خانه | جامعه | زنان

خودارضایی، کشف دوباره تن

دوشنبه, 1390-10-05 16:24
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
پریسا کاکایی
پریسا کاکایی- آیا خودارضایی یک بیماری است؟ گناه محسوب می‌شود یا نشانی از انحطاط اخلاقی است؟ چند درصد از مردم خودارضایی می‌کنند؟ آیا ازدواج درمان خودارضایی است؟ جامعه این عمل را چگونه قضاوت می‌کند؟
 
بیشتر مردم کم‌و‌بیش، لمس بدن و مفهوم خودارضایی را تجربه کرده‌اند. آن‌ها با تحریک آگاهانه یا ناآگاهانه آلت جنسی به لذت جنسی و همچنین ارگاسم یا انزال دست می‌یابند و‌ گاه با احساس آمیخته به گناه و شرم ناشی از آموزه‌های فرهنگی، اجتماعی و دینی باز به تکرار آن می‌پردازند یا آن را ترک می‌کنند. برخی اما آگاهانه و مطمئن‌تر، از وسایل جنسی (sex toys) کمک می‌گیرند. یعنی امکانات نوین را برای تجربه یک لذت جنسی به کار می‌گیرند.
 
شکل عمل یا وسیله هرچه هست، خودارضایی بیشتر در غیاب شریک جنسی اتفاق می‌افتد، اما این یک قاعده ثابت نیست و می‌تواند بخشی از تنوع ارتباط جنسی دو فرد نیز باشد. خلاصه آنکه، خودارضایی تنها به افرادی که تنها هستند تعلق ندارد بلکه روشی برای دستیابی به لذت جنسی است که در میان زن و مرد، مجرد و متاهل، همجنس‌گرا و دیگرجنس‌گرا و پیر و جوان طرفداران خود را دارد.
 
استدلال‌های موافق و مخالف

همیشه بحث‌های زیادی در مورد خودارضایی مطرح بوده است و بسیاری در جهت تقبیح این عمل، آن را عامل مشکلات روانی و فیزیکی دانسته‌اند. از سوی دیگر، این مباحث، واکنش محققان و متخصصان امور جنسی، همچنین بهداشتی و پزشکی را نیز با خود به همراه داشته است. موافقان خودارضایی، نقدهای موجود را بیشتر اخلاقی و مذهبی دانسته‌اند و منبع علمی و اثبات شده‌ای برای آن‌ها قائل نیستند. به‌طور مثال حامیان استدلال‌های مبنی بر لرزش دست ناشی از خودارضایی، کبودی زیر چشم، امکان ناتوانی جنسی در آینده و مسائلی از این دست، تاکنون برای اثبات مدعای خود هیچ تحقیق علمی مبتنی بر آمار و بررسی گروهی از افراد در بازه زمانی مشخص ارائه نداده‌اند و تنها به روایات، احادیث و توصیه‌های مذهبی به عنوان منابع معتبر، بسنده می‌کنند.

 
دیدگاه مذهبی، خودارضایی را یک عادت بد آلوده به پنداری نادرست معرفی می‌کند که بر اثر آن فرد، دچار مشکلات جدی خواهد شد. این رویکرد، خودداری را به جوانان توصیه کرده است و از آن‌ها می‌خواهد خود را در معرض تصاویر، فیلم‌ها، اشخاص و عوامل تحریک‌کننده جنسی قرار ندهند تا بر اثر آن، افکار و امیال‌شان تحریک نشود. آنان را همچنین به ازدواج تشویق می‌کنند تا برای ارضای غرایزشان دست به اعمال شیطانی نزنند و با همسر خود همبستر شوند. بر اساس باور مخالفان خودارضایی، عدم باروری زنان یکی از نتایج این عمل محسوب می‌شود. در عین حال کسانی که به خودارضایی مبادرت می‌ورزند دچار احساس شرم، عدم اعتماد به نفس، گناه و خودکم‌بینی خواهند شد. همچنین بر همین اساس، خودارضایی موجب تحلیل انرژی و احساس ضعف می‌شود و حتی در زیبایی چهره نیز تاثیر می‌گذارد. کاهش قدرت حافظه، عدم تمایل به جنس مخالف، اختلال در سیستم عصبی و مرگ تدریجی سلول‌های عصبی ازجمله عوارض دیگری هستند که برای خودارضایی بر شمرده شده‌اند.
 
در مقابل، متخصصان ارتباط جنسی، روان‌شناسان و پزشکان، عملکرد خودارضایی را همانند سکس با یک فرد دیگر دانسته‌اند و کارکرد متفاوت و خاصی را برای آن تعریف نمی‌کنند. آن‌ها این عمل را بخشی از فعالیت جنسی دانسته‌اند و در مواردی، موجب دستیابی به سلامت و شناخت رابطه جنسی تلقی می‌کنند. خودارضایی به باور موافقان آن، کشف عملکرد جنسی هر فرد توسط خود اوست که می‌تواند در یافتن نقاط حساس و تحریک‌کننده موثر باشد و کیفیت ارتباط جنسی با یک فرد دیگر را افزایش دهد.
 
خودارضایی برای زنان، مزایایی بیش از لذت جنسی در بردارد. دکتر ناکتون، مدیر مرکز متخصصان اورولوژی برای سلامت جنسی واقع در سنت لوئیس، خودارضایی را یکی از روش‌های فعال‌سازی راه‌های عصبی مسئول تولید ترشح واژنی یا‌‌ همان لوبریکنت‌ها معرفی می‌کند 
اگرچه مخالفان خودارضایی، میل جنسی را امری وابسته به محرک‌های محیطی قلمداد کرده که البته این محرک‌ها در جای خود موثر هستند، اما توصیه خاصی برای پذیرش غریزه جنسی به عنوان یک نیاز ذاتی در فرد نداشته است و ارضای آن را به ازدواج موکول می‌کنند. در حالی که سرکوب جنسی، خود یکی از عواملی است که می‌تواند به تنش‌های رفتاری یک انسان در زندگی فردی و اجتماعی منجر شود. همچنین بر اساس استدلال موافقان، احساسات منفی که به خودارضایی نسبت داده می‌شوند ناشی از خود عمل نیستند بلکه محصول باورهای فرهنگی، سنتی و مذهبی جامعه هستند که فرد را برای داشتن نیاز جنسی و ارضای آن مورد سرزنش و بازخواست قرار می‌دهند. این در حالی است که خودارضایی نیز مانند ارتباط جنسی، بخش خصوصی و تصمیم فردی زندگی هر انسان است که هیچ جامعه یا دین و باوری حق دخالت در آن را ندارد. ترس از قضاوت‌های اجتماعی، احساس شرم و انزوا را در فرد افزایش می‌دهد و او را در مورد خودارضایی دچار تناقض‌های اخلاقی، روانی و مذهبی می‌کند.
 
نکته مهم دیگر، توصیه برخی از متخصصان ارتباط جنسی و روان‌شناسان به مراجعان‌شان در رابطه با تجربه خودارضایی است. در برخی موارد مانند انزال زودرس مردان، دیرارضایی زنان، خشکی واژن و عدم وجود شریک جنسی، این متخصصان، خودارضایی را به عنوان یک تمرین و همچنین درمان مقطعی معرفی می‌کنند.
 
زنان و خودارضایی

با توجه به نبود آمار دقیق در مورد افرادی که در ایران خودارضایی می‌کنند، تنها می‌توان با نگاهی به آمار سایر کشور‌ها مانند "تحقیق زندگی اجتماعی و سلامت ملی آمریکا"این برداشت کلی را داشت که زنان کمتر از مردان خودارضایی می‌کنند. افسانه‌های موجود در تقبیح خودارضایی و شرح مضرات آن در مورد زنان گاه بیشتر و نگران کننده‌تر است. عدم توانایی بارداری، ضعف مدام، از دست دادن زیبایی، ناتوان شدن در ارتباط با مردان، از دست دادن توانایی جنسی به مرور زمان و آسیب پرده بکارت از جمله مضرات خودارضایی برای زنان شمرده شده‌اند.

 
همان‌طور که پیشتر نیز مطرح شد بسیاری از ادعاهای فوق به ویژه در مورد زنان، بی‌اساس هستند و قابل اثبات نیستند، اما مسئله‌ای که بسیار مطرح می‌شود و برخی از دختران مجرد و باکره نیز از آن واهمه دارند، از دست دادن پرده بکارت است. در حالی که خودارضایی الزاماً به معنای ورود یک شیئی خارجی یا انگشت به داخل واژن نیست بلکه می‌تواند با تحریک اندام خارجی جنسی به ویژه کلیتوریس صورت بگیرد و به لذت جنسی منجر شود. در این صورت هیچ اتفاقی برای پرده بکارت نخواهد افتاد. از جهت دیگر، خودارضایی به عنوان یک گزینه در شرایطی که احتمال انتقال بیماری‌های مقاربتی یا بارداری وجود دارد، می‌تواند کاملاً امن و بی‌خطر باشد.
 
فراموش نکنیم که خودارضایی برای زنان، مزایایی بیش از لذت جنسی در بردارد. دکتر ناکتون، مدیر مرکز متخصصان اورولوژی برای سلامت جنسی واقع در سنت لوئیس، خودارضایی را یکی از روش‌های فعال‌سازی راه‌های عصبی مسئول تولید ترشح واژنی یا‌‌ همان لوبریکنت‌ها معرفی می‌کند.این امر در مورد زنانی که به دلایلی چون بالا رفتن سن دچار تغییرات هورمونی شده‌اند یا بر اثر درمان‌های شیمیایی بیماری‌هایی چون سرطان و همچنین عدم وجود شریک جنسی خشکی واژن را تجربه می‌کنند می‌تواند موثر واقع شود و به نرم شدن واژن کمک کند.
 
در مجموع، خودارضایی برای زنان، راهی برای کشف زنانگی است. مدت زمان، شکل تحریک و ارضای جنسی زنان با مردان متفاوت است و تنها به اندام جنسی محدود نمی‌شود. خودارضایی، به نوعی کشف جغرافیای تن است که طی آن نقاط حساس و تحریک‌کننده توسط خود زن یافت می‌شود و می‌تواند با شریک جنسی به اشتراک گذاشته شود. این عمل، بخشی از سلامت جنسی است که می‌توان بدون استرس، نگرانی زمان، تظاهر به ارضا شدن و به عنوان یک گزینه از آن لذت برد.
 
خطوط قرمز

اگرچه خودارضایی بخشی از عملکرد جنسی محسوب می‌شود، اما باید توجه داشت اگر مانند هر رفتار دیگر به صورت افراطی در پیش گرفته شود و به هر شکلی زندگی فردی، اجتماعی، شغلی و تحصیلی فرد را دچار اختلال کند، اگر تبدیل به یک عادت شود که نپرداختن به آن موجب استرس در فرد شود و یا به عنوان جایگزین ارتباط جنسی با شریک جنسی در پیش گرفته شود، می‌توان به عنوان یک اختلال به آن نگاه کرد. فراموش نشود افراد متاهل و کسانی که شریک جنسی دارند نیز به خودارضایی اقدام می‌ورزند، اما این به معنای جایگزین شدن نیست بلکه بخشی از زندگی جنسی فرد را تشکیل می‌دهد. 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

کورت توخولسکی، طنز نویسی آلمانی، به یک موضوع جالبی اشاره می کند که روزی یک نو جوان برای اولین بار خودارضایی می کند و روز بعد به دوستان خود می گوید : دوستان من دیروز یک چیز جدیدی را کشف کردم !!!

ریکلام خوبی برای خود عمل خود ارضآیی بود اما شما نیز به‌ طور علمی اثبات نکردید که‌ خود ارضایی مضڕ نیست و همچون مذهبیون برخورد کردید!

چه خوب یک اطلاح نسبتا مناسب برای ج.. زدن پیداشد. این کار نه مضر است و نه مشلی ایجاد میکند. فرقی هم ندارد که چگونه فردی به ارضای تمایلات طبیعی خود بپردازد.

اخیرا اخوندی در ایران راجع به استفاده از سایتهای مستحجن برای خودارضایی سخن میگفت و مراجعین به زیر منبر ایشان خیلی هم فراوان هستند. دکان این یکی که خیلی رونق دارد.

اگه سکس مضرره خود ارضایی هم می تونه مضرر باشه! دیدگاه مذهبی مورد خودارضایی خنده آوره. اکثریت قریب به اتفاق مردم دست به این کار می زنند

ممنون از مقاله خوبتون... با لایک فراوان
اینکه خود ارضایی بدون هیچ قصاوت اخلاقی تنها شکلی از زندگی جنسی یک فرد رو تشکیل میده، به نظرم مهمترین نکته این متن بود....
کاش جامعه ما هم بتونه سریع تر از اینها این رو درک کنه که انسانها حالا چه مجرد بمونن چه شریک جنسی داشته باشند ...خلاصه هر گونه رفتار جنسی که مایلند رو و با هر کس یا کسایی داشته باشند ...بازهم تنها تا زمانی که حقوق بشر رو خدشه دار نکردند، آزادند و این مربوط به جامعه نیست که شکل و نوع زندگی جنسی افراد رو تعیین (بخونیم محدود ) کنه

پس شما موافق خود ارضایی هستید.

آدم می ماند بعد از خواندن مقاله های استواری مثل نوشته های آرش سلیم، در برابر چنین نوشته هایی که در باب فواید ج...غ زدن توضیح می دهند چه بگوید!! تازه 5 برابر هم بیشتر لایک می خورند. آیا باید نتیجه گرفت خوانندگان رادیوزمانه به «کشف دوباره تن» شان بیشتر علاقه دارند؟

سلام من جوان ٢٧ ساله و مجرد هستم و ١٢ سال است كه مدام خود ارضايي ميكنم و لي تا الان كه مشكلي نداشتم اميد وارم هيچ وقت هم مشكل نداشته باشم.

دیدگاهها و باورهای مذهبی کهنه و فرسوده اند ...فقط کسانی دنبال اینمنع کردنها و تابوها می روند که خود دست به هر عمل ضدبشری میزنند از تجاوز به زندانی از صیغه کردن دختران جوان و تجاوز به طلبه های جوان در حوزه ها ... ...مقاله ی علمی و جذابی بود ...چون تابو شکن است من آنرا در صحفه ی فیس خود گذاشتم تا دوستانم آنرا بخوانند.

مذهب ابزاریست برای حفظ قدرت و کنترل جامعه.
و ازدواج به معنای عقد قرار داد یکی از اصلی ترین راههای کنترل و هدایت زندگی ِ افراد برای حفظ قدرت است..
مذهب تنها راه ِ مجاز برای لذت بردنِ جنسی را ازدواج معرفی کرده و چه بسا افرادی که تنها به این دلیل ازدواج کرده و می کنند..
در رفتار جنسیِ خود ارضایی (با توجه به نبودن افراط در تکرار بیش از حد) هیچ آسیبی تعریف نمی شود و حتی پزشکان بنا به فواید خود ارضایی, گاه آن را به بیمارانِ خود توصیه می کنند.
و من به شخصه اعتقاد دارم در شرایط ِ نبودن شریکِ جنسی, خود ارضایی کم خطر ترین رفتار جنسی می تواند باشد
و همین طور سختی های رابطه ِ جنسی با استناد به تجربه هایی که فرد شخصا با تنِ خود داشته گاه از بین می رود.

فکر کنم همه ی کسایی که کامنت گذاشتن با خود ارضایی در گیر بودن یا هنوز هستن. اکثرا هم به نوعی یه توجیهی برای کارشون پیدا کردن. به نظر من این مطاب از همون مطلب های افراد مذهبی بود البته در جهت عکس مسیر اونها. اول وقتی مطلب رو دیدم خوشحال شدم گفتم الان چند تا دلیل معقول و علمی می خونم ولی حتی دریغ از یک کلمه حرف علمی.

افراط و تفریط در هر کاری می تواند گرفتاری آفرین باشد، چه از دید فیزیکی، چه روانی و چه هر دو ... خودارضایی بی رویه همچون سکس بی رویه و همچون سکس نداشتن به مدت زمان طولانی می تواند زیان آور باشد ... آب یک نوشیدنی حیاتی است و حتی به مقدار نسبتاً زیاد باید مصرف شود تا تندرستی آدم تضمین شود ولی آیا می شود مثلاً روزی 100 لیتر آب نوشید و مشکلی نداشت؟

من هفته اي يكي دوبار اين كار را انجام مي دم ، اگر " نكنم " منفجر مي شوم !

هر چیز که اعتیاد آور باشد و بعد نتوان آنرا ترک کرد مضر است توضیح بیشتر نمی دهم همین بس کسانی که خود ارضایی می کنند قادر به ترک آن نیستند. جز در موارد استثنا

با این که مشکل بزرگی را مطرح کردید هیچ اطلاعات و سخنی برای گفتن عرضه نکردید. خلاصه : خودارضائی متاسفانه برای مردان مضر است. روانی و بیوشیمیائی و فیزیولوژیکی و عادتی. روانی پذیرش بیچارگی و بیکسی. بیوشیمیائی بشدت غلظت کلسترول را هم از نوع سبک و هم سنگین پائین میاورد که برای جوانان زیان بخش است. تخمرغ کمی این کمبود را جبران میکند اما متاسفانه سطح کلسترول بد را بالا میبرد. فیزیولوژیکی مفاصل استخوانها را سست و مایع بین مفاصل را رقیق و کم میکند و گاها دردناک و خسته و باید مواظب باشند که به مفاصل تا ترمیم آن فشار نیاورند. عادتی هم به زود انزالی عادت میکنند چه که در این عمل عزم و سعی بر انزال است. سپس شرطی میشود و در زود انزالی تخلیۀ کامل رخ نمیدهد. نیاز به تکرار دارد و خیلی چیزهای دیگر. مشکل دیگر اینکه نیاز به هیجان در عمل جنسی لازم است که در خود انزالی رخ نمیدهد. همین نیاز به هیجان است که مردان پس از مدتی با همسر خود، ارضای کامل نمیشوند و پی موارد مهیج میگردند. و خیلی چیزهای دیگر. متاسفانه مشکل جنسی مردان لاینحل مانده. راه تعدیل آن کار و فعالیت و اشتغال هائی است که توجه مردها را کمتر به سوی تحریکات جنسی بکشاند. دوم اینکه مردان باید سکس را حرمت بگذارند و اصلن بر حسب زیبائی برآورد نکنند. بعبارت دیگر گدائی نکنند بلکه تقدیس بکنند. بحث فنی دارد که بماند. امـــــــــا در مــــــورد زنـــــــــــــان. قضیه برعکس است و رشد هورمونهای جنسی را پیش میاورد که باعث خوش رنگی و زیبائی و گیرائی زنها میشود و هرچه تحریکات را در خود افزایش دهند و شهوی شوند مخصوصا چند سال مانده به یائسگی بسیار لازم است . جوانتر میمانند و سرطان رحم را عقب میاندازند زیرا از سفت شدن آن جلوگیری میشود. اینجا هم خیلی چیزهای دیگر هست که درین مختصر نمیگنجد.

بد نیست اما فقط در غیاب سکس!
سکس واقعی با یه دختر بمراتب لذت بخش تره تا خود ارضائی.
مردان موفق همیشه اونهائی بودن که با جنس مخالف ارضاء شدن و در عوض ناموفقها با خود ارضائی!

بالاخره یک مطلب نسبتن خوب به فارسی درباره‌ی خودارضایی منتشر شد.
خودارضایی به نظر من جدا از اینکه امکانی است مثبت برای لذت بردن، در عین حال فرصتی است برای رابطه گرفتن با تن و شناخت فانتزی های اروتیک خویش. ربطی هم به داشتن یا نداشتن پارتنر و همسر ندارد.
هنوز پسمانده‌ی نگاه مذهبی/سنتی در ما خانه کرده است. نشانش اینجاست که کلمه‌ی «جلق» و «جلق فکری» را با بار منفی حتی برخی نویسندگان به ظاهر پیشرو به‌کار می‌برند. نه جلق چیز بدی است و نه جلق‌فکری.
زمانی از یک زن فمینیست فرانسوی شنیدم «هر زن با اعتماد به‌نفسی باید در خانه دیلدو(پنیس مصنوعی) داشته باشد»
این حرف را من به این معنی قبول دارم که نه تنها زنان بلکه هر انسانی باید در خلوتش جلق و لذت بزرگ خودارضایی را بچشد. خلوتی که هیچ چیزی جایش را نخواهد گرفت.
چه خوب که در آلمان «سکس کابینت» وجود دارد. اتاقک هایی برای اینکه بصورت تکی یا دو نفره داخلشان بنشینند، فیلم پورنو تماشا کنند و جلق بزنند.
به امید روزیکه در ایران چنین شود.

من از جمله طرفداران نگاه مثبت به خودارضایی هستم (با اینحال این مقاله رو شدیدا سطحی و آبکی دیدم) - جالب اینکه بعنوان یه دختر اولین بار در 8-9 سالگی خودارضایی رو تجربه کردم - و چون هی با مالش پاهام بهم دیگه احساس خوبی بهم دست میداد - با تکرار این کار در خلوت - یه جوری شده بودم، مثلا حین راه رفتن یا نشستن وقتی پاهام بهم میخورد، تحریک میشدم و دوست داشتم اینکارو تکرار کنم(توجه کنید من فقط 8 سالم بود!) - ولی اصلا نمیفهمیدمش - فقط میدیدم خوشم میاد رون‌هام رو بهم فشار بدم - بعد که یه روز دیدم واقعا این داره یه عادتی میشه و در خیابان و سرکلاس هم با برخورد پا حسش سراغم میاد - یه روز سراسیمه رفتم پیش پدر مادرم (هنوز این صحنه رو یادمه) بهشون گفتم "من مریض شدم، هی پاهامو بهم میمالم..خوشم میاد..ولی اصلا دست خودم نیست (واقعا ترسیده بودم-چون میدیدم نمیتونم کنترلش کنم و مهمتر از همه اینکه اصلا نمیفهمیدم این چیه و فکر میکردم فقط منم) جالبه من کلا 8 سالم بیشتر نبود - ولی بابا مامانم هی میخندیدن بهم، میگفتن هیچی نیست - هیچی نیست
هرچقدر من عصبانی از نتیجه‌گیری سریع اونا هی میخواستم "رازمو" با جزئیات توضیح بدم که نه؛ شما نمیفهمید این چه حالت عجیبیه - هم خوشم میاد هم دست خودم نیست - هی اونا میگفتن هیچی نیست ومیخندیدن

من سالها این کار را تجربه کردم بارها در مورد مضراتش میشنیدم اما عملا توان ترکش را نداشتم
تا حالا که به همه عوارض آن مثل لرزش دست پیری زودرس و...... مواجه شدم
جالب است بدانید که هنوز هم نمیتوانم ترکش کنم
و در حقیقت مفلوک این رفتارم بماند که آیا افراط میکردم یا نه چون افراط تعریف کیفی وابسته به فرد است اما جدا عرض میکنم این مقالات جز توجیهی برای این عمل نیست و عاملان به ایت امر سرانجامی جز اینجانب نخواهند داشت

سلام
من الات ۵۴ سال دارم و ۳۱ ساله که ازدواج کرده ام . حدود ۳۸ سال هم هست که هفته ای چندین بار خود ارضایی می کنم و هیچ مشکلی نمی بینم .

حالا که همه نوشته اند! بگذارید من هم بنویسم! من فکر می کنم که احتمالن
خودارضایی - در مورد مردان البته - برای یک تا 3 بار در هفته و اگر خیلی
گشاده دستانه! نگاه کنیم : هر روز، هیچ مشکلی را بوجود نیاورد. در عوض
بنا به مشاهده از کسی می نویسم که با متوسط 4 بار در روز و به مدت 12 سال
جلق زدن به التهاب پروستات دچار شد و این التهاب پس از 4 سال(البته بدون
درمان) به سرطان پروستات رسید و پس از 3 سال (باز هم بدون درمان)در مرحله
ی آخر از متاستاز سرطان کبد مرد. در 36 سالگی. به عنوان شاهد عینی این
وضعیت نه چندان دلپذیر، لازم بود که بنویسم. حالا خود دانید! کیفیت و
کمیت افراط و تفریط با خودتان. بزنید اما به اندازه! اندازه نگهدار که
اندازه نکوست! اما برای آن کسی که به اعتیادی دچار شود، اندازه نگهداشتن
ساده است؟! پس چرا گاه افرادی از کمترین مخدر شروع می کنند و به یخ زدن
در جوی آب زمستانی ختم می شوند؟! و چرا افرادی تا آخر عمر تریاک ساده شان
را می کشند و زندگی می کنند؟! آیا هر دو گروه از پیش سرنوشت آینده شان را
انتخاب کرده بودند؟! گور بابای مذهب! اما پیش از دست زدن به این کار آیا
ظرفیت خودتان را می شناسید؟! احتمالن نه! پس بعد از آن ادامه ی کار از
دست شما خارج است؛ خواه آدمی خوددار و اختیاردار خود باشید(که پیش از این
گرفتاری، این ویژگی را دارید) و مشکلی برایتان به وجود نمی آید و خواه
آدمی باشید که همیشه می خواهد لذتی را تا حد نهایت تجربه کند و غرق در آن
به پایان عمر می رسد.
این دوست در آخر به من - که از 16 سالگی همه ی مشغولیت ها و تنهایی ها و
فراغت هایم از تحصیل یا کار به نقشه کشیدن و نامه نوشتن و اجرا کردن
ارتباط و سکس با دوست دخترهایم سپری شده اند و می شوند - می گفت: "جالب
است نه؟! من در انزوا و تنهایی و خودارضایی و دلزدگی و شرم و حس گناه(نه
مذهبی که مذهبی نبود) و رنج و بی اعتمادی به خود و ترس و استرس از ایجاد
و آغاز رابطه با جنس مخالف و در تخیل عشق های رؤیایی و پاک و آسمانی
به رنج دردهایی فوق تصور دارم می میرم و نهایت تجربه ام از سکس همبستری
با پرداخت مزد در بستری محدود از دلزدگی و تحقیر و تعجیل با چند زن روسپی
بود و تو ..."
و من فکر می کردم که او انسانی متعالی با تفکراتی دور از شهوت بوده و
نیازی به این چیزها نداشته و حالا همه ی رنج های هولناک او را از نزدیک
می دیدم و می شنیدم. شرمم آمد. کاش بیشتر و نزدیکتر سراغی از او گرفته
بودم در همه ی این سال ها. در تمام این سال ها من فکر می کردم که حرف زدن
جدی از سکس در پیش او شاید نوعی بی ادبی یا خودنمایی یا جسارت باشد. کاش
یکی از آن دخترانی که بعد از چند ماه می فهمیدند که من یک یا چند دوست
دختر دیگر دارم و از من می بریدند و من هم بدون هیچ حسی فراموششان می
کردم و آنها هم مرا فراموش می کردند و به دنبال کسی دیگر می گشتند، بله!
کاش یکی از آنها را با یکی از همان کلک های بی نهایت با دوستم آشنا کرده
بودم و چنین نمی شد. من بعد از این همه چشیدن لذت بی هیچ رنج جسمی و جنسی
به صورت طبیعی دارم زندگی می کنم و او پس از آن همه رنج در زیر خروارها
خاک است. بگذریم. تنها دلخوشی من این است که او اکنون از رنج رها شده
است. گاهی فکر می کنم که کاش انسان ها هم در چرخه ی تکامل حیوان مانده
بودند و اینطوری حداقل همه شان یا نزدیک به همه شان می توانستند زندگی
جنسی غریزی و ارتباط طبیعی با همنوع خودشان را داشته باشند. کاش و
تمام///

پس اين لرزش دست من از چيه ؟ آخه من از راهنمايي تا الان كه 2 سالمه خود ارضايي ميكنم شايد يه روز در ميون !‌ :-؟؟

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما