خانه | خبر | اخبارجهان

"ژاپن خواستار معافيت از تحريم‌های جديد آمريکا عليه ايران شده است"

سه شنبه, 1391-08-09 12:33
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

روزنامه ژاپنی نيکی به نقل از منابع مطلع گزارش داد، ژاپن در جست‌وجوی راهی برای معافيت از تحريم‌های جديد ايالات متحده عليه ايران است.

 

به گزارش رويترز، اين روزنامه امروز سه‌شنبه، ۳۰ اکتبر (۹ آبان) نوشت، کوريکی جوجيما، وزير اقتصاد ژاپن در نشستی که روز ۱۱ اکتبر با تيموتی گايتنر، وزير خزانه‌داری ايالات متحده از واشنگتن خواست که بانک‌های ژاپنی را از تحريم‌ها عليه ايران معاف کند.

 

گايتنر نيز در پاسخ گفته است که ايالات متحده اين درخواست را بررسی خواهد کرد.

 

نمايندگان قانون‌گذار ايالات متحده همچنان درصدد گسترش تحريم‌ها عليه ايران هستند. تحريم‌ها تاکنون باعث سقوط آزاد واحد پول ايران شده اما تهران همچنان متقاعد به توقف برنامه هسته‌ای خود نشده است.

 

سناتور رابرت منندز، عضو کميته‌های روابط خارجی و امور بانکی در سنا آمريکا، گفته است او در پی مسدود کردن ۳۰ درصد از ارزهای خارجی ايران است که در بانک‌های خارج از کشور نگه‌داری می‌شود.

 

ژاپن در هشت ماه نخست سال ۲۰۱۲ روزانه ۱۹۱ هزار و ۷۳۱ بشکه نفت از ايران خريداری کرده که اين ميزان به نسبت سال قبل ۴۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد

خريداران ژاپنی نفت ايران به‌تازگی نفت ايران را با ين، پول ژاپن و از طريق بانک‌های ژاپنی خريداری کرده‌اند. اين پول نخست به بانک مرکزی ايران و پس از آن به بانک‌های خصوصی ايران انتقال می‌يابد.

 

اما اگر تحريم‌های جديد ايالات متحده به اجرا گذاشته شود، ايران ديگر نمی‌تواند به راحتی پول نفت خود را از ژاپن دريافت کند.

 

اين روزنامه ژاپنی همچنين می‌نويسد، انتظار می‌رود که ايالات متحده جزئيات تحريم‌های جديد را به‌زودی اعلام کند و آن را از حدود ماه فوريه به اجرا بگذارد.

 

ژاپن هم‌اکنون خريد نفت ايران را به شکل چشم‌گيری کاهش داده است تا با تحريم‌های ايالات متحده عليه تهران همکاری کرده باشد.

 

ژاپن در هشت ماه نخست سال ۲۰۱۲ روزانه ۱۹۱ هزار و ۷۳۱ بشکه نفت از ايران خريداری کرده که اين ميزان به نسبت سال قبل ۴۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

 

ايالات متحده و ديگر کشورهای غربی با هدف بازداشتن ايران از برنامه هسته‌ای خود به اين کشور فشار می‌آورند، اما ايران می‌گويد که برنامه هسته‌ای آن صلح‌آميز است و اهدافی نظامی ندارد.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ژاپنیه میگه ...آخ..وای اتومبیل های تویاتا و میستوبیشی عزیز دوردونه هامون هستن بنزین تولید از نفت "مفتی" ایران رو خیلی دوست دارن و حالا هم بد جوری تشنشون شده ...لطفا" امریکائی ها تحریم نفتی علیه ایران رو اونم بخاطر ما ژاپنی های فقیر و گدا بردارند....ما ایرانی ها رو دوست داریم و یه چند نفری ایرانی در ژاپن داریم که شاه ژاپن ازشون خیلی راضیه و اونها در اینجا ****رو تمیز نگه می کنند !!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما