خانه | خبر | اخبارایران

وزير ارشاد: رمز پيروزی فرهادی صدور مجوز از سوی وزارت ارشاد بود

سه شنبه, 1390-12-09 19:00
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

پس از گذشت يک روز از موفقيت "جدايی نادر از سيمين" در مراسم جهانی اسکار، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی، آغاز حرکت پيروزی اين فيلم را صدور مجوز از سوی وزارت ارشاد دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، محمد حسينی، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی ايران امروز سه‌شنبه نهم اسفندماه در واکنش به برنده شدن فيلم اصغر فرهادی در هشتادوچهارمين مراسم جهانی اسکار تنها به گفتن "اين موفقيت، موفقيت ارزشمندی بود" بسنده کرد.

وزير ارشاد در اين سخنان همچنين به تلاش غربی‌ها برای شناساندن چهره نادرست و خشن از ايرانی‌ها به دنيا اشاره کرد.

از سوی ديگر جواد شمقدری، معاون امور سينمايی وزارت ارشاد که خود زمانی، دستور توقف فيلم‌برداری اين فيلم را داده بود روز گذشته در مورد جايزه اسکار فيلم فرهادی گفت: "خوشبختانه راه برای جدايی نادر از سيمين باز شد و آن‌ها نتوانستند آن را ناديده بگيرند و ديديم که اين فيلم جايزه‌های بسياری را به‌دست آورد."

وی همچنين در يک برنامه تلويزيونی با بيان اين که سينما راه خودش را می‌رود گفت: "نبايد اين‌قدر اسکار را مهم کرد اميدوارم روزی اتفاقات مثبتی در آمريکا رخ دهد و آن‌ها به فرهنگ انقلاب اسلامی ما نياز داشته باشند."

جواد شمقدری موفقيت فيلم اصغر فرهادی در اسکار را "آغاز فروپاشی استيلای لابی صهيونيستی بر جامعه و همه نهادهای آمريکايی" دانست

شمقدری، رئيس سازمان سينمايی که به‌تازگی از سوی اين وزارتخانه تشکيل شده است روز گذشته پيامی نيز به‌مناسبت موفقيت اصغر فرهادی منتشر کرد.

وی اين پيروزی را "گواهی ديگر بر آغاز فصل جديدی در سينمای ايران" دانست که "در قالب سازمان سينمايی به افق‌های بلندتری می‌انديشد."

شمقدری در پيام خود همچنين نوشت: "قضاوت آمريکايی در مقابل فرهنگ ايرانی سر تعظيم فرود آورد و رأی‌دهندگان آکادمی اسکار در مقابل لابی صهيونيستی که بر طبل جنگ می‌کوبد واکنش متفاوتی نشان دادند و اين ترک آغاز فروپاشی استيلای لابی صهيونيستی بر جامعه و همه نهادهای آمريکايی است."

اين در حالی است که شمقدری پيش از اين در سخنانی اسکار را يک "اتفاق ساده سينمايی آمريکايی" دانسته بود که "جنسی شبيه به جشن سينمای گچساران" دارد.

وی همچنين در جايی ديگر اعلام کرده بود که "انتخاب يا انتخاب نشدن جدايی نادر از سيمين، نشانه سياست‌های نظام حاکم آمريکا به ايران است که می‌خواهند چه سيگنال‌هايی را بدهند. فکر می‌کنم اگر بخواهند دشمنی‌هايشان را ادامه دهند يا تشديد کنند‌ اين فيلم را انتخاب نمی‌کنند."

از سوی ديگر علی‌رضا سجادپور نيز در زمان دستيابی جدايی نادر از سيمين به جايزه گلدن گلوب، موفقيت اصغر فرهادی را مرهون حمايت های وزارت ارشاد اعلام کرد.

مدير کل نظارت و ارزشيابی معاونت سينمايی وزارت ارشاد با اشاره به "بی‌اعتمادی مردم" به چنين جايزه‌هايی ادعا کرد که "اگر ما اين فيلم را به اسکار معرفی نمی‌کرديم شايد اين همه جايزه نمی‌‌برد."

به‌رغم انتشار پيام‌های تبريک بسيار از سوی شخصيت‌های فرهنگی، سياسی، اجتماعی داخل کشور و برون مرزی به‌خاطر موفقيت‌های جهانی فيلم اصغر فرهادی، افرادی چون فرج‌الهن سلحشور، کارگردان سريال يوسف پيامبر، جمال شورجه، از فيلم‌سازان طرفدار حکومت و نيز سايت رجانيوز در واکنش‌هايی منفی به اين موفقيت‌ها، "جدايی نادر از سيمين" را "هم‌سو با اهداف کشورهای غربی و خائن به اسلام و ملت ايران" عنوان کرده بودند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

با عرض معذرت از فا رسی زبانهای مودب در جواب به این به اصطلاح وزیر
در فارسی ضرب الامثلی هست که میگوید:
خود گوزی و خود خندی عجب مرد هنرمندی!

مردک احمق راست می گوید اصلا از لطف و صدقه سری رازن کبیر انقلاب است که ما زنده ایم۲ چرا که او می توانست مارا بکشد و حالا دست کم هنوز نمرده ایم اگر چه آنها به ما تجاوز هم کرده اند.

آقای وزیر حسته نیاشید دستتان درد نکند واقعا خیلی کمک کردید در واقع اگر شما نبودید فاجعه ایجاد میشد .
واقعا شما آقایان خجالت نمی کشید ؟ نه تنها سینما بلکه هر چه آثار فرهنگی ادبی و ... مربوط به یک ملت را نابود کرده اید و چند نفر انگشت شمار که خون دل از دست شما می خورند اگر نبودند و بطور مستقل عمل نمی کردند هیچگاه جایگاه واقعی هنر پدیدار نمی شد فیلم مورد نظر جمهوری اسلامی که بسیار حمایت کرده اید همان لمپنهای اخراجی های امثال دهنمکی هست فرهنگ و آثار سینمائی شما همان فیلمهای مافنگی شماست که با هزینه های بسیار و پولهای بی حساب شما تولید می شوند نه کارهای مستقل . اینها هنر حکومتی نیست که اعتبارش را به خودتان می دهید شما آنقدر بی کفایت هستید که حتی این فیلم را درک نمی کنید این هنر مردم است و کار یک هنر مند مردمی همین بس که شما از تحریم و جنگ حمایت می کنید و فرهادی از رنج مردم و صلح و دوستی حرف می زند . ننگتان باد که اینهمه پر رو هستید .

روحانیت شیه از زمان انزالش تا کنون هر پدیده ی نویی را حرام دانسته! از سماور گرفته که آیت بروجردی گفته بود خدا لعنت کند کسانی را که آب ما را می خواهند با نفس شیطان گرم کنند!! در کتاب « الجماع فی شارع العام» که آین مشکینی نوشته آمده که وقتی آب لوله کشی آمد جد بزرگوار من فریادش بلند شد که ایهالناس مواظب باشید این کافه رین ها می خواهند آب شما را بکنند تو لوله! بعد تلف٬ بعد برق٬ بعد سینما و تلویزیون و بعد ویدیو و بعد هم روحانیت توی عن تر نت ماند و خشکش زد که با این همه میل چه کند. جد خمینی ملعون هواپیما را هودج شیطان نامیده بود و از پس پیشبینی کرده بود که روزی آتش شیطان از آن خواهد بارید و راست هم گفته بود چون از نوادگانش با ایرفرانس مثل شیطان مجسم وارد ایران شد. بقیه اش را سید ابرام که ولده تازیها و ثمره تجاوزات است بپرسید.

خیلی پرو اند بعد هم فیلم جدایی فیلم تلخی بود که نشان دهنده فروپاشی ارزش های اخلاقی جامعه ما بود این همون فرهنگ انقلاب اسلامی است ؟ خوبه خودتون هم می دونید محصول سیاست های غلط شما چه فرهنگ و جامعه ای شده

موضوع اصلي فيلم که همان بازگوي وضعيت فاجعه آور جامعه ايراني است را نفهميديد و سوتي داديد و باعث شکست امپريالست فتنه و انحرافي و منافق و...و...و... شديد!!....
واقعا که مملکت بدست چه کساني افتاده؟.......

اين افتخار هيچ ربطي به حکومت طالباني شما ندارد.....

وقتیکه انسان به اظهارات این آدمهایی که ظاهرا وزیر ووکیل ان به اصطلاح متفکر؟آنهم در زمینه ای که فاقد هرگونه آگاهی هستند بی اختیار خنده اش میگیرد یک اتفاق ساده مانند اتفاق گچ کاران نه گچ ساران یا راز موفقیت امضای جناب وزیر ارشاد است که متبرک است یا سیگنال افقی یا عمودی که در دل این مجسمه جا داده اند و آقای شمقدری تنها کسی است که گیرنده اش میتواند بگیرد.اینان فکر میکنند دنیای آزاد وغرب هنرش با سیاست محض آلوده است آنهم در زمان قضاوت ونمیدانند که اگر همه دنیای غرب به سیاست آلوده باشد نه قضاوتش نه هنرش آلوده است جه خاصه که حق وناحق شمشیر برنده ای است که سارکوزی نمیتواند بر عکسش کند یا اوباما یا دیگران اسکار را چند هزار نفر انتخاب میکنند که کی حقش است وکی نیست اوبا ما انتخاب نمیکند قطعا سهم وزیر ارشاد در این افتخار ملی چیزی نزدیک به صفر است زیرا نقشی در تولید وبازی های هنرمندانه وداستان وووو نداشته است یک مجوز را امضا کرده است بر حسب وظیفه نوکری ملت اگر نوک رخوبی باشد وظیفه اش را انجام داده است ولاغیر این توانایی آقای فرهادی بوده است که این افتخار را نصیب سینمای ایران کرده است سینمایی که با هزاران مشکل بوبروست وهمین آقا دیری نمیگذرد که خانه سینما را منحل اعلام کرد آنانی که سینمای ایران را در سطح جهان مطرح کرده اند همه به نحوی با ده نمکی وشریفی نیا وسلحشور فرق دارند که اگر اینان صد سال هم فیلم بسازند برای عرضه به جهان ارزشی نخواهد داشت سینما یک هنر ویک صنعت است که اگر آزاد باشد میتواند ارزهای فراوانی را به کشور وارد کند ونان شب کودکان خیابانی را تامین کند سینمای هند بیشتر توانسته است اینکار را کند زیرا این سد های سانسور وگرفتاری ها را ندازد اما سینمای ما گرچه توانسته است بعد هنری خود را بنمایاند اما در آمد زا به آن معنا ومفهوم صنعت نبوده است دلیلش هم مدیریت همین آقاین اظهار نظر کننده است که تا باشند بدتر از این خواهد شد که امید بهبودی وآزاد گذاشتن خلاقیت ها نمیرود

راست ميگه اگر ميدانستند جايزه اسکار ميگيرد جواز برايش صادر نميکردند!...

خدا را شکر نگفت رمز پيروزی فرهادی زمانی بود که نطفه اش توسط پدرش بسته شد

ره بده سردار که که گلپران می کنی. و اسلام را خشبو. درود بر شرفت که از شرف خامنه ای هم شرفتر است. اسلام در پناه شما اوباش احتیاجی به علی و پیامبر ندارد.

تاکتیک همیشگی اول سعی به طرد و نابود کردن میگیرند اگر نتوانستند مصادره به مطلوب میکنند

واقعا بی چشم و رو هستند. دروغ در ذات اینها ریشه دوانده و توهم تمام وجودشان را گرفته . مرگ بر خامنه ایی دجال

آقا من فکر میکنم شما اصلا اخبار رو نخوندین، اصغر فرهادی یکی دیگست ده نمکی یکی دیگه ها... البته با این قدرت منطق و قضاوت انتظار این هم میره که توی تفسیر ترکیباتی مثل رمز موفقیت، آغاز راه پیروزی و غیره بعلاوه تاریخ خیلی ضعیف باشین که معمولا براش میرن مدرسه بعدم دیپلم میگیرن ببین به این آخری دقت کن میگیرن، بهشون نمیدن، دیپلم میگیرن.
البته خب اینم یه راه نوینه که به جای اینکه شعور مبنای تصمیم بشه، مد روز و جهت وزش باد و کاسه لیسی مبنای تصمیم بشه.
دوست عزیز بوی تعفن ذهن مریضت همه جا رو گرفته پیشنهاد میدم سریعا استعفا بدی بری سر کار اصلیت چون از وقتی چهار راه لشگر رفته تو طرح نوش شما رفته تو روغن.

یکی نیس بگه شوما که حمایتاتون انقد در برنده شدن جدایی نادر از سیمین مؤثر بود جرا اخراجی ها رو معرفی نکردید. شرف هم خوب چیزیه به خدا.

به خداقسم که ازاین وزیراطلاعات من پرروتربه عمرم فقط جناب رییس جمهور رادیدم وبس.ننگ براین حکومت هنرکش و ده نمکی پرست.ننگ

آخه از یه همچین آدم بلا نسبت دوستان عزیز احمقی چه توقعی دارید اینا همونان که نمی خواستن این فیلم رو به مراسم اسکار معرفی کنن از اون جهانگیر الماسی بگیر تا این شمقدری احمق و وزیر احمق تر از خودشون اینا باید برن راجع به فیلم های پورن که تخصصشون نظر بدن.
فرهادی جان دوستت داریم که ریدی به همه اینا

واقعا آقای فرهادی دستت درد نکنه!

با این هنرت بعضیا اونجاشون بدجوری داره میسوزه!

راستي آقاي وزير يادتان رفت شكست اسرائيل در اين صحنه را به رازن فرزانه تان تبريك بگوييد. در ضمن پيشنهاد مي كنم براي استقبال از آقاي فرهادي همراه با يك چفيه متبرك به فرودگاه برويد . ايشان را درجه عظماي بسيجي شدن نايل فرماييد. و من الله توفيق

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما