خانه | خبر | اخبارجهان

جبهه ملی افغانستان: در انتخابات آینده ریاست جمهوری نامزد واحد خواهیم داشت

یکشنبه, 1391-11-08 19:30
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

 اعضای ارشد جبهه ملی افغانستان که ائتلافی از چهره‌های سیاسی این کشور است، در نشستی انتخاباتی در مزار شریف اعلام کردند در انتخابات آینده ریاست جمهوری این کشور نامزد واحد خواهند داشت.

 

احمد ضیاء مسعود، رهبر جبهه ملی، ژنرال دوستم، محمد محقق و امرالله صالح از چهره‌های ارشد این جبهه روز یکشنبه هشتم بهمن ماه با عطا محمدنور، والی ولایت بلخ در شهر مزار شریف مرکز این ولایت دیدار کردند.

 

اعضای این ائتلاف سیاسی سپس در نشستی که در آن شماری از نمایندگان شورای ولایتی بلخ و شورای ملی افغانستان حضور داشتند، در بیانیه‌ای گفتند که از یک نامزد مشخص در انتخابات آینده ریاست جمهوری پشتیبانی خواهند کرد، اما اعضای این ائتلاف سیاسی در مورد نبود شفافیت در این انتخابات که قرار است در فروردین ماه ۱۳۹۳ برگزار شود، ابراز نگرانی کردند.

 

عطا محمد نور، چهره نو ظهور و قدرتمند سیاسی که سران جبهه ملی بر محور وی در مزار شریف گردهم آمده بودند از نامزدی مشروط خود در انتخابات آینده ریاست جمهوری خبر داد و گفت در صورتی که فردی گمنام و غیر مؤثر برای انتخابات آینده نامزد شود او نیز خود را نامزد خواهد کرد.

در این نشست، احمد ضیا مسعود، رهبر جبهه ملی از آنچه انحصار قدرت و تکروی حکومت کنونی افغانستان خواند، انتقاد کرد. به گفته وی، حکومت افغانستان تاکنون کاری که نشان‌دهنده برگزاری یک انتخابات سالم باشد و زمینه و فضای آرام را برای شرکت مردم در آن دیده شود، انجام نداده است.

 

عطا محمد نور، چهره نوظهور و قدرتمند سیاسی که سران جبهه ملی بر محور وی در مزار شریف گردهم آمده بودند از نامزدی مشروط خود در انتخابات آینده ریاست جمهوری خبر داد. وی گفت در صورتی که فردی گمنام و غیر مؤثر برای انتخابات آینده نامزد شود، او نیز خود را نامزد خواهد کرد.

 

نور تاکید کرد که در این زمینه با برخی از رهبران و چهره‌های سیاسی ازجمله عبدالله عبدالله، رهبر ائتلاف ملی افغانستان، مارشال قسیم فهیم، معاون اول رئیس جمهور و از چهرهای ارشد مقاومت ضد طالبان رایزنی خواهد کرد.

 

عطا محمدنورکه در دوران جهاد علیه شوروی و مقاومت طالبان ضد طالبان از فرماندهان جهادی حزب جمعیت اسلامی افغانستان بود، در یک دهه پس از سقوط طالبان به سیاستمداری تاثیرگذار در این کشور تبدیل شده است.

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما