خانه | خبر | اخبارایران

وزير جديد ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات از مجلس رأی اعتماد گرفت

سه شنبه, 1391-12-08 11:31
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

نمايندگان مجلس با اکثريت آراء به محمدحسن نامی به‌عنوان وزير ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات رأی اعتماد دادند.

 

به گزارش منابع خبری ايران، نمايندگان مجلس امروز سه‌شنبه هشتم اسفندماه با ۱۷۷ رأی موافق، از ۲۴۳ نماينده حاضر به محمدحسن نامی وزير پيشنهادی ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات برای تصدی اين وزارتخانه رأی اعتماد دادند.

 

محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور ايران روز ۱۱ آذرماه سال جاری رضا تقی‌پور را از وزارت ارتباطات برکنار کرد و علی نيک‌زاد، وزير راه، مسکن و شهرسازی را سرپرست اين وزارتخانه کرد. اين در حالی بود که رضا تقی‌پور در مراسم تودیع‌اش شرکت نکرد.

 

احمدی‌نژاد در مورد تغییر وزير ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات و انتصاب سرپرست برای این وزارتخانه، در همان زمان گفت از سال گذشته این وزارتخانه در فهرست ادغام وزارتخانه‌ها بود.

 

اما سرپرستی نيک‌زاد و ادغام دو وزارتخانه راه و ارتباطات با مخالفت مجلس روبه‌رو شد و احمدی‌نژاد، محمدحسن نامی را در بهمن‌ماه به سرپرستی وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات برگمارد و سپس وی را به‌عنوان وزير پيشنهادی به مجلس معرفی کرد.

 

جلسه رأی اعتماد به وزير ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات در ميان همهمه و شلوغی و بی‌تفاوتی نمايندگان برگزار گرديد

احمدی‌نژاد امروز به همراه جمعی از اعضای کابينه دولت دهم در جلسه رأی اعتماد محمدحسن نامی در مجلس حضور يافت و در سخنان کوتاهی از وزير پيشنهادی‌اش دفاع کرد.

 

بنا به گزارش‌ها پس از جنجال‌های آخرين حضور احمدی‌نژاد در مجلس و افشای فاضل لاريجانی، برادر علی لاريجانی، رئيس مجلس و صادق لاريجانی، رئيس قوه قضائيه مبنی بر "سوءاستفاده از قدرت و رانت‌خواری"؛ در طول سخنرانی امروز احمدی‌نژاد مجلس در آرامش کامل بود.

 

احمدی‌نژاد سپس مجلس را ترک کرد و پس از سخنان نمايندگان مخالف و موافق، محمدحسن نامی از برنامه‌اش سخن گفت.

 

وی در سخنانش وعده داد احکام برنامه پنجم توسعه در بخش تأمين زيرساخت‌های ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، به فيبر نوری و تأمين زيرساخت‌های لازم برای گسترش خدمات الکترونيکی در دستگاه‌ها و نهادهای دولتی در قالب شبکه ملی ارتباطات را اجرايی کند.

 

بر اساس گزارش‌های منتشرشده جلسه رأی اعتماد به وزير ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات در ميان همهمه و شلوغی و بی‌تفاوتی نمايندگان برگزار گرديد.

 

محمدحسن نامی، متولد سال ۱۳۳۲ در دليجان و امير سرتيپ دوم است. وی پيش از اين معاون ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی و رئيس سازمان جغرافيايی نيروهای مسلح و عضو هیئت مديره انجمن ژئوپليتيک ايران بوده است.

 

نامی سابقه حضور طولانی در دوران جنگ ايران و عراق را دارد و سه بار در اين جنگ مجروح شده است.
وی دکترای جغرافيايی سياسی از دانشگاه آزاد اسلامی علوم و تحقيقات تهران، دکترای مديريت استرات‍ژيک از دانشگاه عالی دفاع ملی و همچنين دکترای مديريت کشورداری از دانشگاه کيم ايل سونگ کره شمالی دارد.

 

محمدحسن نامی همچنين تجربه کاری در پرو‍‍ژه‌ زيرساخت "اينترنت ملی"، پروژه زيرساخت سايت بصير که به "گوگل ارس" ايرانی شهرت يافته است، تعيين مدل سه بُعدی توپوگرافی جمهوری اسلامی ايران جهت مکان‌يابی آنتن‌های مخابرات و راه‌اندازی و تکميل ايستگاه گيرنده و کنترل داده‌های ماهواره‌ای را دارد.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

اینترنت فیلتر شده , ارتباطات ایران گه اش مونذه که وزیر هم براش انتخاب می کنند!؟

دیکتاتوری ولایتی نظامی

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما