خانه | خبر | اخبارجهان

مرجان ساتراپی نقاشی‌های خود را در پاريس به نمايش می‌گذارد

جمعه, 1391-10-08 13:34
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

علاقمندان دنيای پرکنايه و طنزآميز مرجان ساتراپی، نويسنده، انيماتور داستان‌های مصور و فيلمساز ايرانی، در نمايشگاه تازه اين هنرمند گوشه ديگری از استعداد وی را کشف می‌کنند.

 

به گزارش منابع خبری فرانسه، مرجان ساتراپی، خالق داستان مصور و فيلم "پرسپوليس"، از ۳۰ ژانويه تا ۲۳ مارس ۲۰۱۳ در گالری "ژروم دو نوآرمون" (Jérôme de Noirmont)، پرتره ۲۱ زن را با سبک آشنای خود به نمايش خواهد گذاشت.

 

تابلوهای جديد مرجان ساتراپی زنانی را تنها، دو نفره و يا در يک جمع کوچک نشان می‌دهند که با دهان‌های باز و يا نگاه‌های مورب بيننده را دعوت می‌کنند تا راز افکار آن‌ها و روابطشان را با ديگران کشف کند.

 

اين هنرمند ايرانی‌تبار با حساسيتی بسيار شخصی ميان دو فرهنگ شرق و غرب، شيفتگی خود را به روابط انسانی در تابلوهای تازه‌اش به نمايش می‌گذارد؛ روابطی که آن‌ها را به همان شکل در زندگی روزمره خود شاهديم.

 

تابلوهای جديد مرجان ساتراپی زنانی را تنها، دو نفره و يا در يک جمع کوچک نشان می‌دهند که با دهان‌های باز و يا نگاه‌های مورب بيننده را دعوت می‌کنند تا راز افکار آن‌ها و روابطشان را با ديگران کشف کند

مرجان ساتراپی قرار است در روز ششم فوريه ۲۰۱۳ سومين فيلم خود را به نام "باند خوتا" که در آن افزون بر کارگردانی نقش اصلی را نيز بر عهده دارد، معرفی کند.

 

پس از دنيای شاعرانه فيلم "خورش آلو با مرغ" که گلشيفته فراهانی نيز در آن بازی کرده بود اين بار ساتراپی ماجراهای باورنکردنی دو ورزشکاری را نشان می‌دهد که برای انجام مسابقات بدمينتون به اسپانيا می‌روند اما چمدان‌هايشان را به اشتباه زنی اسرارآميز با خود می‌برد که تحت تعقيب قاتلان مافيا قرار دارد. آشنايی اين سه با هم سرنوشت آن‌ها را تغيير می‌دهد.

 

اين فيلم نيز همچون ديگر آثار ساتراپی ماجراهای طنز‌آميزی دارد.

 

مرجان ساتراپی با رشته داستان‌های مصور "پرسپوليس" که جلد نخست آن در سال ۲۰۰۰ به زبان فرانسوی منتشر شد، مطرح گرديد.

 

رشته کتاب‌های "پرسپولیس" شامل چهار کتاب است که تاکنون در فرانسه بیش از ۲۰۰‌ هزار نسخه به فروش رسیده ‌است.

 

فيلم انيميشنی "پرسپوليس" نيز به کارگردانی ساتراپی و ونسان پارونو در سال ۲۰۰۷، جايزه هیئت داوران را از جشنواره فيلم کن دريافت کرد.

 

مقامات جمهوری اسلامی فيلم "پرسپوليس" را که داستان انقلاب ايران و سرکوب‌های پس از آن است فيلمی "ضد ايرانی" و "ضد اسلامی" معرفی کردند.

 

ساتراپی فیلم "خورش آلو با مرغ" را بر اساس کتابی به همین نام، در ژانر درام و با همکاری ونسان پارونو و بازی گلشیفته فراهانی، ماتیو آمارلیک، بازيگر مطرح سينمای فرانسه و ماریا د مدایروش، هنرپیشه پرتغالی   در سال ۲۰۱۱ کارگردانی کرد.

 

نشانی محل برگزاری نمايشگاه نقاشی مرجان ساتراپی:
Jérôme de Noirmont,36-38 Avenue Matignon 75008 Paris

 

تريلر فيلم "باند خوتا"، به کارگردانی و بازی مرجان ساتراپی:

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما