خانه | خبر | اخبارجهان

رامنی از تحريم‌های جديد عليه ايران و وضعيت سوريه سخن خواهد گفت

دوشنبه, 1391-07-17 13:18
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

ميت رامنی، نامزد حزب جمهوری‌خواهان آمريکا در انتخابات رياست جمهوری اين کشور از سياست‌های خارجی باراک اوباما در رابطه با تحولات کشورهايی نظير ايران و سوريه انتقاد می‌کند و آن را "منفعلانه" می‌نامد.

 

ستاد انتخاباتی ميت رامنی در آستانه سخنرانی او که امروز دوشنبه، هشت اکتبر (۱۷ مهر) در مؤسسه نظامی ويرجينيا انجام خواهد شد، بخش‌هايی از اين سخنرانی را منتشر کرده است که رامنی در آن می‌گويد: "اميد يک استراتژی نيست".

 

رامنی در اين سخنرانی خواهان دخالت مستقيم ايالات متحده در سوريه خواهد شد و از جمله پيشنهاد می‌دهد که نسبت به مسلح بودن نيروهای ضدحکومت سوريه اطمينان حاصل شود.

 

او در اين سخنرانی خواهد گفت: "در رابطه با سوريه، من با همکاری هم‌پيمانانمان آن بخش از نيروهای اپوزيسيون را که با ما ارزش‌های مشترکی دارند، شناسايی و سازماندهی خواهم کرد و اطمينان حاصل می‌کنيم که آنها سلاح‌های لازم را برای غلبه بر تانک‌ها، هلی‌کوپترها و جت‌های جنگی حکومت بشار اسد، در اختيار خواهند داشت."

 

ميت رامنی: من دوباره نيروهای عملياتی و ناوهای هواپيمابر را در شرق مديترانه و منطقه خليج [فارس] مستقر می‌کنم و همکاری نظامی‌مان را با اسرائيل افزايش می‌دهم

دولت اوباما تاکنون تنها کمک‌های غيرنظامی از قبيل کمک‌های اطلاعاتی و مالی در اختيار اپوزيسيون سوريه گذاشته است.

 

ميت رامنی همچنين درباره ايران و برنامه مناقشه‌انگيز اتمی آن خواهد گفت: "من در تصويب تحريم‌های جديد عليه ايران ترديد نخواهم کرد و تحريم‌های کنونی را تشديد خواهم کرد."

 

او اضافه می‌کند: "من دوباره نيروهای عملياتی و ناوهای هواپيمابر را در شرق مديترانه و منطقه خليج [فارس] مستقر می‌کنم و همکاری نظامی‌مان را با اسرائيل افزايش می‌دهم."

 

دولت اوباما تحريم‌های اقتصادی يک‌جانبه گسترده‌ای عليه ايران در رابطه با برنامه هسته‌ای آن وضع کرده است. در کنار آن سازمان مل متحد نيز از سال ۲۰۰۶ تاکنون تحريم‌هايی را در چهار مرحله عليه ايران به تصويب رسانده است.

 

چنان‌چه بان کی مون، دبير کل سازمان مل متحد می‌گويد، اين تحريم‌ها تنها در هفته گذشته باعث شد که ارزش ريال ايران ۴۰ درصد سقوط کند و تاثير گسترده‌ای بر زندگی مردم ايران بگذارد.

 

بخشی از سخنرانی امروز ميت رامنی نيز به ناآرامی‌های اخير در خاورميانه از جمله حمله مرگبار به کنسولگری آمريکا در شهر بنغازی ليبی اختصاص خواهد داشت انجاميد.

 

ماه گذشته، ۱۱ سپتامبر کنسولگری ايالات متحده در بنغازی به بهانه انتشار يک فيلم ضداسلامی که در ايالت کاليفرنيا آمريکا توليد شده است، مورد تهاجم قرار گرفت که در جريان آن سفير و سه کارمند ايالات متحده در ليبی کشته شدند.

 

دولت اوباما چند هفته پس از اين واقعه پذيرفت که حمله بنغازی از پيش برنامه‌ريزی شده بود.

 

رامنی در سخنرانی خود خواهد گفت: "حمله به کنسولگری ما در بنغازی در روز ۱۱ سپتامبر، احتمالا کار همان نيروهايی بود که به سرزمين ما در روز ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ حمله کردند. علی‌رغم تلاش دولت برای قانع کردن ما، اين حمله را نمی‌توان به ويديوی قابل سرزنشی نسبت داد که در آن به اسلام توهين شده است. همان‌طور که دولت نيز سرانجام تأييد کرد، اين حملات عمل عامدانه‌ای از سوی تروريست‌ها بود که با خشونت می‌خواهند ايدئولوژی سياه خود را به ديگران و به‌ويژه زنان و دختران تحميل کنند، کسانی که امروز برای تحت کنترل درآوردن بيشتر خاورميانه مبارزه می‌کنند و در جست‌وجوی راهی برای برپا کردن يک جنگ دائمی عليه غرب هستند."

 

انتخابات رياست جمهوری آمريکا اوايل ماه نوامبر برگزار می‌شود و در آن ميت رامنی و باراک اوباما، رئيس جمهور فعلی آمريکا به رقابت با يکديگر می‌پردازند.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

سگ زرد برادر شغال است

چه شکلک هائی از خودش در میاره رامنی این استخدامیه اژدهای امپریالیست امریکائی اسرائیلی ...آهای امریکائی ها "سفید پوستان" کمکم کنید رئیس جمهور بشم و من امام زمان امریکائی هاهستم من کاری به ملا و غیر ملا پرست در ایران ندارم همون کاری رو که بوش با ساکنان عراق کرد صد مرتبه بدترترش رو سر ایرانی ها" ساکنان ایران" در میارم ...که برای تکه نان و شیشه آب از دست سربازان امریکا ول شده در ایران چند بارپاهاشونو ماچ کنن !!!....سی وچند سال که هنری کسیجر درخت های میوه اسلامی رو در ایران کاشت و گود " اتم بازی" هم بهش داد بعد از این مدت میوه های درخت اسلامی کاملا" رسیدن و امریکا و اسرائیل باید هر دو برای چیندن میوه ها به ایران تشریف فرما بشن قبل از اینکه میوه ها به درخت بگندند ....هالو و خوش باور اون افراد وطنی هستند که امید دارن شیره بیاد و اونها رو از چنگال گرگه نجاتشون بده !!!قیافه این شخص من رو یاد صلاخ های مدرن کراوات زده آلمانی میندازه ....!!!این فرد ضد ایرانی و قاتل ایرانی !!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما