ویدیوهای دیگر شهرفرنگ

خانه | شهاب سنگ

بارش شهاب‌سنگ‌ها در اورال روسیه

جمعه, 1391-11-27 14:47
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
See video

ستونی از دود، و درخشش نوری خیره‌کننده در پهنه آسمان. صدای انفجار. ترکش‌ها و شکسته شدن شیشه‌ها در اثر موج انفجار.

 

وزارت کشور روسیه، صبح امروز، جمعه ۱۵ فوریه ۲۰۱۳ اعلام کرد که شهاب‌سنگ‌هایی به منطقه کوهستانی اورال در این کشور اصابت کرده‌اند.

 

بنا بر این گزارش بیش از ۵۰۰ نفر و از آن میان ۱۰ کودک در این سانحه مجروح شده‌اند. بیش از ۲۰ هزار نیروی امدادگر به منطقه اورال که با مسکو ۱۵۰۰ کیلومتر فاصله دارد اعزام شده‌اند.
شهروندان روس با دوربین‌ تلفن‌های همراه‌شان از این سانحه فیلم گرفته‌اند و این فیلم‌ها را در شبکه‌های اجتماعی و در یوتیوب انتشار داده‌اند.

 

●به‌زودی شهاب‌سنگی

به قطر ۴۵ کیلومتر از نزدیکی

کره زمین عبور خواهد کرد.

 

در این میان شبکه اول تلویزیون روسیه اشتباهاً تصاویری از یک انفجار در سال ۲۰۰۹ منتشر کرد و این تصاویر را به سانحه برخورد شهاب‌سنگ‌ها به منطقه اورال نسبت داد.

 

اعلام شده است که به‌زودی شهاب‌سنگی به قطر ۴۵ کیلومتر از نزدیکی کره زمین عبور خواهد کرد. فاصله این شهاب‌سنگ با چندین هزار تن وزن کمتر از فاصله ماهواره‌ها با کره زمین خواهد بود. دانشمندان اعلام کرده‌اند که چنانچه این شهاب‌سنگ از کنار زمین بگذرد، با دوربین‌های ساده هم قابل دیدن خواهد بود.

 

خطر برخورد شهاب‌سنگ همواره کره زمین را تهدید کرده است. برخی از دانشمندان انقراض نسل دایناسور‌ها را به برخورد شهاب‌سنگ‌های عظیم با کره زمین نسبت می‌دهند و برخی دیگر این فرضیه را در میان آورده‌اند که شهاب‌سنگ‌ها پس از شکل‌گیری کره زمین با خود آب و مواد معدنی به زمین آوردند و به این ترتیب باعث شدند، زندگی در کره خاکی ما شکل بگیرد.

 

در ویدیویی که از مجموعه ویدیوهای شهروندی درباره سانحه اورال برای شما برگزیده‌ایم، شهاب‌سنگی را در آسمان منطقه اورال می‌توان دید.

 

 

Share/Save/Bookmark

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما