خانه | خبر | اخبارجهان

افزایش رويدادهای وخيم در بازداشتگاه‌های مهاجرت استرالیا

دوشنبه, 1390-08-30 18:36
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

برپايه تازه‌ترين آمار منتشرشده تعداد رويدادهای وخيم در بازداشتگاه‌های مهاجرت استراليا در طول سال گذشته افزايش چشمگيری داشته است.

هم‌اکنون بيش از ۱۳۰۰ واقعه وخيم در بازداشتگاه‌های مهاجرت استراليا ثبت شده است که نزديک به چهار برابر افزايش چنين رويدادهايی نسبت ۱۲ ماه گذشته را نشان می‌دهد.

سخنگوی اداره مهاجرت استراليا گفته است افزايش تعداد اين رويدادها در بازداشتگاه‌های مهاجرت نشان‌دهنده افزايش ورود قايق‌های پناهجويان در دو سال گذشته به استراليا است که فشارهايی را در بازداشتگاه‌ها به‌همراه آورده است.

گفته می‌شود بيش از ۱۰ هزار پناهجو از ماه ژوئن ۲۰۰۹ تاکنون توسط قايق به استراليا رسيده‌اند.

کشور استراليا سياست بازداشت اجباری پناهجويان را دنبال می‌کند و هر پناهجويی که به استراليا می‌رسد تا زمان رسيدگی به درخواست پناهندگی‌اش در بازداشتگاه‌های اين کشور نگهداری می‌شود.

بيشترين تعداد پناهجويان بازداشت‌شده در استراليا را پناهجويان افغانی با تعداد ۱۲۴۶و دومين گروه را ايرانی‌ها با تعداد ۱۰۹۵ پناهجو تشکيل می‌دهند

بسياری از پناهجويان با گذراندن روزهای خود در اين بازداشتگاه‌ها به بيماری‌های متعدد روانی دچار شده و حتی می‌ميرند، آن‌ها همچنين مورد خشونت و حمله نيز قرار می‌گيرند.

از سال ۲۰۰۰ تاکنون دادگاه‌های حقوقی استراليا دولت اين کشور را به دليل بدرفتاری با پناهندگان مجبور به پرداخت ۲۳ ميليون دلار به پناهندگان کرده است.

روزنامه سيدنی مورنينگ هرالد گزارشی از دولت استراليا را منتشر ساخته است که برپايه آن از سال ۲۰۰۰ تاکنون ۴۰۴ ادعا مبنی بر درخواست پول از سوی پناهندگان، ۲۹۳ شکايت در مورد بازداشت غير قانونی و ۱۱۱ درخواست برای توجه به افرادی که آسيب ديده و مجروح شده‌اند و درخواست‌های پناهندگی‌شان رد گرديده، ثبت شده است.

اليزابت اوشيا، وکيل امور اجتماعی در شهر ملبورن گفت: "بيشتر افرادی که ما پرونده‌های‌شان را عليه دولت نمايندگی می‌کنيم، به دليل افسردگی و استرس صدمه ديده‌اند."

گزارش‌های آماری از ماه اکتبر سال جاری نشان می‌دهند که ۳۵۰۰ پناهجو شش ماه و يا بيشتر در بازداشت به‌سر برده‌اند و همچنين نزديک به ۴۰ در صد پناهجويان يک سال را در بازداشت گذرانده‌اند.

برپايه اين گزارش‌ها در پايان ماه اکتبر در تمام استراليا بيش از ۴۰ هزار پناهجو تحت بازداشت بوده‌اند.

 

بيشترين تعداد از اين پناهجويان را پناهجويان افغانی با تعداد ۱۲۴۶و دومين گروه را ايرانی‌ها با تعداد ۱۰۹۵ پناهجو تشکيل می‌دهند.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما