خانه | خبر | اخبارایران

مشاور مطبوعاتی احمدی‌نژاد فردا محاکمه می‌شود

شنبه, 1390-08-07 15:10
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

علی‌اکبر جوانفکر، صاحب‌امتياز روزنامه ايران به دليل انتشار ويژه‌نامه "خاتون" در دادگاه محاکمه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، علی‌اکبر جوانفکر، مشاور مطبوعاتی محمود احمدی‌نژاد، رئيس جمهور ايران، صاحب‌امتياز روزنامه ايران و مديرعامل ايرنا، در دادگاه کيفری استان تهران با حضور وکلای خود و هیأت منصفه مطبوعات به‌شکل علنی محاکمه خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب تهران جوانفکر را به‌خاطر مطالب درج شده در ويژه‌نامه "خاتون" که از سوی روزنامه ايران منتشر شد متهم کرده است.

روزنامه ايران در روز شنبه ۲۲ مردادماه سال جاری، ويژه‌نامه‌ "خاتون" را منتشر کرد که در آن مطالبی پيرامون حجاب اسلامی و جايگاه زن در اسلام به نقل از برخی شخصيت‌ها درج شده بود.

مصاحبه مهدی کلهر، مشاور فرهنگی محمود احمدی‌نژاد درباره چادر مشکی و سرمقاله ويژه‌نامه به قلم علی‌اکبر جوانفکر، از جمله مطالب مناقشه‌برانگيز اين ويژه‌نامه بودند که مورد انتقاد اصول‌گرايان مخالف دولت قرار گرفت.

علی‌اکبر جوانفکر قرار بود روز سه‌شنبه سوم آبان‌ماه نيز به اتهام توهين به آيت‌الله آملی‌ لاريجانی و آيت‌الله مصباح يزدی در دادگاه انقلاب حاضر شود که گفته می‌شود به دليل اعتراض به تشکيل دادگاه بدون حضور هیأت منصفه از شرکت در اين جلسه خودداری کرد

همچنين بخشی از مطالب آن که به انتقاد از گشت‌های ارشاد پرداخته و شماری از بازيگران زن ايرانی را به عنوان "بانوی نقش‌آفرين ايران اسلامی" معرفی کرده بود که با اعتراض اصول‌گرايان روبه‌رو شد.

دادستان تهران در روز انتشار ويژه‌نامه "خاتون" در روزنامه ايران، عليه سرپرست اين روزنامه به اتهام "جريحه‌دار کردن عفت و اخلاق عمومی" اعلام جرم کرد.

در اطلاعيه دادستان تهران آمده بود که روزنامه ايران با "حمله به چادر و حجاب و عفاف به ترويج اباحه‌گری در حوزه پوشش اسلامی" پرداخته است.

بنا به اين اطلاعيه، اين پرونده جهت رسيدگی به دادسرای فرهنگ و رسانه فرستاده شد.

جنجال بر سر مطالب اين ويژه‌نامه مدتی به بحث اصلی محافل حکومتی ايران تبديل گرديد و غلام‌حسين محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائيه، در نشست رسانه‌ای روز دوشنبه ۲۴ مردادماه خود اعلام کرد روزنامه ايران در رابطه با انتشار ويژه‌نامه "خاتون" تخلف کرده است.

علی‌اکبر جوانفکر، در يادداشتی که روز ۲۴ مردادماه در روزنامه ايران نوشت به موضوع ويژه‌نامه "خاتون" پرداخت و تبليغات عليه اين ويژه‌نامه را "اقدام موهن و منزجرکننده جريان مدعی اصول‌گرايی" و موج تبليغی "بر پايه تحريف، دروغ‌پردازی و جعل واقعيت" دانست.

وی با بيان اين‌که "تهيه‌کنندگان نشريه خاتون،‌ حجاب را يک اعتقاد دينی و ارزشی منطبق با طبيعت انسان و چادر را،‌ حجاب برتر می‌دانند" نوشت اين تهيه‌کنندگان "بر اين باورند که برخی جريان‌های سياسی و رسانه‌ای با توسل به روش‌های غيراخلاقی و ناجوانمردانه،‌ اقدام به تحريف مطالب خاتون کرده‌اند و آن را دستاويزی برای تشديد اتهامات بی‌اساس عليه دولت مردمی احمدی‌نژاد قرار داده‌اند."

علی‌اکبر جوانفکر هم‌زمان در گفت‌وگوی خود با خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا) نيز گفت: "آن‌چه برای ما غايت و هدف نهايی است، تبيين فلسفه حجاب برتر يعنی چادر است و همه تلاش‌ها در همين راستاست."

مشاور مطبوعاتی محمود احمدی‌نژاد قرار بود روز سه‌شنبه سوم آبان‌ماه نيز به اتهام توهين به آيت‌الله آملی‌ لاريجانی و آيت‌الله مصباح يزدی در دادگاه انقلاب حاضر شود که گفته می‌شود به دليل اعتراض به تشکيل دادگاه بدون حضور هیأت منصفه از شرکت در اين جلسه خودداری کرد اما وکيل وی در دادگاه حضور يافت.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما