خانه | خبر | اخبارایران

رئيس قوه قضائيه: از صدور اعدام برای اخلالگران اقتصادی دريغ نخواهد شد

چهارشنبه, 1390-11-12 15:51
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

آيت‌الله صادق لاريجانی با اشاره به وضعيت اقتصادی چند هفته اخير در بازار ارز و سکه گفت قوه قضائيه از صدور اعدام برای اخلالگران اقتصادی دريغ نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، آيت‌الله صادق آملی لاريجانی، رئيس قوه قضائيه ايران امروز چهارشنبه ۱۲ بهمن‌ماه در جلسه مسئولان عالی قضايی بخشی از مسائل مربوط به نوسانات اخير در بازار ارز و سکه را به "توطئه و اخلالگری گروه‌های وابسته به دشمنان نظام از طريق برخی افراد و گروه‌های متصل و وابسته به بيگانگان" نسبت داد.

وی گفت: "در پشت صحنه‌ اين جريان دشمنان نظام قرار دارند که با ايجاد سايت‌های مختلف در مورد سکه و ارز نرخ‌سازی می‌کردند تا بازار را ملتهب کنند."

رئيس قوه قضائيه "تلاش عده‌ای اندک برای ايجاد تلاطم در وضعيت اقتصادی کشور" را غيرقابل تحمل دانست و گفت: "قوه قضائيه به‌شدت و قاطعيت به اتهامات اخلالگران اقتصادی که به دستگاه قضايی معرفی شوند رسيدگی و برخورد قضايی مناسب خواهد کرد."

وی افزود: "[قوه قضائيه] به لحاظ اهميت موضوع حتا از صدور مجازات اعدام نيز دريغ نخواهد کرد و اخلالگران اقتصادی بايد بدانند که مبارزه با آن‌ها نيز همچون مبارزه با قاچاقچيان، اشرار و مجرمان مواد مخدر در دستور کار قوه قضاييه قرار گرفته است."

پيش از رئيس قوه قضائيه ايران، حسین شریعتمداری، سردبير روزنامه کيهان نيز در سرمقاله پنجم بهمن‌ماه اين روزنامه نوسان‌های بازار ارز و سکه را به "دشمنان" نسبت داده بود

آيت‌الله لاريجانی از مسئولان اجرايی خواست تا اجازه "سوءاستفاده بيگانگان از وضعيت اقتصادی کشور" را ندهند.

پيش از رئيس قوه قضائيه، حسین شریعتمداری، سردبير روزنامه کيهان نيز در سرمقاله پنجم بهمن‌ماه اين روزنامه نوسان‌های بازار ارز و سکه را به "دشمنان" نسبت داده و نوشته بود: "گروهی متشکل از بهایی‌ها - مرتبط با محافل صهیونیستی - با همکاری افرادی از انجمن حجتیه- که شاید وابستگی به انجمن حجتیه پوشش آن‌ها بوده است!- در آشفته کردن بازار سکه و دلار طی دو هفته اخیر نقش مؤثری داشته‌اند."

شريعتمداری افزوده بود: "همه شواهد و قرائن یادشده به وضوح حکایت از آن دارند که آشفتگی دو هفته‌ای بازار سکه و دلار یک پروژه بیرونی بوده است و کسانی یا جریانی مرموز در داخل کشور مأموریت اجرای آن را برعهده داشته‌اند."

محافل نزديک به حکومت نيز از اين ارزيابی حسين شريعتمداری استقبال کردند.

در روزهای اخير، پس از گسترش تحريم‌های اقتصادی کشورهای غربی عليه ايران بازار ارز و سکه دچار نوسان‌های شديد شد و قيمت‌ها به‌شکل بی‌سابقه‌ای بالا رفت.

در پی اين رويداد نيروی انتظامی گروهی از صرافان تهران را بازداشت کرد.

محمود بهمنی ‌رئيس بانک مرکزی پس از چند روز سکوت در روز چهارشنبه پنجم بهمن‌ماه اعلام کرد که همه صرافی‌ها موظف‌اند ارز را با قيمت مصوب بانک مرکزی معامله کنند.

بانک مرکزی ايران نيز با اعلام سياست‌های جديد پولی و با صدور بخشنامه‌ و اعلام ارز تک‌نرخی و از سوی ديگر افزايش نرخ بهره بانکی تلاش کرد نرخ ارزهای خارجی و سکه را کنترل کند.

اين اقدام برای يکی دو روز قيمت ارز و سکه را پايين آورد اما بازار ارز و طلا در ايران روز دوشنبه ۱۰ بهمن‌ماه باز هم دچار نوسان‌های شديد شد و قيمت‌ها بار ديگر بالا رفت.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

در نماز روزجمعه این هفته رهبر خواهد گفت که مساله ارز و سکه را هم «کش» ندهید!!!!!!!

در اینکه شما پیروان آدمکشان غره تاریخ همچون علی هستید اصلا شکی درش نیست٬ و هم در اینکه شما پیرو راهزن بزرگ سید علی خامنه ای جانشین برحق و سارق بزرگ قرن هستید نیز شبهه ای درش نیست. اما در اینکه ما مردم هم دچار ***** اسلام ناب شده ایم بازهم حق به جانب توست. ولی حواست را جمع کن که ناگهان بام مسجد سقوط خواهد کرد.

بنام دین چه ها که نمی کنید؟! آیا جز ارعاب و تحدید و گرفتن و بستن و زدن و کشتن چیزی دیگر هم بلدید؟!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما