خانه | خبر | اخبارجهان

کلينتون: گفت‌وگو با ايران نامحدود نيست

جمعه, 1391-11-13 11:13
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

هيلاری کلينتون، وزير امور خارجه آمريکا که امروز سمت خود را به جان کری واگذار خواهد کرد گفت گفت‌وگو با ايران نامحدود نخواهد بود. وی همچنين گفت ايران و روسيه کمک‌های نظامی و مالی خود به سوريه را افزايش داده‌اند.

 

به گزارش رويترز، هيلاری کلينتون، شامگاه روز گذشته، پنج‌شنبه ۱۲ بهمن‌ماه (۳۱ ژانويه) در برابر گروه کوچکی از خبرنگاران گفت دريچه مذاکرات درباره برنامه هسته‌ای مناقشه‌برانگيز ايران نمی‌تواند "به مدت طولانی" باز بماند.

 

کلينتون گفت: "من فکر نمی‌کنم که اين دريچه مدت طولانی‌ای باز بماند (اما) در مورد اين‌که چند روز، چند هفته و يا چند ماه طول خواهد کشيد چيزی نمی‌گويم."

 

آمريکا، روسيه، چين، بريتانيا، فرانسه و آلمان، کشورهای گروه ۱+۵، گفته‌اند که حاضرند در ماه فوريه مذاکرات با ايران را بر سر برنامه هسته‌ای اين کشور ادامه دهند اما زمان و مکان دقيق آن همچنان تعيين نشده است.

 

جمهوری اسلامی ايران و گروه ۱+۵ با اين‌که تاکنون چندين دور مذاکراه داشته‌اند اما هنوز به توافقی دست پيدا نکرده‌اند.

 

هيلاری کلينتون: به‌نظر می‌رسد که آن‌ها (ايران و روسيه) در حال تقويت دخالت خود در سوريه هستند و اين موضوع برای ما بسيار نگران‌کننده است

کشورهای غربی ايران را متهم می‌کنند که تحت پوشش برنامه هسته‌ای خود که آن را صلح‌آميز می‌نامد در راه دستيابی به سلاح هسته‌ای تلاش می‌کند، اما ايران اين اتهام را رد می‌کند.

 

هيلاری کلينتون در ادامه سخنان خود به کمک‌های ايران و روسيه به حکومت بشار اسد اشاره کرد و گفت: "به‌نظر می‌رسد که آن‌ها در حال تقويت دخالت خود در سوريه هستند و اين موضوع برای ما بسيار نگران‌کننده است."

 

کلينتون افزود: "ايرانی‌ها از مدت‌ها پيش خيلی روشن گفته‌اند که حفظ بشار اسد در قدرت يکی از اولويت‌های آنان است و ما فکر می‌کنيم بر همين اساس آن‌ها نيروهای بيشتری را به‌منظور کمک به اسد و برای حمايت از ارتش اين کشور فرستاده‌اند."

 

وزير امور خارجه آمريکا که امروز سمت خود را ترک خواهد کرد همچنين تأکيد نمود که "ايرانيان در حال بهبود کيفيت سلاح‌های عرضه شده به بشار اسد هستند."

 

وی گفت: "ايران از همان ابتدا به‌شکل فعال در سوريه دخالت کرده‌ است."

 

پس از ۲۲ ماه نبرد و درگيری در سوريه ميان حکومت اين کشور و مخالفان آن، دست‌کم ۶۰ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

 

هيلاری کلينتون همچنين روسيه را متهم به ادامه کمک‌های مالی و نظامی به دمشق کرد.

 

وی گفت: "روس‌ها تماشاگران منفعل در حمايت از اسد نيستند. آن‌ها در بسياری جبهه‌ها بسيار فعال بوده‌اند. دفاع آنان از اسد در شورای امنيت سازمان ملل بخش کاملا روشن آن بود اما آن‌ها تلاش کرده‌اند از راه‌های ديگر نيز از اين حکومت حمايت کنند."

 

ايران و روسيه از پشتيبانان اصلی حکومت بشار اسد در منطقه و جهان به‌شمار می‌روند. با اين‌که بارها کشورهای غربی از حمايت‌های نظامی ايران از بشار اسد گفته‌اند، جمهوری اسلامی اما دخالت خود در رويدادهای سوريه را رد می‌کند و حمايت خود از اسد را "حمايت معنوی" می‌خواند.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

پس چرا آلمان صالحي را به کنفرانس امنيتی اروپادعوت کرده ؟! ازشان تضمين امنيت اروپا را ميخواهند!!. دوستشان وزيرامور خارجه سابق انگليس هم تازگي فعال شده ! صالحي نماينده حکومت غاصب هست.......

جو بایدن، معاون رئیس جمهور آمریکا گفته است که کشورش آماده مذاکره مستقیم با ایران است و هر وقت خامنه‌ای به طور جدی خواهان مذاکره باشد، این گفت‌و‌گو انجام می شود.!!!
حالا موقع سرکار گذاشتن آمريکا شده..........

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما