خانه | مذاکره

مخالفان قذافی پيشنهاد مذاکره با او را رد کردند

یکشنبه, 1390-06-06 17:46
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

مخالفان معمر قذافی، رهبر ناپديدشده ليبی، پيشنهاد مذاکره او را رد کردند.

خبرگزاری آسوشيتدپرس، يکشنبه ۲۸ اوت ۲۰۱۱ (ششم شهريور ۱۳۹۰) خبر داده بود فردی که خود را موسی ابراهيم، سخنگوی دولت قذافی معرفی کرده در تماس با اين خبرگزاری گفته رهبر ليبی فرزند خود ساعدی قذافی را برای مذاکره با مخالفان انتخاب کرده است.

آسوشيتدپرس همچنين گزارش داده محمود شمام، وزير اطلاعات دولت موقت ليبی گفته است: «ما آن‌ها را (دولت قذافی) به رسميت نمی‌شناسيم، آن‌ها جنايتکار هستند و ما خيلی زود آن‌ها را بازداشت می‌کنيم.»

 

همچنين ويليام هيگ، وزير خارجه بريتانيا گفته شورای ملی انتقالی در حال حاضر مسئول اداره ليبی است و قذافی بايد هوادارن خود را به توقف جنگ فرا بخواند.

محمود شمام، وزير اطلاعات دولت موقت ليبی: ما آن‌ها را (دولت قذافی) به رسميت نمی‌شناسيم، آن‌ها جنايتکار هستند و ما خيلی زود آن‌ها را بازداشت می‌کنيم

اتحادیه عرب نیز با اعطای کرسی به شورای انتقالی به‌عنوان نماینده رسمی لیبی موافقت کرده است.

مخالفان قذافی بخش زيادی از طرابلس، پايتخت ليبی را تحت کنترل خود درآورده‌اند اما اين شهر با کمبود آب، برق و سوخت مواجه است.

سازمان ملل متحد و سازمان بهداشت جهانی در حال آماده‌کردن محوله‌های غذا، دارو و آب هستند تا در چند روز آينده به ليبی ارسال کنند.

مخالفان قذافی روز يکشنبه پس از درگيری با طرفداران رهبر ليبی شهر «بن‌جواد» را نيز تصرف کردند.
امروز همچنين اعلام شد که جسد سوخته ۵۰ نفر در بازداشتگاهی در طرابلس در نزديکی يک پايگاه نظامی کشف شده است. اين پايگاه نظامی به گردان ۳۲ به رهبری خميس قذافی، يکی از فرزندان معمر قذافی تعلق داشت.

 

محمد الرجالی، سخنگوی مخالفان گفته هواداران قذافی به طرف غرب ليبی فرار کرده‌اند و احتمالاً به نيروهای قذافی در شهر «سرت» خواهند پيوست.
مخالفان همچنين گفته‌اند در حال پيشروی به سمت شهر سرت هستند. شهر سرت که در ۴۵۰ کيلومتری طرابلس قرار دارد، زادگاه معمر قذافی است.
نيروهای مخالف قذافی می‌گويند احتمال دارد وی در اين شهر پنهان شده باشد.
نيروهای ناتو نيز اعلام کردند در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ دستگاه از تجهيزات نظامی قذافی و ۴ هدف در شهر سرت را از بين بردند.

مصطفی عبدالجليل، رئيس شورای ملی انتقالی ليبی گفته است: «ما هيچ اطلاعاتی در خصوص مکان حضور و پنهان‌شدن معمر قذافی و فرزندان وی نداريم.»

وی افزوده: «ما همچنان با طرفداران قذافی برای تحويل شهر سرت مذاکره می‌کنيم، ما تعهد می‌کنيم محاکمه عادلانه‌ای را برای مسئولان دولت قذافی برگزار کنیم.»

پيشتر اعلام شده بود معمر قذافی به الجزاير رفته است اما وزارت امور خارجه الجزاير اين خبر را «بی‌اساس» خواند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

این بابا خیلی رو دارد رویش از امام چهاردهم ایران هم بزرگتر است. با وجود چنین ادمی دیگر لازم نیست بریم قزوین سنگ پا بخریم. بابا در حال فرار است اما پیشنهاد مذاکزه میکند. یکی هم نیست ازش بپرسد مذاکره بر سر چه چیزی. شما که دیگر نه کشوری دردست دارید و نه قدرتی پشت تان است. این مذاکره را برای چه منظوری میخواهید؟ البته اگر خودشخص قذافی و "شمشیر اسلام" یعنی پسرش با هم بیایند شاید مخالفان قبول کنند که با وی مذاکره کنند. البته مخالقان وی را دستگیر خواهند کرد و در زندان خواهند انداخت.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما