خانه | خبر | اخبارایران

"ايران قابليت نظامی خود را در خليج فارس تقويت می‌کند"

جمعه, 1391-05-06 16:48
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

نشريه واشنگتن پست در گزارشی ادعا کرد که ايران به سرعت در حال کسب قابليت‌های جديدی برای حمله به ناوهای جنگی آمريکا در خليج فارس است.

بنا به اين گزارش، تحليلگران آمريکايی و خاورميانه می‌گويند که ايران زرادخانه‌ای از موشک‌های پيشرفته ضد ناو را تدارک ديده و در حال افزودن بر تعداد ناوچه‌های جنگنده سريع و زيردريايی‌هايش است.

به گفته مقامات آمريکايی، اين تجهيزات جديد که اغلب به‌واسطه کمک کشورهای ديگر توسعه يافته است، باعث شده که فرماندهان نيروی دريايی ايران اطمينان حاصل کنند که در صورت برافروخته شدن آتش خصومت، به سرعت می‌توانند به کشتی‌های آمريکايی خسارت‌هايی وارد کرده يا آن‌ها را نابود کنند.

هر چند که مقامات نيروی دريايی آمريکا متقاعد شده‌اند که در صورت درگرفتن جنگ، قدرت‌شان بر طرف مقابل می‌چربد، تجهيزات پيشرفته ايران بر نگرانی‌ها درباره تلفات احتمالی آمريکا در ساعات اوليه جنگ در خليج فارس دامن زده است.

"تجهيزات پيشرفته ايران بر نگرانی‌ها درباره تلفات احتمالی آمريکا در ساعات اوليه جنگ در خليج فارس دامن زده است"

به گفته برخی تحليلگران نظامی سابق و امروزی، افزايش دقت موشک‌های برد کوتاه ايران در کنار تاکتيک‌های ايران در به کارگيری هم‌زمان صدها ناوچه کاملأ مسلح می‌تواند قابليت‌هايی پدافندی اين کشور را حتی با مدرن‌ترين کشتی‌های آمريکايی برابری دهد.

در هفته‌های اخير که در مذاکرات هسته‌ای ايران با قدرت‌های جهان هيچ گونه پيشرفتی حاصل نشده و تنش‌ها افزايش يافته است، ايران دوباره تهديدهايش را درباره مسدود کردن تنگه هرمز و مسير کشتيرانی در منطقه خليج فارس تکرار کرده است.

مقامات ايران در عين حال هشدار داده‌اند که هر گونه‌ حمله‌ای به تجهيزات هسته‌ای اين کشور، با مقابله‌به‌مثل سنگينی مواجه خواهد شد.

آمريکا معتقد است ايران برنامه هسته‌ای‌اش را با هدف دستيابی به قابليت توليد سلاح‌های هسته‌ای دنبال می‌کند و اين کار را تحت پوشش اهداف غير نظامی‌ای که برای آن برمی‌شمارد انجام می‌دهد.

وزارت امور خارجه ايران در هفته گذشته اعلام کرد که حضور ناوهای جنگی آمريکا در خليج فارس به‌منزله "تهديدی واقعی" برای امنيت منطقه است.

مقامات پنتاگون نيز به اين اظهارات ايران با اعزام ناوهای بيشتری به خليج فارس پاسخ دادند. افزايش تعداد ناوهای آمريکايی در خليج فارس بنا به درخواست کنگره آمريکا و متحدان اين کشور در منطقه صورت گرفته است.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما