خانه | خبر | اخبارجهان

ستايش پوتين از رويکرد عباس در فرايند صلح

سه شنبه, 1391-04-06 21:43
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

ولاديمير پوتين، رئيس جمهوری روسيه در ديدار با محمود عباس، رئيس تشکيلات خودگردان فلسطين سياست‌های او را در قبال فرايند صلح ستايش کرد.

به گزارش نشريه جروسالم پست، پوتين که امروز ۲۶ ژوئن (شش تير) وارد بيت لحم، مرکز تشکيلات خودگردان فلسطين شد پس از نشستی با محمود عباس اظهار داشت: "رهبری فلسطين و به‌طور خاص رئيس جمهور، رويکرد مسئولانه‌ای در قبال فرايند صلح که مبتنی بر وجود دو دولت است، داشته ‌است."

او گفت، اتحاد جماهير شوروی دولت فلسطين را در سال ۱۹۸۳ به‌رسميت شناخت و نگاه روسيه دراين‌باره هيچ تغييری نکرده‌ است.

جروسالم همچنين به نقل از خبرگزاری معان که در فلسطين مستقر است نوشت، محمود عباس خواستار برگزاری يک کنفرانس بين‌المللی صلح در مسکو شد.

بر اساس اين گزارش، دو رهبر همچنين درباره تلاش‌ها برای آشتی ميان حکومت تشکيلات خودگردان فلسطين و حماس گفت‌وگو کردند.

مقامات اسرائيل از ولاديمير پوتين خواستند فشار بيشتری بر ايران بياورد، اما در صحبت‌های پوتين هيچ نشانه‌ای مبنی بر موافقت با اين خواسته وجود نداشت

عباس گفت: "ما می‌دانيم که روسيه نگرانی‌هايی درباره آشتی [حماس و حکومت تشکيلات خودگردان فلسطين] دارد و من به پوتين اطمينان دادم که ما به سمت آن حرکت می‌کنيم. هر زمان که تاريخی برای برگزاری انتخابات مجلس قانون‌گذاری و رياست جمهوری تعيين شود، آغازی برای آشتی خواهد بود."

پوتين پيش از اين ديدار نيز روز گذشته (دوشنبه) با بنيامين نتانياهو و شيمون پرز، نخست‌وزير و رئيس جمهور اسرائيل در اسرائيل ديدار داشت.

به گزارش آسوشيتدپرس، مقامات اسرائيل در آن ديدار از ولاديمير پوتين خواستند فشار بيشتری بر ايران به‌منظور بازداشتن آن از ادامه برنامه‌های هسته‌ای بياورد، اما در صحبت‌های پوتين هيچ نشانه‌ای مبنی بر موافقت با اين خواسته وجود نداشت.

اسرائيل و روسيه از روابط عميق اقتصادی و فرهنگی برخوردارند که به‌واسطه بيش از يک ميليون مهاجری که از اتحاد سابق جماهير شوروی مهاجرت کردند و اکنون در اسرائيل زندگی می‌کنند، حاصل آمده ‌است. اما اين دو کشور رويکرد کاملأ متفاوتی با مسئله هسته‌ای ايران دارند. اسرائيل بارها ايران را تهديد به حمله نظامی کرده ‌است اما روسيه همواره مخالف اقدامات شديد عليه ايران است.

بر اساس اين گزارش، پوتين پس از ديدار با نتانياهو در سخنان کوتاهی اظهار داشت که گفت‌وگوهای آنان درباره مسئله ايران و خشونت‌ها در سوريه بوده ‌است، اما اضافه کرد که او معتقد است مداکره تنها راه حل برای اين موضوعات است.

پوتين در ادامه سفر خود در منطقه به کشور اردن می‌رود و با ملک عبدالله، پادشاه اين کشور ديدار می‌کند.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما