خانه | خبر | اخبارایران

آمريکا تحريم‌های ايران را افزايش داد

جمعه, 1391-04-23 16:30
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

ايالات متحده با تحريم شرکت ملی نفتکش ايران و شناسايی ده‌ها کشتی آن که تحت نظارت دولت هستند، گام ديگری در جهت محدود کردن صادرات نفت ايران برداشت.

به گزارش رويترز، وزارت خزانه‌داری آمريکا روز گذشته، پنج‌شنبه ۱۲ ژوئيه (۲۲ تير) اعلام کرد ۵۸ فروند از کشتی‌های شرکت ملی نفتکش ايران و ۲۷ شرکت وابسته به آن را که تحت کنترل دولت ايران هستند شناسايی کرده ‌است.

بر اساس اين گزارش، کشتی‌های شرکت ملی نفتکش ايران برای گريز از تحريم‌ها از نام و پرچم مبدل استفاده می‌کنند که اکنون با شناسايی آن‌ها امکان دور زدن تحريم‌ها خنثی می‌شود.

وزارت خزانه‌داری آمريکا همچنين چهار شرکت خارجی را شناسايی کرده‌ است که به‌طور پنهان با شرکت ملی نفت ايران و افرادی که در فهرست سياه تحريم‌های آمريکا قرار دارند، همکاری می‌کنند.

اين چهار شرکت عبارتند از نور انرژی که در مالزی مستقر است، شرکت پترو سوئيس در سوئيس، پترو انرژی در دوبی و شرکت اينترتريد هنگ‌کنگ.

به گفته يک مقام دولتی آمريکا اقدام به شناسايی اين شرکت‌ها و کشتی‌ها بر قدرت فروش نفت ايران تأثير مستقيم خواهد گذاشت

به گفته يک مقام دولتی آمريکا اقدام به شناسايی اين شرکت‌ها و کشتی‌ها بر قدرت فروش نفت ايران تأثير مستقيم خواهد گذاشت.

او به خبرنگاران گفت: "اين اقدامات، فريب دادن خريداران احتمالی را درباره منشاء نفتی که به آن‌ها فروخته می‌شود، برای ايران دشوارتر می‌کند."

با توجه به اطلاعات موجود در وب‌سايت شرکت ملی نفتکش ايران، بخش عمده‌ نفتکش‌های آن می‌توانند حداکثر حدود ۶۲ ميليون بشکه نفت را حمل کنند.

اهميت اين مسئله در ماه جاری به دليل وضع تحريم‌های جديد از سوی اتحاديه اروپا و ممنوعيت بيمه نفتکش‌های حامل نفت ايران، به مراتب افزايش يافته است.

تحريم‌های روز پنج‌شنبه آمريکا همچنين شامل چهار فرد نيز می‌شود که يکی از آن‌ها علی فدوی، فرمانده نيروی دريايی سپاه پاسداران است و ديگری يک شهروند اتريشی که گفته می‌شود امکاناتی را برای ايران در پيشبرد برنامه‌های موشکی آن فراهم آورده ‌است.

آمريکا کمپينی بين‌المللی را با هدف محروم کردن ايران از درآمدهای حاصل از فروش نفت به راه انداخته است تا از اين طريق دولت ايران را مجبور به کنترل و محدودسازی برنامه هسته‌ای‌اش کند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما