خانه | خبر | اخبارجهان

نصرالله: هواپيمای بدون سرنشين سرنگون شده در اسرائيل ساخت ايران بود

جمعه, 1391-07-21 11:09
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان گفت هواپيمای بدون سرنشينی که چند روز پيش در آسمان اسرائيل مورد هدف قرار گرفت ساخت ايران بود و در لبنان مونتاژ شده بود.

 

رهبر حزب‌الله لبنان که شامگاه روز پنج‌شنبه ۱۱ اکتبر (۲۰ مهرماه) از تلويزيون المنار متعلق به اين حزب سخن می‌گفت افزود اين هواپيمای بدون سرنشين صدها کيلومتر بر دريای مديترانه پرواز کرد و سپس از جنوب اسرائيل وارد خاک اين کشور شد و بر فراز "پايگاه‌های حساس" به پرواز خود ادامه داد.

 

وی گفت اين هواپيمای بدون سرنشين در نزديکی ديمونا توسط اسرائيل سرنگون شده است. در ديمونا يک نيروگاه هسته‌ای اسرائيل قرار دارد.

 

حسن نصرالله گفت: "اين عمليات نشان‌دهنده توان پنهان‌سازی قابليت‌های نيروهای مقاومت است."
وی با تأکيد بر اين‌که اين عمليات بخشی از قدرت حزب‌الله است افزود: "اين نخستين بار نيست و آخرين بار هم نخواهد بود. ما توانايی دسترسی به تمام مناطق را داريم."

 

جمال‌الدين آبرومند، معاون هماهنگ‌کننده فرمانده سپاه پاسداران ايران اظهارات برخی کارشناسان امنيتی اسرائيلی مبنی بر احتمال ايرانی بودن اين هواپيمای بدون سرنشين را يک "عمليات روانی" دانسته بود

روز شنبه گذشته ارتش اسرائيل اعلام کرد يک هواپيمای بدون سرنشين را که از سمت دريای مديترانه وارد آسمان اسرائيل شده بود، سرنگون کرده است.

 

رهبر حزب‌الله لبنان همچنين گفت اين هواپيمای بدون سرنشين بزرگ‌تر از هواپيمای مرصاد است که در جنگ سال ۲۰۰۶ حزب‌الله با اسرائيل استفاده شد.

 

حسن نصرالله گفت پس از پايان يافتن جنگ ۳۳ روزه ميان اسرائيل و حزب‌الله، هواپيماهای اسرائيلی بار‌ها وارد حريم هوايی لبنان شدند و اکنون اين حق حزب‌الله است که پروازهای شناسايی بر فراز اسرائيل انجام دهد.

 

نصرالله افزود حزب‌الله به رهبران اسرائيل زمان کافی برای نتيجه‌گيری از اين رويداد و بررسی توان عملياتی هواپيمای بدون سرنشين را می‌دهد.

 

از سوی ديگر بنيامين نتانياهو، نخست‌وزير اسرائيل بر حفاظت از مرزهای کشورش تأکيد کرد و گفت از اين پس با جديت آن را پيگيری خواهند کرد.

 

ايهود باراک، وزير دفاع اسرائيل نيز در سخنانی از اقدام تلافی‌جويانه اسرائيل در مقابل ورود هواپيمای بدون سرنشين به خاک اين کشور خبر داد.

 

پيش از اين جمال‌الدين آبرومند، معاون هماهنگ‌کننده فرمانده سپاه پاسداران ايران روز دوشنبه ۱۷ مهرماه، در واکنش به اظهارات برخی کارشناسان امنيتی اسرائيلی مبنی بر احتمال ايرانی بودن اين هواپيمای بدون سرنشين گفت ممکن است اين يک "عمليات روانی" باشد.

 

آبرومند در ادامه افزوده بود: "علی‌رغم ادعاهای اين رژيم [اسرائيل] در خصوص گنبد آهنين و توانايی‌های سپر دفاعی‌اش، حضور اين هواپيمای بدون سرنشين، بيانگر اين است که اين سپر دفاعی خيلی کارآيی ندارد و فاقد توانمندی لازم است."

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

این فیلم را حتما ببینید.مستند مغزشویی مقدس

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما