو بست.

 

مطهری با بيان آن‌که "کشور را نبايد با لجاجت اداره کرد" درباره اعتراض برخی از نمايندگان مجلس به انتصاب سعيد مرتضوی دادستان سابق تهران و متهم اصلی پرونده وقايع بازداشتگاه کهريزک در سال ۸۸ به رياست صندوق تأمين اجتماعی و صدور حکم ديوان عدالت اداری مبنی بر لزوم لغو اين انتصاب، نوشته است: "دولت به جای آن‌که حکم ديوان را اجرا کند، اساسنامه صندوق تأمين اجتماعی را تغيير داد، يعنی دور زدن قانون و دهن‌کجی به قوه قضائيه و کاری شبيه حيله‌های شرعی که در مسئله ربا به کار می‌برند."

 

وی در پايان دولت را به در پيش گرفتن سياست "يک بام و دو هوا" و "رفاقت در يک‌ جا و لجاجت در جای ديگر" متهم کرده و از عدم پرداخت يارانه "خريد بليت، واگن و ساير تجهيزات برای متروی تهران" با وجود مصوبات مجلس در بودجه سال ۹۱ برای اين مرکز وابسته به شهرداری تهران انتقاد کرده است.

 

علی مطهری فرزند آيت‌الله مرتضی مطهری از تئوريسين‌های جمهوری اسلامی ايران در سال‌های ابتدايی پس از انقلاب سال ۵۷ و نماينده مجلس از سرسخت‌ترين منتقدان محمود احمدی‌نژاد و دولت وی به‌شمار می‌رود که در اجرای طرح جنجالی سئوال مجلس از رئيس جمهور که در اواخر اسفند سال گذشته برای اولين بار در تاريخ جمهوری اسلامی ايران صورت گرفت نقش ويژه‌ای را ايفا کرد.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

از مطهریها پدر و پسر ضد ایرانی تر وجود ندارد.

قاطعانه ازاحمدی نژاد بسیار گرانقدر و محترم حمایت میکنم کارهای خوبش مثل هدفمندی یارانه ها که تضمین کننده پایداری اقتصاد کشور و حمایت ازمحرومان و ایجاد امنیت بود ، مسکن مهر، وام ازدواج و افزایش آن ، وام بیکاری ، وام ساخت خانه ، ایجاد جاده های مفید و ؤاه آهن ، کاهش فاصله بین مردم و دولت و هزاران دلیل باعث میشود قاطعانه پشت سر احمدی نژاد و دوستانش ایستاده و با امثال مطهری ، توکلی و لاریجانی و نادران که بنظرم مغرض هستند مخالفت قاطع کنیم

فقط احمدی‌نژاد يک روز هم نبايد در قدرت بماند ؟!
کل نظام ديکتاتور و فاسد است .

غم این خفته چند خواب در چشم ترم میشکند

همه و حتی خود احمدی نژاد در سال اول ریاست جمهوری خودش می دانست که این مملکت خر تو خر تر از آن است که نیاز به تخصص ، سواد سیاسی و حتی تجربه داشته باشد .لذا همانطور که آقای مطهری در مورد پرونده های زیر بغل ایشان گفته اند ،با راهنمایی تنی چند از اطرافیانش چند مورد از دزدی ها و جنایت ها ی رهبر معظم را در جیبش گذاشت و الان 7 سال است که می گوید اسامی مفسدان در جیب من است و به این ترتیب با تمام حماقت و بی سوادی و ناتوانی در اداره کشور کاری کرد که جناب رهبری از ترس افشای کثافت کاری هایش به تقلب آشکار در انتخابات تن دهد ، جلوی مردم معترض بایستد و رسما اعلام کند که عقاید این آدم به من نزدیکتر است .آنانی که به بیت رفت و آمد داشتند معنی این نزدیکی تفکر را خوب می دانستند.الان هم به عنوان تنها یک آدم معمولی بنشینید و به این مسئله فکر کنید که آدمی مثل احمدی نژاد که کل سابقه سیاسی و مدیریتی قبل از ریاست جمهوری در شهرداری خلاصه می شد و کسی او را نمی شناخت چگونه تا این مرحله از قدرت رسیده که 1- هاشمی رفسنجانی را به انزوا کشاند 2- با وجود این همه سوء مدیریت که نتایج آن در جامعه مشخص است همه کرسی های قذرت نه تنها سکوت کرده اند بلکه حاضر هستند واقعیات را معکوس جلوه دهند .الان هم آقای مطهری آب در هاون می کوبند .تازه به دوران رسیده ای مانند احمدی نژاد را می توان بدون درد سر راضی کرد که پس از پایان دوره ریاست جمهوری کنار بکشد؟ 

اقای علی مطهری.مگر عملکرد دیگر ذوب شدگان در ولایت بهتر از این رئیس جمهور است کدام یک از ذوب شدگان به مصالح مملکت فکر میکنند که احمدی نژاد نمیکند همه مردم میدانند که چرا رهبر معظم شما گفت که احمدی نژاد را تحمل کنید تا دوره اش تمام شود ایا جز اینستکه مدارکی از سوئ استفاده اقا مجتبی ودیگر اطرافیان مقام معظمتان دارد .کم به شما نمایندگان مجلس که در واقع نماینده خامنه ای هستید توهین کرده است اما شما حقتان است که اینطور تحقیر شوید.بهر حال مردم را نادان فرض نکنید دور نیست روزی که باید جوابگوی عملکردتان باشید.

به قول خود احمدی نژاد : گه خوردید ... خود کرده را تدبیر نیست ... باش تا صبح دولتت بدمد .. این هنوز از نتایج سحر است ... همه کارهاتون فیلمه اونم یه فیلم تکراری حال بهم زن ... راست میگید استیضاح این آقایون وزرایی که گند زدند به اقتصاد و بازرگانی و صنعت و معدن و ... کشور رو به جریان بندازید ... یکی بیاد یه توضیحی بده ... یه معلم دانشگاه که از خواب پا میشه شده معاون وزیر و وزیر و الفبای تجارت رو هم نمیدونه ... کسی هم جرئت نمیکنه بهشون بگه بالا چشاتون ابروه ... ملتو خر فرض نکنید ... !!!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما