خانه | گوی‌سياست

همایش زادروز مصدق در آلمان

جمعه, 1390-03-20 16:31
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
پژمان اکبرزاده

امروز دهم ژوئن ۲۰۱۱، سومین همایش سازمان‌های جبهه ملی ایران و همچنین همایش زادروز محمد مصدق در آلمان برگزار می‌شود. این همایش در نزدیکی شهر مانهایم در جریان خواهد بود و شماری از اعضای جبهه ملی ایران در کشورهای گوناگون و همچنین علاقه‌مندان مسایل سیاسی ایران در آن شرکت خواهند کرد.

 

 

 

در فهرست موضوعی سخنرانی‌ها به جز چهار مورد، دیگر مسایل، پیوندی با اندیشه و عملکرد محمد مصدق ندارد و به مواردی مانند انرژی اتمی، جنبش زنان و جامعه مدنی اختصاص یافته است.

 

همایون مِهمنش، یکی از برگزارکنندگان همایش به رادیو زمانه گفت: «حضور کارشناسان و پرداختن به مسایلی که به آینده ایران مربوط می‌شود همیشه در برنامه‌های ما بوده ولی این موضوع در شرایط کنونی بسیار تعیین کننده است. همچنین پس از این همایش، کنگره «سازمان‌های جبهه ملی ایران» تشکیل می‌شود که این نکات هم در آن بررسی خواهند شد. در نتیجه از افرادی که تخصص دارند برای سخنرانی دعوت شد؛ مانند دکتر بهروز بیات که درباره سود و زیان تهیه برق به روش هسته‌ای صحبت خواهند کرد؛ و احمد رافت درباره نقش رسانه‌ها در جنبش‌های دموکراسی‌خواه...»

 

همایون مِهمنش همچنین می‌افزاید: «اعضای جبهه ملی در کشورهای گوناگون در برنامه ریزی همایش و تعیین سخنرانان شرکت داشته اند. متن سخنرانی‌ها را نیز تلاش می کنیم به صورت آن‌لاین در اختیار علاقه‌مندان قرار دهیم.»

 

همایون مهمنش به رادیو زمانه گفت: «کنگره نخست در شهر لودویگسهافن (آلمان) در سال ۲۰۰۸ و کنگره دوم در سال ۲۰۰۹ در لوس‌آنجلس برگزار شده است. سازمان در تلاش است که این نشست‌ها را به شکل سالیانه برگزار کند. سازمان، اکنون دارای مواضع روشن و ساختار تشکیلاتی مشخص است و این نتیجهء همین نشست‌های مرتب است.»

 

عنوان «سازمان‌های جبهه ملی ایران» البته به معنای دربرگرفتن همه شعبه‌های جبهه ملی در خارج از کشور نیست. کورش اِستکی، مسئول و سخنگوی «جبهه ملی ایران - اروپا» (در هلند) به رادیو زمانه می‌گوید: «ضمن آرزوی موفقیت برای دوستان ملی‌مان، باید بگویم که «سازمان‌های جبهه ملی ایران» و «جبهه ملی ایران - اروپا» از هم جدا هستند. البته هر دو «ملی» و در واقع از یک خانواده هستند ولی از بابت نگرش و برداشت‌هایی از مفاهیم، مغایرت‌هایی وجود داشت که نتوانستیم بر سر آنها به تفاهم برسیم. آرزو می‌کنم در آینده نزدیک، همه نیروهای ملی، یکپارچه شوند.»

 

سومین همایش سازمان‌های جبهه ملی ایران و همچنین همایش زادروز محمد مصدق به مدت سه روز (تا پایان روز دوازدهم ژوئن) در جریان خواهد بود.

 

ایمیل تهیه‌کننده: pejman@radiozamaneh.com

 

Share this
Share/Save/Bookmark

کاش میتونستم در خدمت این بزرگ خدمتگذار ایرانی باشم که مثل همه مایک آدم عادی بودباهمان کاستیها وفضایل وخصایل، ادعای تقدس هم نداشت ود ر نهایت یک انسان بود که به فکرانسانها بود یک سیاستمدارکه کارش رابدرستی می شناخت نه یک پیامبر نه یک شرور جانی نه هیچ ویژگی غیرعادی دیگر. او فقط خیلی نرمال بود چیزی که اینروزها چه دردنیای سیاست و چه درروال جامعه،ناهنجاری های روانی وحماقتهای کودکانه و تلاشهای بی نتیجه نام گرفته....

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما