خانه | خبر | اخبارایران

بازداشت ۱۰ روزنامه‌نگار نشریات بهار٬ شرق٬ اعتماد٬ آرمان و آسمان

یکشنبه, 1391-11-08 20:04
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

دست‌کم ۱۰ تن از روزنامه‌نگاران نشریات اعتماد٬ شرق٬ بهار٬ آرمان و آسمان امروز یکشنبه هشتم بهمن ماه ۱۳۹۱ در پی حضور هم‌زمان نیروهای امنیتی در این نشریات بازداشت شدند.

 

بر اساس گزارش‌های رسیده از تهران٬ نیروهای امنیتی شامگاه یکشنبه با  حضور هم‌زمان در روزنامه‌های اعتماد٬ شرق٬ بهار و آرمان و نشریه آسمان کارت‌های خبرنگاری و تلفن‌های همراه افراد شاغل در این رسانه‌ها را توقیف کرده و  دست‌ کم ده تن از آنها را دستگیر کردند.

 

بر اساس آخبار ارسالی تا این لحظه جواد دلیری (سردبیر)، نسرین تخیری (دبیر سرویس اجتماعی) و ساسان آقایی (دبیر سرویس سیاسی) روزنامه اعتماد٬ مطهره شفیعی (دبیر سرویس سیاسی) و نرگس جودکی (دبیر سرویس اجتماعی) روزنامه آرمان٬ پوریا عالمی و پژمان موسوی از روزنامه شرق٬ امیلی امرایی از روزنامه بهار و اکبر منتجی از نشریه آسمان  و صبا آذرپیک در زمره بازداشت‌شدگان هستند.

 

گفته می‌شود نیروهای امنیتی حکم بازداشت این روزنامه‌نگاران را در دست داشته‌اند و  احکام بازداشت از سوی "دادسرای فرهنگ و رسانه" صادر شده بود.

 

روزنامه‌های اعتماد٬ شرق٬ بهار و آرمان از جمله رسانه‌های مستقل و منتقد دولت هستند که در سال‌های گذشته بارها توقیف و روزنامه‌نگاران شاغل در آن بازداشت شده‌اند.

 

حمله به روزنامه‌های مستقل در حالی صورت می‌گیرد که روز شنبه٬ هفتم میلاد فدایی اصل (دبير سرويس سياسی خبرگزاری کار ايران) و سلیمان محمدی (عضو تحريريه روزنامه بهار) از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند. از زمان بازداشت این دو روزنامه‌نگار اطلاعی از وضعیت آن‌ها در دست نیست و اتهامات آن‌ها هنوز اعلام نشده است.

Share this
Share/Save/Bookmark

از حالا بگير و ببند را شروع کردند. خامنه اي : کي انتخا بات آزاد نبوده ؟!

واقعا این تیتر روزنامه سرمایه با عنوان" رییس سیاه کاخ سفید" بسیار زشت و نژاد پرستانه است. خوشبختانه یا متاسفانه استفاده از مفاهیم نژاد پرستانه در ایران در صورتی که برای حکومت شر درست نکند آزاد است!!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما