خانه | خبر | اخبارجهان

"حمله" اسرائيل به کشتی فنلاندی کمک‌رسان به غزه

شنبه, 1391-07-29 15:50
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

کشتی فنلاندی استل که طرفداران فلسطين قصد داشتند توسط آن محاصره غزه را شکسته و کمک‌های انسانی خود را به فلسطينی‌ها برسانند، از سوی نيروی دريايی اسرائيل مورد "حمله" قرار گرفت.

 

خبرگزاری فرانسه امروز، شنبه ۲۹ مهرماه (۲۰ اکتبر) به نقل از ويکتوريا استراند، سخنگوی گروه کمک‌رسان "کشتی برای غزه ـ سوئد" که در استکهلم مستقر است، نوشته، اين حمله بامداد امروز رخ داده است.

 

ويکتوريا استراند گفت: "من هم‌اکنون پيام تلفنی يکی از سرنشينان کشتی استراند را دريافت کردم که گفت اين کشتی مورد حمله قرار گرفته است."

 

وی افزود: "سرنشينان کشتی پيش از اين به ما گفته بودند که توسط نيروهای نظامی اسرائيلی تعقيب می‌شوند."

 

محموله اين کشتی وسايل مدرسه، لوازم پزشکی و مصالح ساختمانی است

يک منبع نظامی اسرائيلی که نامش منتشر نشده بدون آن‌که درگيری با اين کشتی را تأييد کند به خبرگزاری فرانسه گفته است: "نيروی دريايی اسرائيل در تماس با کشتی مزبور دستور بازگشت به آن داده است."

 

کشتی فنلاندی استل ششم اکتبر از ناپل ايتاليا حرکت و روز سه‌شنبه گذشته در جزيره کرت يونان سوخت‌گيری کرد.

 

همچنين ريکاردو سيکستو ايگلسياس از اسپانيا، سون بريتون از سوئد، آکسل هاگن از نروژ، ديميتريس کودلاس و ونجليس دياماندوپولوس هر دو از يونان پنج نماينده پارلمان اروپا در اين کشتی هستند که جيم مانلی، نماينده پيشين مجلس کانادا نيز آن‌ها را همراهی می‌کند.

 

اين کشتی که از سوئد به راه افتاده است پس از گشتی در اروپا و گذشتن از فنلاند، فرانسه و اسپانيا، روز چهارم اکتبر به ناپل رسيده بود.

 

سرنشينان اصلی کشتی استل که در سال ۱۹۲۲ ساخته شده از کشورهای غربی هستند که به گفته سازمان‌دهندگان آن دو اسرائيلی نيز در ميان آن‌ها حضور دارند.

 

محموله اين کشتی وسايل مدرسه، لوازم پزشکی و مصالح ساختمانی است.

 

محاصره زمينی، دريايی و هوايی غزه در ماه ژوئن ۲۰۰۶ پس از دستگيری يک سرباز اسرائيلی توسط دولت اسرائيل ايجاد شد و پس از در اختيار گرفتن کنترل غزه توسط گروه حماس تشديد گرديد.

 

بسياری از نهادهای مدافع حقوق بشر مخالفت خود را با محاصره غزه توسط اسرائيل بيان کرده‌اند اما اسرائيل همچنان به اين محاصره ادامه می‌دهد.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

محاصره غزه وشهرکهای فلسطینی هیچ گونه مشروعیت به اشغال وسرقت سرزمین های عربی نمیدهد.
ودر حقیقت این دیوار کشی ها ئیکه تو سط نظامیان اسرائیلی صورت میگیردیک نوع خود محاصرئی است و
هیچ گونه امنینی برای اشغالگران نمی آورد.زنده باد آزادی وبرابری برای همه ..

آه چه حمله بزرگی! دلم برای مظلومیت این چپگراهای ی غربی و ضداسراییلی به درد آمد. یاد یک خبر چند ماه پیش در رسانه های جمهوری اسلامی افتادم که خبر دادند از حمله یهودیها افراطی به آرامگاه حضرت یوسف که در کرانه باختری است. در بقیه خبر معلوم شد که این حمله ددمنشانه یهودیها در واقع زیارت گروهی از یهودیها از مقبره حضرت یوسف بود که یکی از دوازده پدران قوم اسراییل است!
اگر این افراد واقعا فکر کمک مالی به فلسطینیها بودند چرا از طرف مصر و زمین که راهها باز است این کمکها را نمیفرستند به جای اینکه قوانین بین المللی را زیر پا بگذارند؟
کاش اسراییل راه کشتی را به زور عوض میکرد که اینها مجبور بشوند یک کمی هم از کمکهایشان را برای مردم بدبخت سوریه که هر روزه شاهد کشتار زن و بچه هایشان در خبر ها و حتی یوتیوب هستیم ببرند. یا برای هزاران پناهنده سوری که در ترکیه و اردن و بقیه کشورهای اطراف در بدترین شرایط زندگی به سر میبرند. (حالا چرا هیچ خبرگزاری مسلمان و چپگرایی در مودر بدبختی این پناهندگان کوچکترین گزارشی درست نمی کنند چه دلیلی دارد خدا میداند ؟!)
اینها کاری به کمک به هیچ کس ندارند فقط میخواهند بر علیه اسراییل تبلیغات کنند وگرنه مردم غزه خرج تحصیل و دوا و درمان و خیلی چیزهای دیگرشان مجانی است و توسط اتحادیه اروپا و آمریکا و بقیه کشورهای غربی تامین میشود و فرستادن کمک به آنها آزاد است و مثل مردم سوریه در بدبختی و گرسنگی و محاصره اقعی نیستند. در مورد کسی هم که گفته دیوار کشی اسراییل اشتباه است انگاری نمیدانند که این دیوارکشی برای محافظت از مردم اسراییل در مقابل تیر اندازیها و حملات انتحاری اعراب فلسطینی انجام شد که دقیقا مثل اعراب سوریه ای و بقیه اعراب و مسلمانان کشتار دیگران مخصوصا یهودیها و دیگر کفار و حتی همکیشان خودشان یک فرهنگ جاافتاده در میانشان است. چرا اسراییل باید بگذارد اعراب مسلمان همان فرهنگ کشتار را که در بین خودشان دارند روی مردم اسراییل هم پیاده کنند و به خیال فتح خیبر به مردم اسراییل حمله کنند؟

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما