خانه | خبر | اخبارجهان

هشدار شدید اسرائیل به دولت سوریه درباره درگیری‌ها در بلندی‌های جولان

یکشنبه, 1391-08-21 14:41
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

یک مقام ارشد دولت اسرائیل به مقام‌های سوریه هشدار داد تا از گسترش درگیری‌های داخلی در آن کشور و انتقال آن به بلندی‌های جولان جلوگیری کند.

 

به گزارش العربیه "موشه یعلون" معاون نخست وزیر اسرائیل گفت: "اگر درگیری‌های سوریه به سمت مناطق مرزی با اسرائیل گسترش یابد ارتش اسرائیل از شهروندان و حاکمیت سرزمین خود دفاع خواهد کرد."

 

معاون نخست وزیر اسرائیل، با اعلام آن که "ما دولت سوریه را مسئول آنچه که در مرزهای دو کشور رخ می‌دهد، می‌دانیم." ابراز امیدواری کرده است که "در سوریه کسی قادر به حل این مسئله پیدا خواهد شد."

در روزهای گذشته منابع خبری بین‌المللی از اصابت گلوله‌های توپ و خمپاره به چند نقطه در منطقه هم مرز اسرائیل با سوریه خبر داده بودند.

 

یکی از سخن‌گویان ارتش اسرائیل در این باره گفته بود که "به نظر می‌رسد این خمپاره‌ها در جریان درگیری میان ارتش سوریه و مخالفان مسلح این کشور به صورت اشتباهی به سوی اسرائیل شلیک شده باشند."

 

معاون نخست وزیر اسرائیل: "اگر درگیری‌های سوریه به سمت مناطق مرزی با اسرائیل گسترش یابد ارتش اسرائیل از شهروندان و حاکمیت سرزمین خود دفاع خواهد کرد" 

در عین حال نماینده دولت اسرائیل در سازمان ملل متحد با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت این سازمان اقدام فوری جامعه جهانی و شورای امنیت برای برخورد با این موضوع را خواستار شد.

 

دولت اسرائیل در جریان جنگ سال ۱۹۶۷ بلندی‌های جولان را به اشغال خود در آورد و از آن پس نیروهای نظامی سوریه از ورود به منطقه‌ای به مساحت۴۰۰کیلومتر مربع موسوم به "منطقه حائل"، طبق توافق آتش‌بس سال ۱۹۷۳، ممنوع شدند. این منطقه مرزی در چند ماه اخیر بارها با حمله خمپاره‌هایی از طرف ارتش سوریه مواجه بوده است.

 

پیش‌تر برخی منابع خبری در اسرائیل گزارش داده بودند که دولت اسرائیل از طریق نیروهای سازمان ملل متحد که در بلندی‌های جولان حضور دارند، به سوریه هشدار داده است که درگیری‌های داخلی خود را به این مناطق مرزی منتقل نکند.

 

تارنمای اسرائیلی "دبکا" در این باره نوشته بود که در صورت نقض تعهدات و نفوذ نیروهای سوری به مناطق خلع سلاح شده بلندی‌های جولان و الجلیل، اسرائیل دست به اقدام نظامی متقابل خواهد زد.

Share this
Share/Save/Bookmark

رو که نیست، برگه چغندره!
بلندی های جولان مال خود سوریه است که سالهاست در اشغال اسرائیلی هاست.

مردک تروریست و بچه کش، جولان سرزمین مردم سوری است. *** دنیا از صهیونیست های بچه کش متنفر است. ***

موافقت سازمان‌ملل با ورود تانک‌های سوری به جولان !!!
این در حالی است که رادیو صدای روسیه اعلام کرد که در نامه‌ای که اخیرا سوریه به بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل ارسال کرده، آمده است که تانک‌های این کشور با موافقت نیروهای بین‌المللی !!! وارد منطقه اشغالی جولان شده‌اند.
در نامه مذکور تاکید شده است که هدف از ورود تانک‌های ارتش سوریه پاکسازی روستاهای مرزی از وجود گروه‌های تروریستی بوده است.
نسخه‌ای از این نامه تقدیم هرو لادسوس، معاون دبیرکل سازمان ملل شد که در آن اعلام شده تانک‌های سوری طی ۷۲ ساعت روستای بیرعجم را ترک خواهند کرد.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما